problem se sonarama a HID sadou

Karoserie, lak, spojlery, nárazníky...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
klimbik
Závodník
Závodník
Příspěvky: 653
Registrován: 18.03.2008 12:25
Bydliště: OstraVWa

problem se sonarama a HID sadou

Příspěvek od klimbik »

mam big problem. koupil jsem HID sadu, H1 a nevleze se mi ta vybojka do diry, kde byva zarovka. zarovka H1 je asi o milimetr tenci a tak nevim co delat, prikladam obrazek s otvorem.
myslite, ze muzu ten otvor vybrousit? nebudou pak piliny litat do cocky z druhe strany? je to bohuzel kovove.
Přílohy
DSC00222.JPG
moje instruktážní videa!
-->EGR-OFF na AFN 81kw
-->EGR-OFF na BLS 77kw
-->MAF-OFF
-->dvojitá koncovka výfuku
-->čištění a kontrola žhavičů

pokud se vám líbily, nezapomeňte lajkovat! :)

Uživatelský avatar
cendler
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1400
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ve svém
Kontaktovat uživatele:

Re: problem se sonarama a HID sadou

Příspěvek od cendler »

nesmíš se toho bát, oni tam jdou, sice špatně, ale jdou
http://www.pjshop.cz" onclick="window.open(this.href);return false; - Prodej autohifi a tuningu všech možných i nemožných věcí
Akce na podvozky Koni -20%, novinky u Koni podvozek STR.T. - opravdu pěkný cen, na stránkách srovnávací tabulka

Uživatelský avatar
klimbik
Závodník
Závodník
Příspěvky: 653
Registrován: 18.03.2008 12:25
Bydliště: OstraVWa

Re: problem se sonarama a HID sadou

Příspěvek od klimbik »

no bal jsem se poradne, moje prvni sada a jak jsem se na to tesil, tak vsechno opatrne. ale zbrousil jsem to pilnickem, trvalo to dlooouho ale je to tam a sviti pekne.
az na ty mapy barevne co delaji ty cocky od sonaru na zemi.
a jeste prave svetlo zlobilo, protoze tam mam urvany ten kousek co drzi sroub na serizovani, ale je to poresene, nejak jsem to vytunil a sviti dobre a neoslnujou.
jen kdyz jedu pres kopec, tak z toho mam hodne divny pocit, jak osvetluju cele protijedouci auto, to asi neni moc prijemne, ale to dela vetsine aut, pokud jim to nemiri primo pod auto.
moje instruktážní videa!
-->EGR-OFF na AFN 81kw
-->EGR-OFF na BLS 77kw
-->MAF-OFF
-->dvojitá koncovka výfuku
-->čištění a kontrola žhavičů

pokud se vám líbily, nezapomeňte lajkovat! :)

Uživatelský avatar
Adham
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2735
Registrován: 30.12.2007 13:33
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: problem se sonarama a HID sadou

Příspěvek od Adham »

taky ti to dělá na zemi mapy? 8O jsem myslel že Sonary svítí dobře :?
Obrázek

Uživatelský avatar
klimbik
Závodník
Závodník
Příspěvky: 653
Registrován: 18.03.2008 12:25
Bydliště: OstraVWa

Re: problem se sonarama a HID sadou

Příspěvek od klimbik »

jj, dela. takovou duhu. jde to videt treba kdyz stojim vecer na snehu rovnem cistem, ale neni to nejak hrozne, sviti to pekne. urcite za tu cenu nemuzu cekat neco extra. svetla stala jen 3500 a jinak jsou fakt bez chyby. kdybych teda nemel ulomeny drzak na tahlo motorku.
moje instruktážní videa!
-->EGR-OFF na AFN 81kw
-->EGR-OFF na BLS 77kw
-->MAF-OFF
-->dvojitá koncovka výfuku
-->čištění a kontrola žhavičů

pokud se vám líbily, nezapomeňte lajkovat! :)

filip.01
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 276
Registrován: 01.05.2008 22:16

Re: problem se sonarama a HID sadou

Příspěvek od filip.01 »

Ahoj,taky jsem měl stejný problém,taky sem musel brousit... Už jsi koukal na ty světla venku z dálky?Moje svítlili hodně napravou a do vejšky,seřízený byly ale ty čočky od sonaru a podobnejch světel maj trochu jinak ten paprsek když se to seřizuje,hrozně oslňovali... nakonec sem je vyndal a mam origo...

Uživatelský avatar
klimbik
Závodník
Závodník
Příspěvky: 653
Registrován: 18.03.2008 12:25
Bydliště: OstraVWa

Re: problem se sonarama a HID sadou

Příspěvek od klimbik »

jj, taky se mi zda, ze to doprava sviti vic. namaloval jsem obrazek, at to slozite nepopisuju.
reseni nevidim ve vymene svetel a vyhozeni sonaru. sviti to jen vpravo, takze protijedouci to krom pravotocivych zatacek vubec neoslnuje, v nich mirne ano.
mozna casem vylepsim stinitko za cockou ve svetlech aby byl paprsek oriznuty i v prave casti shora vic, jako u origo.
Přílohy
rozdil_cocek.gif
rozdil_cocek.gif (3.49 KiB) Zobrazeno 2304 x
moje instruktážní videa!
-->EGR-OFF na AFN 81kw
-->EGR-OFF na BLS 77kw
-->MAF-OFF
-->dvojitá koncovka výfuku
-->čištění a kontrola žhavičů

pokud se vám líbily, nezapomeňte lajkovat! :)

filip.01
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 276
Registrován: 01.05.2008 22:16

Re: problem se sonarama a HID sadou

Příspěvek od filip.01 »

jj,přesně tak jak si to nakreslil,nevim jak u tebe ale u mě to z prava oslňovalo hrozně.Vylez z auta a jdi hodně daleko a doparava a uvíš :lol:

Uživatelský avatar
klimbik
Závodník
Závodník
Příspěvky: 653
Registrován: 18.03.2008 12:25
Bydliště: OstraVWa

Re: problem se sonarama a HID sadou

Příspěvek od klimbik »

no mozna prave proto je na tech svetlech napsano, ze v nich nesmi byt HID xenony. Bohuzel jedine reseni je rozdelat svetla a na stinitko pridelat jeste jeden dilek, aby to upravilo tu pravou stranu. stinitko je docela velke, plechove, tak bud prilepit oboustranou paskou, coz by asi casem odpadlo, nebo privarit plisky. moc se mi do toho ale nechce. v pravo to snad oslnovat muze, tam nikdo nejezdi a navic nad tu spravnou mez se sila svetla podstatne zeslabuje, tak uz to tam nema nejvetsi intenzitu. casem mozna napisu, jestli s tim neco budu delat, zatim se k tomu ale nechystam.
moje instruktážní videa!
-->EGR-OFF na AFN 81kw
-->EGR-OFF na BLS 77kw
-->MAF-OFF
-->dvojitá koncovka výfuku
-->čištění a kontrola žhavičů

pokud se vám líbily, nezapomeňte lajkovat! :)

Uživatelský avatar
ZALL
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 290
Registrován: 11.05.2008 20:55
Bydliště: Okr. Trutnov (Královehradecký kraj - Východní Čechy)
Kontaktovat uživatele:

Re: problem se sonarama a HID sadou

Příspěvek od ZALL »

Nevím jak moc to v pravo oslňuje nebo ne, a nechci tady nikomu kazit radost.
Jen přidám mou osobní zkušenost... Každé ráno jezdím do práce úsekem, kde potkávám auta vyjíždějící z pro mne levotočivé zatáčky a některá ta auta oslňují jako prase... Myslím tím jen dokud jsou daleko v té zatáčce, když pak jedou proti mě tak už je to ok (chci tím poukázat právě na jev o kterém mluvíš, HID sada v parabole atd. je zase jiná kapitola)
Je to frekventovaný úsek a je tam přechod, a v průměru každý týden mě tam alespoň jednou někdo oslní...
Já osobně už toleruju lidi co jezdí s mlhovkama i za jasné noci, ale stejně by si měl raději každý rozmyslet jaké úpravy na světlech dělá :?
Také u každého auta řeším jak udělat aby mě to lépe svítilo, ale prostě né za každou cenu...
Když už to na autě máš tak budiž, ale ostatní se mohou poučit a koupit si nějaká kvalitnější světla a nebo prostě do takových, kde vědí, že oslňují, nedávad HID sadu :wink:
Toť můj názor 8)
PASSAT VARIANT 3BG 2003 1.9TDI PD-96kW AVF + Chiptuning by Motorpower

Uživatelský avatar
klimbik
Závodník
Závodník
Příspěvky: 653
Registrován: 18.03.2008 12:25
Bydliště: OstraVWa

Re: problem se sonarama a HID sadou

Příspěvek od klimbik »

ZALL píše:Nevím jak moc to v pravo oslňuje nebo ne, a nechci tady nikomu kazit radost.
Jen přidám mou osobní zkušenost... Každé ráno jezdím do práce úsekem, kde potkávám auta vyjíždějící z pro mne levotočivé zatáčky a některá ta auta oslňují jako prase... Myslím tím jen dokud jsou daleko v té zatáčce, když pak jedou proti mě tak už je to ok (chci tím poukázat právě na jev o kterém mluvíš, HID sada v parabole atd. je zase jiná kapitola)
Je to frekventovaný úsek a je tam přechod, a v průměru každý týden mě tam alespoň jednou někdo oslní...
Já osobně už toleruju lidi co jezdí s mlhovkama i za jasné noci, ale stejně by si měl raději každý rozmyslet jaké úpravy na světlech dělá :?
Také u každého auta řeším jak udělat aby mě to lépe svítilo, ale prostě né za každou cenu...
Když už to na autě máš tak budiž, ale ostatní se mohou poučit a koupit si nějaká kvalitnější světla a nebo prostě do takových, kde vědí, že oslňují, nedávad HID sadu :wink:
Toť můj názor 8)
pravda.
vzhledem k tomu ale, ze te tam alespon jednou tydne (tudiz cca jedno z deseti aut) oslni, tak to asi nebude tim, ze maji spatna svetla. spis je maji spatne serizena. pokud si to pamatuju spravne, tak jsem kdysi byl se starym renaultem5 na technicke a kontrolovali mi jen leve svetlo, na prave se vyprdli. prave vzdycky sviti vys a tim padem i ty zatacky jsou potom horsi. me to sviti asi jeste o trosku vic na te prave strane. mam v planu tam ty HIDky nechat na technickou pristi rok, jestli mi na to neco reknou.
moje instruktážní videa!
-->EGR-OFF na AFN 81kw
-->EGR-OFF na BLS 77kw
-->MAF-OFF
-->dvojitá koncovka výfuku
-->čištění a kontrola žhavičů

pokud se vám líbily, nezapomeňte lajkovat! :)

Uživatelský avatar
ZALL
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 290
Registrován: 11.05.2008 20:55
Bydliště: Okr. Trutnov (Královehradecký kraj - Východní Čechy)
Kontaktovat uživatele:

Re: problem se sonarama a HID sadou

Příspěvek od ZALL »

JJ to máš asi pravdu ;)
Ale jestli jsem tě dobře pochopil tak ta tvá světla ani správně seřídit nepůjdou ne?
Dát do nich pak HID sadu znamená, že právě v situacích jakou jsem popsal to bude ostatní oslňovat.
A jak jsem psal, budiž tvá zkušenost pro nás ostatní poučením, ať aut co oslňují nepřibývá, nebo alespoň né takovou rychlostí :?
PASSAT VARIANT 3BG 2003 1.9TDI PD-96kW AVF + Chiptuning by Motorpower

Uživatelský avatar
nobel
Řidič
Řidič
Příspěvky: 107
Registrován: 08.01.2008 08:01
Bydliště: Zlínský kraj

Re: problem se sonarama a HID sadou

Příspěvek od nobel »

tak bych se chtěl mít kdyby mi to šlo krapet doprava :lol: mám také světla od sonaru a dal do nich HID sadu- již druhou-první byla hodně do modra a po najetí cca 10tis km se začala barva světla měnit na jakousi zelenou,tak jsem koupil jinou 8000K a světlo je krásné bílé,ale když se postavím proti zdi tak levé svítí ohodně víš..nevím zda se tam něco při montáži povolilo,ale byl jsem na technické na seřízení a tam s tím mechanik točil shora a vůbec to nereagovalo..ted mám passata po srážce se srnou kdy je jedno světlo urvané,tak nevím zda dokoupit ten jeden sonar nebo zvolit jiná světla..jinak mapu to na cestě dělalo hned při prvních xenonech :?

filip.01
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 276
Registrován: 01.05.2008 22:16

Re: problem se sonarama a HID sadou

Příspěvek od filip.01 »

Já už mam po problému,koupil jsem od uživatele pasat světla s čočkou od depa a musim uznat že je to o něčem jiným i oproti origo nečirým světlům,svítí to parádně,ořez světla je jak má bejt,motůrky tam pasujou z původních světel,nikoho neoslńuju a zároveň pěkně vidim :-)
Přílohy
123.JPG
123.JPG (42.7 KiB) Zobrazeno 1864 x

Uživatelský avatar
ZALL
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 290
Registrován: 11.05.2008 20:55
Bydliště: Okr. Trutnov (Královehradecký kraj - Východní Čechy)
Kontaktovat uživatele:

Re: problem se sonarama a HID sadou

Příspěvek od ZALL »

paráda a spokojenost jistě jak na straně tvé tak i protijedoucích :cowb:
PASSAT VARIANT 3BG 2003 1.9TDI PD-96kW AVF + Chiptuning by Motorpower

Odpovědět

Zpět na „Exteriér + Styling“