zadní světla B6 pasují na B5??

Karoserie, lak, spojlery, nárazníky...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
fantomas.69
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7554
Registrován: 25.01.2009 12:08
Bydliště: Kůsek od Uh.Brodu....
Kontaktovat uživatele:

Re: zadní světla B6 pasují na B5??

Příspěvek od fantomas.69 »

RobinB5 píše:Chlapi potřeboval bych co nejrychleji poradit :) :| Před chvíli jsem na B5 přehodil faceliftová světla, všechno sedlo až na to, že mám problém s jejich funkcí. Kablíky jsem přeházel podle obrázků v tomto vlákně, ale nějak mi to dělá co chce :roll: . Například potkávací mi svíti jen jedna strana, když zapnu blikače, bliká jen pravé a při sešlápnutí brzdy se vypne potkávací a zapne horní polovina. Jsem z toho dost nešťastný. Takto nemůžu do provozu. Neměl by prosím někdo foto obou zapojení "štekrů". abych to podle barev drátů předělal? Jinak jsem dost slušně řečeno v prdeli. Žárovky by snad měly být dobré a správné. Předem moc díky za rady!! Budu velmi vděčný za každou! :idea:
...napřed to pořádně ukostři!!!!!!!!!!
Fantomas!

Uživatelský avatar
RobinB5
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 19.03.2009 18:25
Bydliště: Královehradecko
Kontaktovat uživatele:

Re: zadní světla B6 pasují na B5??

Příspěvek od RobinB5 »

To bych tedy na tvou radu rád udělal, ale elektrika není zrovna moje silná stránka, takže netuším jak :oops: :? :roll:

Uživatelský avatar
phanomen
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 274
Registrován: 27.09.2009 09:07
Bydliště: Slaný

Re: zadní světla B6 pasují na B5??

Příspěvek od phanomen »

tak kasli na planky a promeruj zkouseckou kam ti jde proud a podle toho si to zapoj....

Uživatelský avatar
Currahee
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3692
Registrován: 25.09.2007 10:11
Bydliště: StoVWěžatá Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: zadní světla B6 pasují na B5??

Příspěvek od Currahee »

RobinB5 píše:To bych tedy na tvou radu rád udělal, ale elektrika není zrovna moje silná stránka, takže netuším jak :oops: :? :roll:
Vypadá to na kostru, jak píše fantomas, vem kus drátu a spoj jím zkušebně kostru lampy s kastlí. Pokud bude vše fungovat jak má budeš hledat kostřící bod nebo prostě tím kusem drátu ukostříš lampy na furt :wink:
Passat kombi B7 2.0TDI CFGB 157kW by Motorpower DSG 4motion r.2013
Opravy, repase a prodej baterií do akunářadí, diagnostiky, geometrií apod!

Uživatelský avatar
RobinB5
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 19.03.2009 18:25
Bydliště: Královehradecko
Kontaktovat uživatele:

Re: zadní světla B6 pasují na B5??

Příspěvek od RobinB5 »

Díky moc všem za rady, přepojil jsem jednotlivé kabely podle toho kam šel proud a chodí to jako švýcary :)

DogDollars
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 13.08.2013 19:45

Re: zadní světla B6 pasují na B5??

Příspěvek od DogDollars »

Ahoj všem, je mi naprosto jasný že teď budu za joudu, ale forum je snad od toho abychom si pomahali a poradili. Proto vás ze všech sil žádám o pomoc. Dnes jsme se pustili do této výměny, po chvíli nervovaní nová světla na svém místě. Bohužel podle návodu v místním FAQ na zvládnutí kabeláže jsme to něak nedali :(. Začali jsme pravým, beru za předpokladu že když se řekne pravé světlo, je to pravé pokud stojím čelem ke kufru.
Nicméně po prohození pinů to bylo jak vánoční stromeček, tak změna, pár přehození a stále nic. Nyní nastala deduktnivní práce a to do konektoru postupně zapojovat piny a na tom zkoušet co a jak svítí. Ve finále taky částečně špatně. PAK JSME SE OVŠEM ZASTAVILI A UVĚDOMILI SI, že vlastně nevíme jak mají originálně světla z 3BG svítit. Jaké žárovky mají být v objímkách, jak mají svítit obrysovky, kde mají být dvouvláknové žárovky a kde jednovláknové.
Mohl by sem prosím někdo dát schéma žárovek, nebo řádné video, jak co má a kde svítit.

Nebo prostě nafotit pravou a levou stranu konektoru, abych to k tomu připojil podle někoho a ne podle německého návodu kterému lautr h***o rozumím.

Prosím prosím všechny o pomoc!!! Děkuji

Uživatelský avatar
zdenek1,6
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 09.02.2014 21:32

Re: zadní světla B6 pasují na B5??

Příspěvek od zdenek1,6 »

ahoj kluci,prosim vas jak vyndam zadni lampy diky

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: zadní světla B6 pasují na B5??

Příspěvek od M@ty »

Otevřeš vrátka v rozích tapce kufru, vytáhneš konektor a uvnitř povolíš 3x M5 matici u B5 nebo 4x u B5,5.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

djrix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 321
Registrován: 25.02.2010 10:27

Re: zadní světla B6 pasují na B5??

Příspěvek od djrix »

A nezavazí tam ten rám na CD changer ? Já potřebuju vytáhnout levý a mám pocit když jsem na to koukal že bez demontáže toho plastu to snad ani nepůjde.... :?

Uživatelský avatar
nikko24
Řidič
Řidič
Příspěvky: 78
Registrován: 15.05.2012 19:54
Kontaktovat uživatele:

Re: zadní světla B6 pasují na B5??

Příspěvek od nikko24 »

djrix píše:A nezavazí tam ten rám na CD changer ? Já potřebuju vytáhnout levý a mám pocit když jsem na to koukal že bez demontáže toho plastu to snad ani nepůjde.... :?

Na to bych se chtěl zeptat já jak sundám v kufru ten plast?? Já bojím zabrat aby si něco nezlomil. Můžete mi poradit tak to sundat popř nějakou fotku? Nebo jsem světlo vyměnit i bez demontáže plastu?
VW Passat Variant B5 1.9TDI 66kW -> EGR off, Sprint 502, 312mm brzdy

Odpovědět

Zpět na „Exteriér + Styling“