Alarm furt houká

Ochrana Vašeho auta.

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
Karel_357
Řidič
Řidič
Příspěvky: 108
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Namest nad Oslavou
Kontaktovat uživatele:

Alarm furt houká

Příspěvek od Karel_357 »

Včera sem měnil baterku a instaloval reprak do dveří řidiče. Po skončení práce bylo vše par hodin v pořádku, ale něco po půlnoci začal houkat origo alarm. Došel jsem k auto a vše se zdálo v pořádku, dveře zamčený, kapota taky i červeny světýlko blikalo ve dvěřích. Celá situace se opakovalo několikrát do rána, až sem auto nechal odemčeno ať je klid. Dneska během dne se to už spustilo asi 3x a nevim co s tím. Jde nějak poznat proč se to rozhoukává? Ukládá se to někam do diagnostiky??
Díky za rady.
VW Passat 1.9TDI 85kw

Uživatelský avatar
ZALL
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 290
Registrován: 11.05.2008 20:55
Bydliště: Okr. Trutnov (Královehradecký kraj - Východní Čechy)
Kontaktovat uživatele:

Re: Alarm furt houká

Příspěvek od ZALL »

Tenhle problém často dělají špatné zámky dveří.
Postupně otevírej dveře a když se u některých nerozsvítí vnitřní osvětlení tak je špatný zámek.
Mě přesně tohle dělal zámek pátých dveří...
Alarm si i se zavřenými dveřmi myslí, že jsou některé dveře otevřené a spustí...
PASSAT VARIANT 3BG 2003 1.9TDI PD-96kW AVF + Chiptuning by Motorpower

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Alarm furt houká

Příspěvek od majkl1 »

Sice pozdě, ale pro případ, že by to dělalo i jiným.
Stačí napíchnout na vag a zjistit si příčinu posledního zpuštění alarmu. Pochopitelně mám na mysli, řj č.46(komfortní systém). Momentálně nevím skupinu (možná 15). Jsou to čísla. Paměť závad může být čistá a přece se bude alarm sám spouštět!!!
Na foru je tu možnost stáhnout si zkopčený vysvětlivky k jednotlivým skupinám a tam si k vypsanému číslu najdi odpověĎ. Například číslo 4 znamená - alarm zpuštěn pro otevření levých zadních dveří.
Tím hned víš, kde hledat chybu. Zkontroluješ kabely vedoucí od Bsloupku husím krkem do dveří (často se ukroutí), nebo přepájíš kontakty od mikrospínačů v daném zámku.

Takto zjistíš chybu, která se opakuje jen někdy. V případě, že je chyba stálá, jde to i tím otevíráním dveří a sledováním vnitřního osvětlení, i když to nemusí vždy vést k úspěchu. Například při chybě mikrospínače snímající polohu klíče v zámku - vnitřní světla se ti přece taky nerozsvítí při otočení klíče v zámku (alespoň u starších komfortek ne) :wink:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
deiwis
Řidič
Řidič
Příspěvky: 105
Registrován: 28.06.2008 02:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Alarm furt houká

Příspěvek od deiwis »

Mě to dělal svazek , který vede v podlaze okolo řidiče(je pěkně tlustej)..měl jsem tam v minulosti potopu a svazek onemocněl :) byl tam jeden káblik hodně skroucený a neházel mi moc kostru a tím se mi spouštěl orig.alarm. :roll:

Odpovědět

Zpět na „Zabezpečení“