Světla málo svítí !

Karoserie, lak, spojlery, nárazníky...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
marcel110
Závodník
Závodník
Příspěvky: 534
Registrován: 30.05.2008 20:01

Re: Světla málo svítí !

Příspěvek od marcel110 »

Svetla rozobrat idu. Vycistit tiez. Len neodporucam sahat na paraboly nijakym predmetom, ani vatickou. Skusil som to na jednej parabole. Vaticka namotana na drevenej palicke, namacana v liehu. Po obtreti zostalo na vaticke aj striebro z paraboly. Tak som to len oplachol tym liehom. Inak, tie paraboly za vybojkou mam aj ja uz miestami do cierna, takze coskoro planujem riesit nove svetla, avsak origo. Ale aj tak, po tom vycisteni je poriadny rozdiel.
Passat 2.5 TDi AFB,Octavia 1.9 TDi AGR,Audi 100 2.3 NF,Fabia 1.4 TDi BNV

Uživatelský avatar
ZALL
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 290
Registrován: 11.05.2008 20:55
Bydliště: Okr. Trutnov (Královehradecký kraj - Východní Čechy)
Kontaktovat uživatele:

Re: Světla málo svítí !

Příspěvek od ZALL »

live69 píše:proč by to nešlo rozebrat??, co to máš za mechoše prosím tě?? nedávno sem zamával halogenum a koupil jsem origo, jeté bixenonové světla které udajně maj najeto 170tkm a než sem je dával na auto tak sem je skoro komplet rozebral- vše ze zadu, nechtelo se mi odendavat ten přilepený čirý plast!!! vyndáš komplet celou tu parabolu co v ní je výbojka, je to tam nacvakané na kuličkách na naklápění a vše musíš pořádně vyčistit, je tam mrak černého prachu, to samé sem měl v celém světlometu tak jsem ho komplet ze vnitř ospršil jarovou vodou a vodu co jsem vyléval byla uplně černá! práci zdar :lol:
Díky! Tohle je první informace, která mi dává naději, že to ještě bude někdy slušně svítit :-) Vyndat ty xenony bohužel není práce na minutku, tak budu muset ještě asi chvíli vydržet, ale rozhodně do toho vyčištění pudu.
Abych tě správně pochopil, ta parabola se dá vyndat ze světla a oddělit od čočky? a pak vypláchnout jarovou vodou? Trochu mě zmátlo, že tu právě někdo kdysi v jiném vlákně psal, že to je nerozebiratelné, tak jsem se o to ani nepokusil. Jaká to chyba :(
PASSAT VARIANT 3BG 2003 1.9TDI PD-96kW AVF + Chiptuning by Motorpower

Uživatelský avatar
live69
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 453
Registrován: 26.11.2008 23:17
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Světla málo svítí !

Příspěvek od live69 »

nerozebiratelné je ten čirý předek ale i to se prý dá!! já to zkoušel na starém halogenu horkovzduškou a nic moc, ale tobe bude bohatě stačit vyndat světlo a z nej vyškubnout ty čočky- je to tam jen nacvaknuté na kuličkách na seřizování!! čočku a paraboůu odělíš potom- 4x torx !! jinak i tu čočku si pořádně ze vnitř umej- moje byla černá od prachu z tepla

Uživatelský avatar
maweric
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3610
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chodsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Světla málo svítí !

Příspěvek od maweric »

live69 píše:nerozebiratelné je ten čirý předek ale i to se prý dá!! já to zkoušel na starém halogenu horkovzduškou a nic moc, ale tobe bude bohatě stačit vyndat světlo a z nej vyškubnout ty čočky- je to tam jen nacvaknuté na kuličkách na seřizování!! čočku a paraboůu odělíš potom- 4x torx !! jinak i tu čočku si pořádně ze vnitř umej- moje byla černá od prachu z tepla
horkovzduška málo :mrgreen: musíš do trouby :lol: ale je to prcačka :roll:

Uživatelský avatar
live69
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 453
Registrován: 26.11.2008 23:17
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Světla málo svítí !

Příspěvek od live69 »

do trouby na kolik???? abych z toho neměl koláč voe???

Uživatelský avatar
maweric
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3610
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chodsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Světla málo svítí !

Příspěvek od maweric »

live69 píše:do trouby na kolik???? abych z toho neměl koláč voe???
sem nepsal upéct woe :mrgreen: ale nahřát, je jeasný že to tam nenecháš hodinu :lol:

já to vařím :mrgreen: cca na 200* a tak max 5 min, jsem u toho pořád a průběžně zjišťuju co to dělá s tím plastem, jinak nahřívám to několikrát - a dloubu a dloubu a dloubu ....

:!: je důležitý, pokud nemáš sklo, položit to na jinou stranu, než na tu přední, jinak máš po prdeli :!:

Uživatelský avatar
jaros130287
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 238
Registrován: 05.08.2008 12:22
Bydliště: okres NO, SR

Re: Světla málo svítí !

Příspěvek od jaros130287 »

neviem či sa to tu hodí ale opýtam sa. Mám 3BG a do čočiek som dal HID sadu. Svietia pekne ale na zemi sú čierné pásy. Taký duchovia. Sú to nekvalitné výbojky alebo špinavé čočky. Mám 148tkm.
passat B5.5 12/2004, 1.9TDI 96kw/5q - chip na 174hp
Tiguan Allspace 2020, R-line - 140kw

Uživatelský avatar
live69
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 453
Registrován: 26.11.2008 23:17
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Světla málo svítí !

Příspěvek od live69 »

maweric píše:
live69 píše:do trouby na kolik???? abych z toho neměl koláč voe???
sem nepsal upéct woe :mrgreen: ale nahřát, je jeasný že to tam nenecháš hodinu :lol:

já to vařím :mrgreen: cca na 200* a tak max 5 min, jsem u toho pořád a průběžně zjišťuju co to dělá s tím plastem, jinak nahřívám to několikrát - a dloubu a dloubu a dloubu ....

:!: je důležitý, pokud nemáš sklo, položit to na jinou stranu, než na tu přední, jinak máš po prdeli :!:


5 min. na 200 a bude dobrota :D no já jen aby se mi to nerozteklo no!!! to bude mít ženská radost :D

Uživatelský avatar
maweric
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3610
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chodsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Světla málo svítí !

Příspěvek od maweric »

live69 píše:
maweric píše: sem nepsal upéct woe :mrgreen: ale nahřát, je jeasný že to tam nenecháš hodinu :lol:

já to vařím :mrgreen: cca na 200* a tak max 5 min, jsem u toho pořád a průběžně zjišťuju co to dělá s tím plastem, jinak nahřívám to několikrát - a dloubu a dloubu a dloubu ....

:!: je důležitý, pokud nemáš sklo, položit to na jinou stranu, než na tu přední, jinak máš po prdeli :!:


5 min. na 200 a bude dobrota :D no já jen aby se mi to nerozteklo no!!! to bude mít ženská radost :D
to klidně může :lol: proto to musíš hlídat :idea:

Uživatelský avatar
Hallo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 438
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: VWYSOČINA
Kontaktovat uživatele:

Re: Světla málo svítí !

Příspěvek od Hallo »

Ja chci taky upíct nový halogeny :lol:

Uživatelský avatar
ZALL
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 290
Registrován: 11.05.2008 20:55
Bydliště: Okr. Trutnov (Královehradecký kraj - Východní Čechy)
Kontaktovat uživatele:

Re: Světla málo svítí !

Příspěvek od ZALL »

live69 píše:proč by to nešlo rozebrat??, co to máš za mechoše prosím tě?? nedávno sem zamával halogenum a koupil jsem origo, jeté bixenonové světla které udajně maj najeto 170tkm a než sem je dával na auto tak sem je skoro komplet rozebral- vše ze zadu, nechtelo se mi odendavat ten přilepený čirý plast!!! vyndáš komplet celou tu parabolu co v ní je výbojka, je to tam nacvakané na kuličkách na naklápění a vše musíš pořádně vyčistit, je tam mrak černého prachu, to samé sem měl v celém světlometu tak jsem ho komplet ze vnitř ospršil jarovou vodou a vodu co jsem vyléval byla uplně černá! práci zdar :lol:
Tak xenony vyčištěny přesně jak píšeš a je to nebe a dudy.
Konečně to parádně svítí a noční cesty už nejsou noční můrou 8)
Díky za radu, fakt mi to pomohlo :) Budiž to inspirací i ostatním kterým se zdá že by jejich xenony mohli i po ujetí 200k Km a výměně výbojek lépe svítit ;)
PASSAT VARIANT 3BG 2003 1.9TDI PD-96kW AVF + Chiptuning by Motorpower

Uživatelský avatar
live69
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 453
Registrován: 26.11.2008 23:17
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Světla málo svítí !

Příspěvek od live69 »

A ještě nebe a dudy je to po vyleštění které jsem aplikoval včera :lol: něco málo pro inspiračku
Přílohy
DSC00490.JPG
DSC00491.JPG
DSC00492.JPG
DSC00493.JPG
DSC01011.JPG

Uživatelský avatar
Cyp_the_trestacz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Světla málo svítí !

Příspěvek od Cyp_the_trestacz »

Hodně dobrý ;-) HOOODNĚ!!!

Uživatelský avatar
live69
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 453
Registrován: 26.11.2008 23:17
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Světla málo svítí !

Příspěvek od live69 »

Je to moje tak sem se snažil :mrgreen: Díky

Odpovědět

Zpět na „Exteriér + Styling“