Prosím poraďte s Magicarem

Ochrana Vašeho auta.

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Rostakub
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 325
Registrován: 25.09.2007 20:19
Bydliště: Plzeň

Prosím poraďte s Magicarem

Příspěvek od Rostakub »

Zdravím,
mám v autě Magicar M 100AS, nemám aktivovaný dálkový start, ale vyskytl se problém.
Nějakým nedopatřením jsem si něco navolil v ovladači (pageru) a nyní po nastartování když vypnu klíček motor stále běží.Vypne se sám až po nějaké době a nebo když se zmačkne na ovladači II tlačítko.Mám pocit že jsem si tam aktivoval nějaký řežim související právě s dálkovým startem, nebo co. Když vypnu motor tou dvojkou, nejde pak ale auto hned uzamknout ovladačem na kterém se zobrazuje symbol otevřených dveří ( ačkoli jsou všechna zavřená ) a je tam nápis FAIL. Asi až na po 6 se auto uzamkne.
Nevíte někdo jakým způsobem uvést vše do původního stavu?
Děkuji předem
R

Uživatelský avatar
svatep
Řidič
Řidič
Příspěvky: 162
Registrován: 06.08.2009 11:46
Bydliště: Praha

Re: Prosím poraďte s Magicarem

Příspěvek od svatep »

Nejsem si zcela jistý, ale pokud si dobře vzpomínám, měl jsem toto na mamutovi. Pravděpodobně jsi si aktivoval režim dochlazování turba, tudíž vyndáš klíček, zamkneš dálkou magic a odejdeš. Auto samo vypne po určité době samo až dojde k vychlazení turba. Dá se to myslí i nastavit na určitý časový úsek. Ale již si nepamatuji jak se to maže atd. Je to 3 roky co jsem to auto měl. Ale určitě najdeš na netu návod jak nastavovat.

Rostakub
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 325
Registrován: 25.09.2007 20:19
Bydliště: Plzeň

Re: Prosím poraďte s Magicarem

Příspěvek od Rostakub »

svatep píše:Nejsem si zcela jistý, ale pokud si dobře vzpomínám, měl jsem toto na mamutovi. Pravděpodobně jsi si aktivoval režim dochlazování turba, tudíž vyndáš klíček, zamkneš dálkou magic a odejdeš. Auto samo vypne po určité době samo až dojde k vychlazení turba. Dá se to myslí i nastavit na určitý časový úsek. Ale již si nepamatuji jak se to maže atd. Je to 3 roky co jsem to auto měl. Ale určitě najdeš na netu návod jak nastavovat.
Při dochlazování turba by se na displeji zobrazila ikona turba. Bohužel auto nejde normálně zamknout. A jako na potvoru nemůžu sehnat mechoše co mi ho tam namontoval.
Každopádně díky

Uživatelský avatar
DJ_blueFISH
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 217
Registrován: 20.01.2010 16:01
Bydliště: Brno

Re: Prosím poraďte s Magicarem

Příspěvek od DJ_blueFISH »

Ahoj, sice mám starší verzi Magicaru, ale myslím si, že jsis nastavil rezervační režim, kdy dojde k vypnutí motoru až po otevření a následnému zavření dveří, je to kvůli bezpečnému vzdálenému startu, pokud dojde k porušení tohoto rezervačního režimu (otevřením dveří, když už motor neběží), dálkový start už nebude povolen a uzamčení vozu je možné po cca 30 s od posledního zavření dveří (případné otevření/zavření kufru by na to nemělo mít vliv).
Já jsem si na tento režim zvykl (logicky by v autě měl pak zůstat zařazen neutrál, když se motor vypne až když zavřu dveře, je to právě dobrý v kombinaci s dálkovým startem), jak tento režim deaktivovat zatím nevím, ale pokusím se to najít.
Způsob jak to dočasně obejít je uvést ovladač do servisního režimu (neboli režimu spánku, kdy většina funkcí není aktivních) současným stisknutím I + III.
S pozdravem ><((('>

Uživatelský avatar
pepanos
Profík
Profík
Příspěvky: 937
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Prosím poraďte s Magicarem

Příspěvek od pepanos »

Tady k tomu máš manuál,tak si to snad deaktivuješ
http://www.autoalarmy.cz/download/auto- ... ar-m100as/

Rostakub
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 325
Registrován: 25.09.2007 20:19
Bydliště: Plzeň

Re: Prosím poraďte s Magicarem

Příspěvek od Rostakub »

DJ_blueFISH píše:Ahoj, sice mám starší verzi Magicaru, ale myslím si, že jsis nastavil rezervační režim, kdy dojde k vypnutí motoru až po otevření a následnému zavření dveří, je to kvůli bezpečnému vzdálenému startu, pokud dojde k porušení tohoto rezervačního režimu (otevřením dveří, když už motor neběží), dálkový start už nebude povolen a uzamčení vozu je možné po cca 30 s od posledního zavření dveří (případné otevření/zavření kufru by na to nemělo mít vliv).
Já jsem si na tento režim zvykl (logicky by v autě měl pak zůstat zařazen neutrál, když se motor vypne až když zavřu dveře, je to právě dobrý v kombinaci s dálkovým startem), jak tento režim deaktivovat zatím nevím, ale pokusím se to najít.
Způsob jak to dočasně obejít je uvést ovladač do servisního režimu (neboli režimu spánku, kdy většina funkcí není aktivních) současným stisknutím I + III.
S pozdravem ><((('>
Ahoj,
díky moc z rady, měl jsi pravdu,nastavil jsem rezervační režim. Dostal jsem se podle montážního návodu do menu ovladače a zakázal ho, takže nyní je opět vše při starém. Nemám dálkový start, takže nemá význam mít tento režim aktivovaný, ale přemyšlím, že si nastavím dochlazování turba, jezdím štreky, takže bych to asi využil. Páč nyní už vím jak na to :wink:
Ještě jednou díky moc. :D :D :D

Rostakub
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 325
Registrován: 25.09.2007 20:19
Bydliště: Plzeň

Re: Prosím poraďte s Magicarem

Příspěvek od Rostakub »

pepanos píše:Tady k tomu máš manuál,tak si to snad deaktivuješ
http://www.autoalarmy.cz/download/auto- ... ar-m100as/
Tohle je uživatelský manuál, tam toho moc nepíšou o deaktivaci, ale přivedlo mě to na myšlenku najít montážní manuál a tam jsem to našel.
Díky moc. :D :D :D

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím poraďte s Magicarem

Příspěvek od napster »

Turbo timer je dobrá věc,pokud letíš pilu a potom zastavíš a chcípneš auto. pokud jedeš rozumě,tak dochlazovat turbo nemusíš :wink:
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

lukaspassat
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 16.03.2012 16:17
Bydliště: Ostrava

Re: Prosím poraďte s Magicarem

Příspěvek od lukaspassat »

Ahoj, taky mám magiccar na svým pašíku. ale podle manuálu nevím jak nastavit dojezdy oken.. poradíte mi někdo?? děkuji

Michi123
Řidič
Řidič
Příspěvky: 130
Registrován: 19.07.2011 17:09
Bydliště: Brno

Re: Prosím poraďte s Magicarem

Příspěvek od Michi123 »

Musis prodlouzit zamykaci impuls najdi si to v navodu... Jo a chlapi na co mate zapojeny ten dratek na snimani motoru jestli je nastartovany? Mel jsem to na altik ale pozde to vypina starter nevite kde to mam jinde pichnout? Pry na kontrolku mazani ale nevim ktbery je to drat muzete miporadit?
VW Passat B6, 2.0 Tdi, CR, 103 kw, 2009, CBAB

Kubajz444
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 06.11.2011 22:35
Bydliště: Český Brod

Re: Prosím poraďte s Magicarem

Příspěvek od Kubajz444 »

taky poprosím o radu.Mám v paššíkovi magicar m100as a dokoupil jsem si bypass modul pro dálkový start,ale potřeboval bych jestli někdo nemáte montážní návod k samotnému alarmu? Některý dráty jsou uštípaný a ten co se na něj potřebuju napojit tak tam vůbec není...
Vw passat B5,5, 2,5 tdi, V6, BDH, 4Motion, 160 kw
Wv golf 3, 1,9 td, AAZ, 55 kw + něco koníků navíc :D

Uživatelský avatar
Marshall007
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 357
Registrován: 13.04.2008 13:16
Bydliště: SK-Levice

Re: Prosím poraďte s Magicarem

Příspěvek od Marshall007 »

montazny manual: https://www.dropbox.com/s/enma4alexpnjc ... ntazny.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět

Zpět na „Zabezpečení“