Bliknutí při zamčení a odemčení

Ochrana Vašeho auta.

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
Milhaus_01
Řidič
Řidič
Příspěvky: 169
Registrován: 15.05.2011 12:04

Bliknutí při zamčení a odemčení

Příspěvek od Milhaus_01 »

Zdravim. Jsem tu na klubu nováček a chtěl bych se zeptat několik věcí. Když auto zamknu nebo odemknu tak by mělo bliknout, ale neděje se tak. Na dia mi řekli že aktivované to ale je. A dál se chci zeptat jak poznám jestli mám nebo nemám origo alarm a jestli je funkční. Auto je Passat Variant r.v. 2004 1.9 TDI 96kW. Díky za rady.
VW Passat Variant, 1.9TDI 96kW AVF, 2004

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Bliknutí při zamčení a odemčení

Příspěvek od napster »

při odemknutí a zamknutí ti auto houkne sirénou? jinak tušim,že origo alarm,nebo siréna je v kuvru nad podběhem za kobercem.
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

Uživatelský avatar
Milhaus_01
Řidič
Řidič
Příspěvky: 169
Registrován: 15.05.2011 12:04

Re: Bliknutí při zamčení a odemčení

Příspěvek od Milhaus_01 »

Ne nehoukne. Zamkne i odemkne, ale jinak nic neudělá...
VW Passat Variant, 1.9TDI 96kW AVF, 2004

Uživatelský avatar
Milhaus_01
Řidič
Řidič
Příspěvky: 169
Registrován: 15.05.2011 12:04

Re: Bliknutí při zamčení a odemčení

Příspěvek od Milhaus_01 »

Tak ten alarm mi funguje. Dneska jsem si pootevřel kapotu pak jsem auto zamknul, chvilku jsem počkal a když jsem ji chtěl otevřít tak to začlo houkat! :) ale to s tím bliknutím při zamčení/odemčení pořád nevím. Poradí někdo?? Nemůže být třeba v háji Comfortka?
VW Passat Variant, 1.9TDI 96kW AVF, 2004

Uživatelský avatar
Milhaus_01
Řidič
Řidič
Příspěvky: 169
Registrován: 15.05.2011 12:04

Re: Bliknutí při zamčení a odemčení

Příspěvek od Milhaus_01 »

Opravdu nikdo nemá zkušenost s tím jak to rozblikat při odemčení/zamčení??
VW Passat Variant, 1.9TDI 96kW AVF, 2004

Uživatelský avatar
babajara
Řidič
Řidič
Příspěvky: 156
Registrován: 15.12.2007 23:14
Bydliště: Vyškov

Re: Bliknutí při zamčení a odemčení

Příspěvek od babajara »

jde přes vag, zkus pohledat návod tu někde byl. nebo http://www.motordiag.cz/mkm/index.php
Paštika v kombajnu 2004 1,9PD AVF. Modrá perleť. 2x OFF + MVOLESSOFT
Rodinej GIII 1998 1.9TDI 66Kw ALE. Bílej a v kombajnu. sprint 764, EGR OF. Prodanej

Uživatelský avatar
Milhaus_01
Řidič
Řidič
Příspěvky: 169
Registrován: 15.05.2011 12:04

Re: Bliknutí při zamčení a odemčení

Příspěvek od Milhaus_01 »

Já jsem s tím na dia byl a řekli mi že aktivovaný to je... Jo dia byla určtě VAG.
VW Passat Variant, 1.9TDI 96kW AVF, 2004

Uživatelský avatar
_GK_
Závodník
Závodník
Příspěvky: 552
Registrován: 09.06.2009 17:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Bliknutí při zamčení a odemčení

Příspěvek od _GK_ »

To bude zase mikrospínač ne ?

Uživatelský avatar
Milhaus_01
Řidič
Řidič
Příspěvky: 169
Registrován: 15.05.2011 12:04

Re: Bliknutí při zamčení a odemčení

Příspěvek od Milhaus_01 »

_GK_ píše:To bude zase mikrospínač ne ?
Mikrospínač?? Jaký máš na mysli a kde ho najdu??
VW Passat Variant, 1.9TDI 96kW AVF, 2004

Uživatelský avatar
_GK_
Závodník
Závodník
Příspěvky: 552
Registrován: 09.06.2009 17:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Bliknutí při zamčení a odemčení

Příspěvek od _GK_ »

Tak zkus tlačítko nahoře "Hledat" jinak v sekci Interiér na tohle neustále někdo zakládá témata dokola třeba tohle http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=1 ... 3&start=15" onclick="window.open(this.href);return false;

Důležitý je zjistit co auto nedělá, nesvítí lampička po otevření některých dvěří, neodekmne dveře nebo se samo odemyká.
V kadém zámku je několik mikrospínačů a ty se flákáním dveřma a vibracema většinou uvolní od tištěného spoje. V cca 80% případů stačí zámek vymontovat rozebrat skříňku a propájet cínové kontakty. Další problémy souvisí s ukroucenýma kabelama ve dveřích (otevírání/zavírání) a nakonec vytopené komfortní jednotky (pod nohama řidiče). Pokud se autu občas neodemknou dveře tak opravuj co nejrychleji než budeš sekat majzlíkem interiér.

Uživatelský avatar
Milhaus_01
Řidič
Řidič
Příspěvky: 169
Registrován: 15.05.2011 12:04

Re: Bliknutí při zamčení a odemčení

Příspěvek od Milhaus_01 »

_GK_ píše:Tak zkus tlačítko nahoře "Hledat" jinak v sekci Interiér na tohle neustále někdo zakládá témata dokola třeba tohle http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=1 ... 3&start=15" onclick="window.open(this.href);return false;

Důležitý je zjistit co auto nedělá, nesvítí lampička po otevření některých dvěří, neodekmne dveře nebo se samo odemyká.
V kadém zámku je několik mikrospínačů a ty se flákáním dveřma a vibracema většinou uvolní od tištěného spoje. V cca 80% případů stačí zámek vymontovat rozebrat skříňku a propájet cínové kontakty. Další problémy souvisí s ukroucenýma kabelama ve dveřích (otevírání/zavírání) a nakonec vytopené komfortní jednotky (pod nohama řidiče). Pokud se autu občas neodemknou dveře tak opravuj co nejrychleji než budeš sekat majzlíkem interiér.
Takže: auto dělá nasledující. Když ho zamknu nebo odemknu tak by měly bliknout blikny, ale neděje se tak ani v jednom případě! Jinak zamkne/odemkne všechny dveře, při odemčení se rozsvítí světlo uvnitř auta a při zamčení zhasne. Je to dostatečně popsáno?
VW Passat Variant, 1.9TDI 96kW AVF, 2004

Uživatelský avatar
_GK_
Závodník
Závodník
Příspěvky: 552
Registrován: 09.06.2009 17:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Bliknutí při zamčení a odemčení

Příspěvek od _GK_ »

Zkoušel si VAG ? Mě to teď začlo dělat taky a bude to některej mikrospínač u řidiče, když přiotevřu a zavřu znovu dveře tak to jde.

Uživatelský avatar
Milhaus_01
Řidič
Řidič
Příspěvky: 169
Registrován: 15.05.2011 12:04

Re: Bliknutí při zamčení a odemčení

Příspěvek od Milhaus_01 »

VAG jsem zkoušel, ale to už jsem tady psal! A kde ty mikrospínače najdu??
VW Passat Variant, 1.9TDI 96kW AVF, 2004

Uživatelský avatar
_GK_
Závodník
Závodník
Příspěvky: 552
Registrován: 09.06.2009 17:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Bliknutí při zamčení a odemčení

Příspěvek od _GK_ »

Rezebrat celý dveře až na kost, vyndat zámek. Bez správných torxů bych se do toho nepouštět.
Zkus to tu hledat jsou tu témata i s fotkama.

Uživatelský avatar
Milhaus_01
Řidič
Řidič
Příspěvky: 169
Registrován: 15.05.2011 12:04

Re: Bliknutí při zamčení a odemčení

Příspěvek od Milhaus_01 »

Takže: hledal jsem tu všechno možné, něco jsem i našel :). Tady nějaké zjištění: když otevřu kterékoli dveře tak se vnitří světlo rozsvítí, zamknu dálkou 1x, bliká ledka u řidiče,zamknu 2x blikat přestane, když znovu zmáčknu zamykací tlačítko opět se rozbliká. Jediný problém tedy je ten, že pokud auto zamknu nebo odemknu blikny nereagují. Může někdo poradit jestli by skutečně mohl být špatný mikrospínač a popř. jak zjistím který?? Předem moc díky...
VW Passat Variant, 1.9TDI 96kW AVF, 2004

Odpovědět

Zpět na „Zabezpečení“