Bliknutí při zamčení a odemčení

Ochrana Vašeho auta.

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
ebenoskabanos
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 13.07.2011 13:00
Bydliště: Plzeň

Re: Bliknutí při zamčení a odemčení

Příspěvek od ebenoskabanos »

ahoj ...tenhle problém jsem měl na B5 variant RV.98. Auto blikalo pouze při odemknutí, při zamknutí se nedělo nic. Přes VAG bylo vše aktivováno. Chyba byla v řídící jednotce komfortu. Vyřešilo to přidání mikro relé ovládané impulzem pro uzamknutí, které následně sepne relé vystupu blinkrů v řídící jednotce komfortu. Chyba byla v jednotce jako takové. bohužel bez el.schématu jednotky to šlo obejít pouze takhle. Ale nevím zda by takhle šlo vyřešit i dvojí bliknutí při odemčení.
Passat B5 Variant 1,9Tdi

Uživatelský avatar
_GK_
Závodník
Závodník
Příspěvky: 552
Registrován: 09.06.2009 17:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Bliknutí při zamčení a odemčení

Příspěvek od _GK_ »

Mě to ted začalo dělat že blikne jen někdy, po dalších 2 zmáčknutích zamčení blikne. Při prvním zamkne a rozbliká SafeLock diodu, při druhym dvakrát točí motorkem u řidiče a při třetím zamkne a blikne.

Když je teplota nad 22 stupnů tak bliká pokaždý takže ukázkový studěňák u řidiče :-)

Uživatelský avatar
ebenoskabanos
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 13.07.2011 13:00
Bydliště: Plzeň

Re: Bliknutí při zamčení a odemčení

Příspěvek od ebenoskabanos »

mě to dělalo taky všechno možný než jsem opravil kabeláž u komfortní jednotky...dá se říct že ležela v bazénu jak se tam hezky držela voda natahaná přez zimu =D
Passat B5 Variant 1,9Tdi

Uživatelský avatar
Milhaus_01
Řidič
Řidič
Příspěvky: 169
Registrován: 15.05.2011 12:04

Re: Bliknutí při zamčení a odemčení

Příspěvek od Milhaus_01 »

Milhaus_01 píše:Zdravim. Jsem tu na klubu nováček a chtěl bych se zeptat několik věcí. Když auto zamknu nebo odemknu tak by mělo bliknout, ale neděje se tak. Na dia mi řekli že aktivované to ale je. A dál se chci zeptat jak poznám jestli mám nebo nemám origo alarm a jestli je funkční. Auto je Passat Variant r.v. 2004 1.9 TDI 96kW. Díky za rady.

Tak jsem to dal do servisu a tam mi řekli, že je asi špatná komfortní jednotka. Chtěl bych znát váš názor. Je to možné? Jinak všechno zamyká,okénka fungují jen to prostě nebliká když to zamknu/odemknu...
VW Passat Variant, 1.9TDI 96kW AVF, 2004

Uživatelský avatar
ebenoskabanos
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 13.07.2011 13:00
Bydliště: Plzeň

Re: Bliknutí při zamčení a odemčení

Příspěvek od ebenoskabanos »

řekl bych že je to z 90% jisté že je vadná jednotka
Passat B5 Variant 1,9Tdi

gappo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 02.07.2011 07:40

Re: Bliknutí při zamčení a odemčení

Příspěvek od gappo »

Ja bych tipnul 99.9procent komfortka mel jsem to same trochu si komfortka zaplavala pak zoxidovala a bylo.Kdyz jsem ji rozebral byly upadly dratky a vedeni v komfortce. Tak jsem to dratkem nastavil preletoval a svete div se uz to blika tak asi tak.
VW PASSAT B 5.5 TRENDLINE VARIANT 2001 1.9TDI 96 KW

Uživatelský avatar
ebenoskabanos
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 13.07.2011 13:00
Bydliště: Plzeň

Re: Bliknutí při zamčení a odemčení

Příspěvek od ebenoskabanos »

počítam že v servisu konektory a kabeláž prohlédly tak zbývá pouze komfortka. Jak jsem psal výše, když auto zamyká, lze to obejít nebo zcela nahradit.
Passat B5 Variant 1,9Tdi

vainqueur
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 21.09.2011 18:55

Re: Bliknutí při zamčení a odemčení

Příspěvek od vainqueur »

Dnes som riešil ten istý problém. Pri stlačení tlačidla na DO otvoriť/zavrieť smerovky neprebliknú. Pod skrinkou alarmu som si všimol, že tam sú nejaké poistky. Nič moc prístup, ale zistil som, že 2 poistky mi tam chýbajú. Samozrejme som ich tam nasunul a pri stlačení tlačidla na DO otvoriť/zavrieť smerovky sa rozblikali. Pri odomknutí dvojité bliknutie, pri zatvorení jedno bliknutie. Moja radosť však netrvala dlho. Ešte dnes večer som išiel autom von a pri zastavení na parkovisku ma nemilo prekvapilo to, že keď som vystúpil a zamkol auto, ostala mi svietiť ľavá strana smeroviek. Všetky. Nechápal som, tak som odomkol, prepol som páčku na smerovky do jednej a druhej strany, zamkol som a všetko bolo okey. Pri návrate domov a zaparkovaní, tá istá situácia. Avšak už sa mi nepodarilo nijako to vypnúť. Musel som tie poistky opäť vybrať. :fool:
VW Passat B5 Variant, r. 98, 1.9 TDI - 81 kw - AFN

Uživatelský avatar
KaTaMa
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 256
Registrován: 25.03.2009 16:32
Bydliště: Praha

Re: Bliknutí při zamčení a odemčení

Příspěvek od KaTaMa »

vainqueur píše:Dnes som riešil ten istý problém. Pri stlačení tlačidla na DO otvoriť/zavrieť smerovky neprebliknú. Pod skrinkou alarmu som si všimol, že tam sú nejaké poistky. Nič moc prístup, ale zistil som, že 2 poistky mi tam chýbajú. Samozrejme som ich tam nasunul a pri stlačení tlačidla na DO otvoriť/zavrieť smerovky sa rozblikali. Pri odomknutí dvojité bliknutie, pri zatvorení jedno bliknutie. Moja radosť však netrvala dlho. Ešte dnes večer som išiel autom von a pri zastavení na parkovisku ma nemilo prekvapilo to, že keď som vystúpil a zamkol auto, ostala mi svietiť ľavá strana smeroviek. Všetky. Nechápal som, tak som odomkol, prepol som páčku na smerovky do jednej a druhej strany, zamkol som a všetko bolo okey. Pri návrate domov a zaparkovaní, tá istá situácia. Avšak už sa mi nepodarilo nijako to vypnúť. Musel som tie poistky opäť vybrať. :fool:
posli me foto na jaky strane jsou

Uživatelský avatar
_GK_
Závodník
Závodník
Příspěvky: 552
Registrován: 09.06.2009 17:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Bliknutí při zamčení a odemčení

Příspěvek od _GK_ »

V tom už se asi někdo hodně hrabal :-)

Uživatelský avatar
Milhaus_01
Řidič
Řidič
Příspěvky: 169
Registrován: 15.05.2011 12:04

Re: Bliknutí při zamčení a odemčení

Příspěvek od Milhaus_01 »

Chlapi, po delší době zase k tomuhle tématu. Zkoušel jsem tam dát jinou jednotku komfortu a blikny stále nic. U jednotky není vůbec žádné vlhko natož louže. Je to jak když to z fabriky vyjelo. Mohl by to dělat některý zámek ikdyž všechny fungují?? Nebo třeba jen prasklá pojistka (ještě jsem je nekontroloval)? Nebo fakt jen debilní kabel???
Už fakt nevim co......
VW Passat Variant, 1.9TDI 96kW AVF, 2004

Uživatelský avatar
Milhaus_01
Řidič
Řidič
Příspěvky: 169
Registrován: 15.05.2011 12:04

Re: Bliknutí při zamčení a odemčení

Příspěvek od Milhaus_01 »

Jo jen doplnim, že občas, ale fakt občas se napoprvé nezamknou dveře řidiče. Může to být zdroj problému?
VW Passat Variant, 1.9TDI 96kW AVF, 2004

Uživatelský avatar
Milhaus_01
Řidič
Řidič
Příspěvky: 169
Registrován: 15.05.2011 12:04

Re: Bliknutí při zamčení a odemčení

Příspěvek od Milhaus_01 »

Takže vše vyřešeno. Dnes jsem navštívil uživatele Tornado1 a všechno zmáknul. Ještě jednou díky. :-)
VW Passat Variant, 1.9TDI 96kW AVF, 2004

Uživatelský avatar
karlospv
Člen klubu
Příspěvky: 1377
Registrován: 04.10.2007 11:01
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Bliknutí při zamčení a odemčení

Příspěvek od karlospv »

A co temu teda bylo?

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14723
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Bliknutí při zamčení a odemčení

Příspěvek od tornado1 »

na autě byl v minulosti nějaký neorigo alarm navíc a připojeny také k blinkrům, a někdo ve svazku - od komfortky štípnul dráty k blinkrům a vše zpátky zamotal...
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Odpovědět

Zpět na „Zabezpečení“