Imobilizér

Ochrana Vašeho auta.

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
gastropassat97
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 14.03.2013 22:05

Imobilizér

Příspěvek od gastropassat97 »

Ahoj, prosím o radu co dělat, passat z první výroby (1997), starý nevystřelovací klíček a problém. Strčím klíček do zapalování a rozsvítí se mi autíčko s klíčkem, několikrát pootočím klíčkem a stále bliká, asi na patnáctý pokus zhasne a já můžu startovat, asi po deseti vteřinách se rozsvítí žlutá spirálka. Nejhorší na tom je, že spirálka bliká, co to auto mám, už jsem ji dokonce jak radí klasik přelepil černou izolační páskou :fool: Když jsem s tím byl na diagnostice v servisu poprvé, říkali, že je slabý signál imobilizéru a já měl pod nastavením výhřevu sedaček bezpečnostní přikládací čip, který byl dodatečně namontován. Tak ho odmontovali a problém byl vyřešen....asi tak na dva dny. Spirálka blikala vesele dál. Mezitím začalo turbo padat do nouzáku, tak jsem blikající spirálku spojoval právě s turbem- vyřešeno, závada odstraněna. Teď jsem s tím byl na VAGu znova a mechanik mi poradil, že jestli mám náhradní klíč ať jezdím s ním a kdyby to začalo blikat znova ať se stavím, ale že je to nepravděpodobný. Jsou to tři dny a svítí zase i ten náhradní. Náhradní klíč je opatřen nějakou visačkou s číslem, nenašel by se někdo v okolí Plzně kdo by mi pomohl? Za předpokladu, že budu moci nadále využívat originální klíč s centrálem na DO? Do Porsche Plzeň se mi nechce. Pomozte

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14721
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Imobilizér

Příspěvek od tornado1 »

vadné budíky nebo vedení do budíků.. kontrolka žhavení může ukazovat např. i brzdový spínač.. chtělo by to diagnostiku a načíst co s tím vlastně je
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

gastropassat97
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 14.03.2013 22:05

Re: Imobilizér

Příspěvek od gastropassat97 »

V první řadě díky za odpověď,
poslední diagnostika hlásila doufám, že to říkám správně "slabý signál Imobilizéru", mechanik zadal zřejmě vadu odstranit, spirálka blikat přestala, asi po dvou jízdách strčím klíček do zapalování a opět začne blikat auto s klíčkem, po x otočení klíčkem auto s klíčkem zhasne a jak jsem psal dřív, po deseti vteřinách spirálka začne opět blikat. Čili jakmile začne blikat auto s klíčkem, už vím dopředu, že začne blikat spirálka. Přeci nebudu po každé druhé jízdě jezdit na diagnostiku. Nepomůže onen číselný kód přiložený k náhradnímu klíči? Nejsem mechanik, prosím o pomoc

gastropassat97
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 14.03.2013 22:05

Re: Imobilizér

Příspěvek od gastropassat97 »

stále beze změny, spirálka bliká dál a diagnostika hlásí "slabý signál imobilizéru" tak co s tím?

Uživatelský avatar
jp1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 250
Registrován: 29.05.2009 10:48
Bydliště: Chomutov, Ostrov
Kontaktovat uživatele:

Re: Imobilizér

Příspěvek od jp1 »

dělalo mi to něco podobného a byl uvolněný kontakt od kroužku okolo spínačky, jen se docvakl a bylo po problému :-)
passat 1,9TDi 4motion

Odpovědět

Zpět na „Zabezpečení“