Nejdou otevřít zadní dveře za řidičem

Ochrana Vašeho auta.

Moderátoři: standokan, rapid.direct

valentynek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 22.12.2007 20:41

Nejdou otevřít zadní dveře za řidičem

Příspěvek od valentynek »

Zdravím. Kamarád má VW Passat B5.5 1,9TDI rv 2001 , a nějaký jeho kamarád,když vystupoval z auta (zadní dveře za řidičem) zamáčnul klasicky čudlík (jako u škody 120) a zavřel dveře. Celé auto jde normálně zamknout (kontrolka zamčení bliká) i odemknout přes dálkové ovládání i klíčkem, ale dveře za řidičem jsou stále zamčené a nejdou otevřít ani zevnitř ani z venku - čudlík je stále zacvaknutý, a táhla od klik jsou funkční - když vezmem za vnitřní kliku čudlík vylízá, ale dveře se neodevřou. Ještě bych jen podotknul, že jsme se zkoušely napojovat přes VAG-COM 304.0 , a nepodařilo se mi připojit na ŘJ centrálního zamykání ( adresa 35 ) - ostatní ŘJ komunikují a připojit a zkontrolovat jdou. Děkuji za informace, které mi pomohou zadní dveře bez jejich poškození otevřít, a problém odstranit.


Vyřešeno následovně :

Zdar lidi. Možná vám to pomůže: Kamarádovi někdo vystupoval z auta, a zvyklej na starý auta bez centrálu zamáčknul ten caplík co vylejzá, když se dveře odemknou - a dveře za řidičem zavřel. Klikou ani zvenku ani ze vnitř otevřít nešly. Centrál pak fungoval normálně,ale dveře za řidičem zůstaly na dobro zavřený. Koukal sem na to přes VAG - a dveře za řidičem byly za všech okolností SAFE - zamčeny. Náš problém nebyla zádná dětská pojistka, nebo zlomený drát ve dveřích. Problém byl v tom, že když se dveře nezajistili pomocí motůrku, neoznačili se správně všechny mikrospínače v zámku - musely sme rozebrat středovej sloupek,aby sme s dostaly na konektor od dveří - když sme proklemovaly neoznačenej mikrospínač, a daly odemknout auto, dveře se otevřely. Dál už centrál i dveře za řidičem fungujou normálně. Schéma konektoru nemám - berte to spíš jako možnost kam se ubírat, než konkrétní postup jak dveře odemknout.
Naposledy upravil(a) valentynek dne 28.08.2011 10:46, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Paskal
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7640
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Nejdou otevřít zadní dveře za řidičem

Příspěvek od Paskal »

Musiš se spojovat vagem přez 46 Komfor system. 8) A ne přez 35 :roll:

Trafika
Závodník
Závodník
Příspěvky: 593
Registrován: 13.02.2010 16:27
Bydliště: VWSETIN

Re: Nejdou otevřít zadní dveře za řidičem

Příspěvek od Trafika »

jak to dopadlo podařilo se dveře otevřít?mám ten samý problém ale dveře za spolujezcem :cry:
VW passat 1,9TDI 4Motion

Uživatelský avatar
Patrik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1361
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prag
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejdou otevřít zadní dveře za řidičem

Příspěvek od Patrik »

Odemkni normálně auto, vlez do něj, a u řidiče si přes ten centrál zamkni auto, a zase odemkni, když nevyleze, můžeš to zkusit klikou zevnitř, protože jen tak je klika funkční... :wink:
EX Passat 3BG US Look

Trafika
Závodník
Závodník
Příspěvky: 593
Registrován: 13.02.2010 16:27
Bydliště: VWSETIN

Re: Nejdou otevřít zadní dveře za řidičem

Příspěvek od Trafika »

klikou zevnitř to nejde :? cudlík vyleze a zase zaleze dveře nic :cry:
VW passat 1,9TDI 4Motion

Uživatelský avatar
Patrik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1361
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prag
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejdou otevřít zadní dveře za řidičem

Příspěvek od Patrik »

Tak jestli vyjede a zajede, tak je problém v tom táhlu na te čudlik... ale nevim jak sundáš tapec když neotevřeš dveře... do zámku se taky nedostaneš....
EX Passat 3BG US Look

Trafika
Závodník
Závodník
Příspěvky: 593
Registrován: 13.02.2010 16:27
Bydliště: VWSETIN

Re: Nejdou otevřít zadní dveře za řidičem

Příspěvek od Trafika »

to taky nevím :(
VW passat 1,9TDI 4Motion

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Nejdou otevřít zadní dveře za řidičem

Příspěvek od majkl1 »

Safe mod je ten prevít, co vám rozbil pračku! :P
Klasika, přerušené el. vedení mezi zámkem a řj dveří. V sekci interiér je teď v jednom vláknu návod.
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Trafika
Závodník
Závodník
Příspěvky: 593
Registrován: 13.02.2010 16:27
Bydliště: VWSETIN

Re: Nejdou otevřít zadní dveře za řidičem

Příspěvek od Trafika »

majkl1 píše:Safe mod je ten prevít, co vám rozbil pračku! :P
Klasika, přerušené el. vedení mezi zámkem a řj dveří. V sekci interiér je teď v jednom vláknu návod.
můžeš tu dát odkaz ať to nemusím hledat dík moc :)
VW passat 1,9TDI 4Motion

Huky
Řidič
Řidič
Příspěvky: 107
Registrován: 09.12.2009 20:54
Bydliště: Praha

Re: Nejdou otevřít zadní dveře za řidičem

Příspěvek od Huky »

Ahoj tak mám podobný problém zavřel jsem zadní levé dveře a když jsem je chtěl odevřít tak to nejde zevnitř ani z venku.Když zamáčknu čudlín na zamknutí a vezmu vevnitř za kliku tak vyjede a dveře ce odemknou ale auto se neotevře a ani z venku se neotevře tak neví kde může být chyba.centrálem se auto normálně zamkne i odemkne ale dveře prostě nejdou otevří. :-(

Uživatelský avatar
Cyp_the_trestacz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejdou otevřít zadní dveře za řidičem

Příspěvek od Cyp_the_trestacz »

Nedávno sem tohle téma čet a řikám si, co bych dělal. Dnes už je tato imaginární záležitost realitou.. Zasranej Safe mode!

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Nejdou otevřít zadní dveře za řidičem

Příspěvek od majkl1 »

Taky jsem si říkal, že to u mémo propájeného a ošetřovaného nehrozí. Bác ho! A už jsem měl v ruce palici a majzlík s pilkou na železo. :evil:
U mě naštěstí po druhé ráně 800g kladivem zámek hodil zpátečku a radši se sám otevřel. :pila:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Trafika
Závodník
Závodník
Příspěvky: 593
Registrován: 13.02.2010 16:27
Bydliště: VWSETIN

Re: Nejdou otevřít zadní dveře za řidičem

Příspěvek od Trafika »

Ty jo tak to je asi velká slabina passatů :!:
A pak žese serou jem francouzi :?
VW passat 1,9TDI 4Motion

Uživatelský avatar
Cyp_the_trestacz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejdou otevřít zadní dveře za řidičem

Příspěvek od Cyp_the_trestacz »

majkl1 píše:Taky jsem si říkal, že to u mémo propájeného a ošetřovaného nehrozí. Bác ho! A už jsem měl v ruce palici a majzlík s pilkou na železo. :evil:
U mě naštěstí po druhé ráně 800g kladivem zámek hodil zpátečku a radši se sám otevřel. :pila:
Tak dveře mám odemčený.. Co dál? Musí se měnit zámek, nebo to stačí rozebrat a prostříkat kontaktolem?

Trafika
Závodník
Závodník
Příspěvky: 593
Registrován: 13.02.2010 16:27
Bydliště: VWSETIN

Re: Nejdou otevřít zadní dveře za řidičem

Příspěvek od Trafika »

Cyp_the_trestacz píše:
majkl1 píše:Taky jsem si říkal, že to u mémo propájeného a ošetřovaného nehrozí. Bác ho! A už jsem měl v ruce palici a majzlík s pilkou na železo. :evil:
U mě naštěstí po druhé ráně 800g kladivem zámek hodil zpátečku a radši se sám otevřel. :pila:
Tak dveře mám odemčený.. Co dál? Musí se měnit zámek, nebo to stačí rozebrat a prostříkat kontaktolem?
Já koupil s bouračky druhý a vyměnil :|
Jinak co mipsal původní majitel,co měl vůz od novoty,tak měnil před rokem zámek za řidičem(on to měl na firmu tak nechal přímo ve VW vyměnit za origo nový)a já letos měnil za spolujezdcem 8)
Tak ještě 2 přední a budu mít všecny po výměně :lol: (ale ty jsou zatím ok tak uvidím kdy odejdou :| )
VW passat 1,9TDI 4Motion

Odpovědět

Zpět na „Zabezpečení“