Montaz Xenonu Passat B5 1998

Karoserie, lak, spojlery, nárazníky...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
klimbik
Závodník
Závodník
Příspěvky: 653
Registrován: 18.03.2008 12:25
Bydliště: OstraVWa

Re: Montaz Xenonu Passat B5 1998

Příspěvek od klimbik »

TNT píše:A tvuj nazor je spravnej! Original montovany xenony to maji prave proto, aby to pri jakymkoli zhoupnuti auta okamzite reagovalo. To samy ostrikovace. Ty jsou tam proto, aby jakmile je malicko spinavy sklo svetla, sel bordel pryc. Xenon pak sviti strasne rozptylene a to je dost blby vuci ostatnim. Nehlede na to, ze to svetlo pred autem je pak taky takovy divny.
ac nerad, musim ti oponovat. uz vicekrat jsem tu nasel, ze jen nektera auta dokazi regulovat okamzite kazde zhoupnuti, nekdy to trva treba i nekolik sekund a auto je uz davno v jine poloze. nehlede na to, ze kdyz prejizdis kopec, oslnujes protijedouci, tlumice jsou v poradku a tim padem ani origo xenony se nehnou. jde tam v podstate jen o nastaveni vzhledem k aktualnimu (pri vyjeti) zatizeni auta. nejaka dynamicka regulace za jizdy se tyka jen par procent aut s origo xenonama.
dale senzory nekontroluji nakloneni auta, to by tam musel byt gyroskop.
a dale pochybuju, ze je na skle u reflektoru snimac znecisteni, to je spis nejake sci-fi ne?
moje instruktážní videa!
-->EGR-OFF na AFN 81kw
-->EGR-OFF na BLS 77kw
-->MAF-OFF
-->dvojitá koncovka výfuku
-->čištění a kontrola žhavičů

pokud se vám líbily, nezapomeňte lajkovat! :)

Uživatelský avatar
klimbik
Závodník
Závodník
Příspěvky: 653
Registrován: 18.03.2008 12:25
Bydliště: OstraVWa

Re: Montaz Xenonu Passat B5 1998

Příspěvek od klimbik »

tim samozrejme nerikam, ze bych nechtel origo xenony. urcite sviti lip a urcite jsou lepsi, ale tech penez za to...
myslim si, ze pri spravnem serizeni HID sady a pouziti reflektoru s cockou by se daly SKORO srovnavat.
HID mi pripada jako takove levnejsi, ale presto ne uplne nekvalitni nahrada.
moje instruktážní videa!
-->EGR-OFF na AFN 81kw
-->EGR-OFF na BLS 77kw
-->MAF-OFF
-->dvojitá koncovka výfuku
-->čištění a kontrola žhavičů

pokud se vám líbily, nezapomeňte lajkovat! :)

Uživatelský avatar
TNT
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4309
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kdesi na jihu :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Montaz Xenonu Passat B5 1998

Příspěvek od TNT »

Zalezi taky na tom, jaka HID to je. Jenze najit kvalitni HID mezi tim vsim, co dokazou nasi kamaradi z Ciny vyrobit? To je metoda pokus omyl. Ne vzdy plati, cim drazsi, tim lepsi.

To, ze se to svetlo, ktery ma automaticky sklapeni pri zatizeni, nebo zhoupnuti u nekterych aut hybe s prodlevou je znama vec, ale spis nez z hlediska funkcnosti se na tohle ja divam spis z ty stranky, ze je to naklapeni proste treba ze zakona (abys nemel problem s organama).

Svetlo nema samozrejme zadny cidlo na znecisteni, to je jasny. Kdyz je sucho, nepotrebujes stirat, ostrikovat predni sklo, svetlo je cisty. Ale kdyz jedes za mokra za nejakym autem, stirat se musi, leckdy od pred tebou jedouciho auta nepadaji na sklo jen "cisty" kapky vody, ale dost spiny.Bordel...Proto si ostriknes predni sklo a prave pri tom vyjedou i ostrikovace svetel.Aby se od toho bordelu nelamalo svetlo jinac nez by melo. :wink:

Uživatelský avatar
klimbik
Závodník
Závodník
Příspěvky: 653
Registrován: 18.03.2008 12:25
Bydliště: OstraVWa

Re: Montaz Xenonu Passat B5 1998

Příspěvek od klimbik »

nj, s tema organama jsem mel taky strach, ale vsichni tu pisou, ze s tim jeste nemeli problem, tak to asi nebude tak horke.

jinak sadu mam od klubaka Nalima, stala dva litry a zatim si nemuzu stezovat.
startovaci proud se tu nekde probiral, ze nemam byt vetsi nez 9A, na KOVOVEM balastu je napsany Imax = 5,4A, nemelril jsem samozrejme, ale nektere sady klidne pisou i 10A a tak.
mam teplotu svetla 4300K, jako origo, abych neprilakaval pozornost.

co se tyce ostrikovacu, samozrejme jsou uzitecne, ale to uz nebude takovy problem jako auto regulace naklapeni, ja se snazim cistit svetla co nejcasteji. ani ne z duvodu, ze by se mi pres blato lamalo svetlo, to asi nehrozi, ale aby mi k necemu ta svetla vubec byla. to se ale tyka vsech svetlometu.

nerikam samozrejme, ze nemas ani trochu pravdu. mas, ale nedelal bych z toho takovou vedu.
muj nazor
moje instruktážní videa!
-->EGR-OFF na AFN 81kw
-->EGR-OFF na BLS 77kw
-->MAF-OFF
-->dvojitá koncovka výfuku
-->čištění a kontrola žhavičů

pokud se vám líbily, nezapomeňte lajkovat! :)

Uživatelský avatar
TNT
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4309
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kdesi na jihu :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Montaz Xenonu Passat B5 1998

Příspěvek od TNT »

Ja z toho vedu nedelam, s tim si hlavu vubec nelamu.Jen jsem ten problem osvetlit. :wink: Ja sam na aute xenon nemam, i kdyz jsem byl zvykly z predchoziho auta. Ted mam halogen a nejak nepremyslim, ze bych tam daval HID, sviti to i tak super. Mozna ze prijde driv na radu vymena auta nez montaz HID.:)

Uživatelský avatar
Davwe
Profík
Profík
Příspěvky: 929
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Montaz Xenonu Passat B5 1998

Příspěvek od Davwe »

Pravdou je ze automaticky napklapeni na horizontu nezmuze vubec nic, stejne tak jestli si nekdo mysli ze automaticky naklapeni reaguje napr na hupy na silnicich tak je na omylu. Ten hup projedu rychleji nez je ta elektronika vubec schopna zareagovat. Je to vylozene pro pripad nastupovani osob, nakladani zavazadel atd... aby kdyz nekam clovek prijede necha nastartovany motor a nalozi sto kilo, aby se mu sklopily svetla. Co se tyce ostrikovacu, tak ty opravdu nemaji moc velkou ucinnost. Jediny co je v tomhle pripade ucinny jsou sterace na svetla ala Volvo. Jinak ostrik toho ze svetla opravdu moc nesmyje a vetsinou je to spis k nasrani, kdyz si clovek s umytym autem v lete chce ostriknout par much na okne a zasere mu to celej predek... :) proto to spousty lidi odpojuje

Odpovědět

Zpět na „Exteriér + Styling“