dodělání DO

Ochrana Vašeho auta.

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
sankany
Řidič
Řidič
Příspěvky: 124
Registrován: 28.03.2013 18:10

dodělání DO

Příspěvek od sankany »

Zdravím, chci se zeptat mám passata B5 variant z roku 99 a nemám dálkoví centrál, a chtěl bych ho dodělat a nejlepe s vystřelovákem, nevíte někdo co k tomu potřebuji kde to sehnat a na kolik celkově vyjde předělávka. díky moc

Uživatelský avatar
FandaTDI
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1805
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-západ

Re: dodělání DO

Příspěvek od FandaTDI »

Asi nejjednodušší je koupit sadu alarmu přímo s vystřelovákama(ne VW) a připojit (nadřazeně) ke stávajícímu alarmu, dražší varianta je koupit komfortní řj, která umí dálku (a dodělat připojení antény, popř.blinkrů) a sehnat k tomu origo VWystřelováky, ale ty starší (dvoutlačítka) se sháněj hůř než ty novější třítlačítka, jenže s novější komfortkou asi zase narazíš s CANem ... event. tam rovnou fláknout něco s gsm/gps, ale otázka je, jak to u takovejch alarmů bude s DO (/vystřelovákama) ... cenovka i s montáží cca 3-10tis. (popř. víc, pokud to má bejt nějakej top model, event. bude náročnější montáž) hlavně podle ceny alarmu ...

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14724
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: dodělání DO

Příspěvek od tornado1 »

s canem to nemá nic společného a klidně může dát 3-tlačítko s komfortkou 2.5G - prosím neplet ho! proč pleteš novější komfortku??? vždyt se tam může dát ta co tam patří a podporuje DO, nic jiného tam ani dát nemůže...má

stačí komfortka, kabeláž komfortky pro blinkry a anténu, klíče vystřelováky 3-tlačítka s DO - není problém namontovat...

materiál bych sehnal, to není problém... montáž bez problémů...
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
FandaTDI
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1805
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-západ

Re: dodělání DO

Příspěvek od FandaTDI »

tak to sorry s tim CANem :oops: , měl jsem za to, že třítlačítka komunikujou až s novějšíma jednotkama(řešilo se to tu kdysi i jako rozdíl 433 vs 434MHz, ačkoliv obě jsou 433,92 , pokud se opět nepletu :) ) a ani nevim, že se v r.99 (před face) dávaly do B5 origo jednotky pro třítlačítka (který by odemykaly kufr zvlášť ... ) - jaká je to jednotka?

Já bych tam stejně dal spíš ext. alarm (i kvůli tomu, že to je přeci jen už starší "kočár"), nehledě na to, že obvykle pořídíš celou sadu (byť třeba ne s tak kvalitníma vystřelovákama a asi bez transponderů, ale se dvěma) za cenu samotný komfortky (někdy levněji a přitom nový ;) ), je tam pár zásadních výhod - když to někdo "vypáčí šroubovákem", spustí se alarm a často nabízí i různý možnosti (s trochou fantazie individuální) imobilizace, i když to se dá řešit i "za pár korun" externě ...
Naposledy upravil(a) FandaTDI dne 13.11.2013 23:37, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14724
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: dodělání DO

Příspěvek od tornado1 »

pokud komfortka umí DO tak umí 2 i 3 tlačítka DO
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
FandaTDI
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1805
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-západ

Re: dodělání DO

Příspěvek od FandaTDI »

to asi taky nebude přesný ;) - např. 3B0959796L umí 2, ale ne 3 tlačítka (zkoušel jsem to, než jsem tomu vystřelováku trochu "přeoperoval střeva" z jinýho DO :) ) - já vim, je to starší generace, ale k B5 z r.2000 byl vystřelovák dvoutlačítko (a komfortka 799AH - je pravda, že k ní už jsem to třítlačítko přizpůsobovat nezkoušel) - to třeba i ta AH by fungovala s třítlačítkem vč. kufru zvlášť? A z výroby se to lišilo podle výbavy nebo jak? (ta s dvoutlačítkem přitom nebyla žádná socka - 4pytle, výhřevy, el.šíbr, automat,...) Má někdo B5, která měla třítlačítko od nova?

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14724
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: dodělání DO

Příspěvek od tornado1 »

tak to teda je přesný... záleží jaký vystřelovák jsi zkoušel přizpůsobit, není DO jako DO
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
FandaTDI
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1805
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-západ

Re: dodělání DO

Příspěvek od FandaTDI »

no tak asi spatnej (/novejsi - 1J0959753DA), kterej tritlacitkovej jde k ty 3B0959796L?

Uživatelský avatar
FandaTDI
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1805
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-západ

Re: dodělání DO

Příspěvek od FandaTDI »

mě o to tak nejde, já stejně origo dálku nepoužívam, ale takovýhle témata jsou pak o ničem, protože i kdyby rady všech "od fochu" byly jak řikáš přesný, budou pro změnu neúplný ... (a to se raději ani neptam pro zajímavost na cenovku kompletu vč. montáže, nedivil bych se, kdyby to cenově bylo nad tim mym orientačnim stropem, kterej jsem taky před x lety překročil, ale rozhodně ne za sérii, byť třeba i "novější", i když ten kufr zvlášť se občas může hodit ... ) Speciálně u kombíka s věčně zas.anejma vratama bych ho ocenil rovnou i s automatickym otvíráním, ale ve stísněnejch prostorech to může bejt problém bez dalších "ku*vítek" (čidla, regulace otevření,... ) - ta reklama s otevřením kufru nohou u nějakýho myslim SUV s plnejma rukama tašek je sice "cool", ale už by asi nebyla tak cool, kdyby někde např. v podzemních garážích vedla v tom nejnevhodnějším místě třeba nějaká trubka, o kterou by se ty vrata zastavily :mrgreen:

Uživatelský avatar
FandaTDI
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1805
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-západ

Re: dodělání DO

Příspěvek od FandaTDI »

že by se mistr tesař utnul, když se odmlčel? ;) I kdyby to nakrásně byla pravda, nenechával bych si nic dělat "na tajňačku" ;) (to bude asi hodně tajná informace a příp. zájemce se stejnou jednotkou asi dostane klíč s vybroušenym OE číslem :D )

Odpovědět

Zpět na „Zabezpečení“