neblika pri zamceni

Ochrana Vašeho auta.

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
haikee
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 211
Registrován: 24.07.2008 16:07
Bydliště: ČR

neblika pri zamceni

Příspěvek od haikee »

Ahoj mam maly problem pri zamknuti na dalku mi nezablikaji blinkry, a pak neblika cervena dioda u ridicoveho koliku ve dveri, dneska jsem si toho vsiml, doted vse fungovalo. Ale pri odemceni blinky klasicky dvakrat zablikaji, nevite cim to? ze by nejaka pojistka nebo neco jineho?

Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

Re: neblika pri zamceni

Příspěvek od pino.t »

Patrně nefunguje některej zámek jak má
vyzkoušej jestli se ti lampičky v intteríéru rozsvítí s každejma otevřenejma dveřma. Zkus pročistit zámek předního kufru.
Ale lepčí je hodit to na vag.
A zkus pohledat tady na fóru celkem dost se to tu řešilo.
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

Uživatelský avatar
pepanos
Profík
Profík
Příspěvky: 937
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: neblika pri zamceni

Příspěvek od pepanos »

tady jsem ti něco našel


SPATNY MIKROSPINAC V ZAMKU

Asi nejtypictejsi zavada pro GOLF IV, PASSAT B5 a B5.5, SHARAN, a dalsi...

Priznaky:
• nesviti interierove svetlo po otevreni dveri,
• po zamknuti neblika svetylko ve dverich ridice (nefunguje SAFE zamceni)
• po zamknuti zevnitr tlacitkem se jedny dvere ihned odemknou,
• sam se spousti alarm kdyz nema,
• po odemknuti a otevreni dveri se za 20s zase zamcou (jako by zustaly zavrene)

Blizsi popis zavady:
Jde pravdepodobne o spatny spinac zamku (jsou tam 3), odchazi opravdu hodne casto. Chyba muze byt take v polamanem vedeni (kabelu) nebo v spatnem kontaktu mezi plosnym spojem v zamku a konektorem.

Jak zjistim ktery zamek je spatny? - Staci nastavit interierovou lampicku do polohy rozsviceni pri otevreni dveri a zkouset postupne otvirat dvere. Ty ktere nerozsviti lampicku maji spatny mikrospinac. Toto ale plati pouze pro mikrospinac snimajici polohu dveri (zavrene otevrene), spatny muze byt mikrospinac snimajici polohu zamku (zamceno odemceno) - pote se nelze orientovat timto navodem.

Nekdy muze byt take chyba v pameti zavad v komfortni jednotce - doporucuji zkontrolovat pres VAG.

Oprava:
Musi se rozebrat cele dvere, vyjmou cely zamek ven a zkontrolovat mikrospinace a kontakty mezi plosnym spojem a konektorem.

Ve VW servisu vam sice tuto zavadu odstrani, ale za nekolikanasobek ceny, jakou zaplatite pokud si sezenete starsi zamek napr. z annnce nebo autovrakoviste.

Uživatelský avatar
m4xmili4n
Profík
Profík
Příspěvky: 1054
Registrován: 30.06.2008 17:29
Bydliště: zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: neblika pri zamceni

Příspěvek od m4xmili4n »

pepanos píše:tady jsem ti něco našel


SPATNY MIKROSPINAC V ZAMKU

Asi nejtypictejsi zavada pro GOLF IV, PASSAT B5 a B5.5, SHARAN, a dalsi...

Priznaky:
• nesviti interierove svetlo po otevreni dveri,
• po zamknuti neblika svetylko ve dverich ridice (nefunguje SAFE zamceni)
• po zamknuti zevnitr tlacitkem se jedny dvere ihned odemknou,
• sam se spousti alarm kdyz nema,
• po odemknuti a otevreni dveri se za 20s zase zamcou (jako by zustaly zavrene)

Blizsi popis zavady:
Jde pravdepodobne o spatny spinac zamku (jsou tam 3), odchazi opravdu hodne casto. Chyba muze byt take v polamanem vedeni (kabelu) nebo v spatnem kontaktu mezi plosnym spojem v zamku a konektorem.

Jak zjistim ktery zamek je spatny? - Staci nastavit interierovou lampicku do polohy rozsviceni pri otevreni dveri a zkouset postupne otvirat dvere. Ty ktere nerozsviti lampicku maji spatny mikrospinac. Toto ale plati pouze pro mikrospinac snimajici polohu dveri (zavrene otevrene), spatny muze byt mikrospinac snimajici polohu zamku (zamceno odemceno) - pote se nelze orientovat timto navodem.

Nekdy muze byt take chyba v pameti zavad v komfortni jednotce - doporucuji zkontrolovat pres VAG.

Oprava:
Musi se rozebrat cele dvere, vyjmou cely zamek ven a zkontrolovat mikrospinace a kontakty mezi plosnym spojem a konektorem.

Ve VW servisu vam sice tuto zavadu odstrani, ale za nekolikanasobek ceny, jakou zaplatite pokud si sezenete starsi zamek napr. z annnce nebo autovrakoviste.
tohle je klasika, nejčastěji to bývá zámek u řidiče a nebo kufr..taky to teď musím řešit
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=29&t=109778" onclick="window.open(this.href);return false;

Passat Variant SYNCRO B5 crashline 1.9TDI AFN, EGR off, MOTOR on, řidič off

vonikov
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 29.03.2009 16:25

Re: neblika pri zamceni

Příspěvek od vonikov »

Zdravim, mě to taky při zamknutí neblikne, ale červáná dioda mi bliká? Dneska se mi ale, stalo že přítelkyně seděla v autě měla otevřené dveře auto se zamklo a spustil se alarm? Do té doby ani nevím, že to alarm mělo protože ten co mi to prodával tvrdil, že nemá. Takže to nejspíš bude mít alarm, který se aktivuje při nedobrovolném otevření dveří, říkám to dobře. B5

jakubparo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 94
Registrován: 16.04.2009 21:29

Re: neblika pri zamceni

Příspěvek od jakubparo »

no kluci ja zase mam problem ten ze central mi funguje ale pak proste najednou se zasekne a nevim co s tim proste chvilinku jde a pak se sekne a musim bud odpojit baterku a nebo strcit klice do zapalovani cim to muze bejt???

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: neblika pri zamceni

Příspěvek od majkl1 »

Pokud je aktivované blikání či houknutí při zamykání a odmykání, tak se tak stane pouze v případě že komfortka dostane signál o zamčení od všech zámků včetně haupny. Je to visuální kontrola o tom, že je vše zamčeno. V případě aktivovaného origo alarmu by však po asi půl minutě mělo dojít k poplachu pokud nějaký zámek neposlal info o zamčení.
Pokud je někde horší kontakt, který v závislosti na teplotě někdy jde a někdy ne, tak dochází k častému jevu, kdy auto samovolně spustí alarm.
Takže ve většině případů, kdy vám to neblikne, nebo se to nezamkne apod. je na vině některý z mikrospínačů nebo vlhko a oxidace u komfortky. :wink:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Odpovědět

Zpět na „Zabezpečení“