Složení kliky

Ochrana Vašeho auta.

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
colcino
Řidič
Řidič
Příspěvky: 88
Registrován: 10.09.2011 13:31

Složení kliky

Příspěvek od colcino »

Zdravím. Dneska jsem musel sundat vložku zámku, zasekla se tak že byl jenom v poloze odemčeno, takže pořád stáhlé okna. Po hodně dlouhém boji se mi podařilo vyndat vložku ale já blbec si nedal bacha na aretační misku. Takže rozborka dveří. Ale mám problém. Když nasadím lanko s tím plastovým hajzlem do venkovní kliky, nasadím vložku a stáhnu ji do dveří, tak nejdou otevřít klikou dveře. Vždy tam něco cvakne a já musím odevřít dveře zevnitř, vytáhnout vložku nasadit ten hajzl do kliky a zase od začátku. Napadlo mě to tam přilepit na věčnost.

Jinak k zaseklé vložce zámku- praskl ten první kroužek odspod, a druhý zámek už od koupi byl K.O. Je nějaký postup jak zámek rozlisovat nebo tak něco? Jestli tam třeba nejsou nějaké kuličky jako ve FABce, aby se to nerozletělo po garáži.

Děkuji moc za odpovědi.
VW Sharan 1,9 81kW AFN r.v. 1999
VW Passat B5 1,6 Benzín 74 kW r.v. 8/1997

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Složení kliky

Příspěvek od majrek001 »

na vložce se nic nerozlisovává.. ve škodovce koupíš opravnou sadu na vložku a vyměníš co je potřeba je to zajištěné tady tou závlačkou napravo Obrázek

jediný co rádo vyskukuje je pružina


a klika těžko říct co tam nefunguje.. držíš vždycky kliku otevřenou když povoluješ vložku?
Naposledy upravil(a) majrek001 dne 25.01.2015 12:45, celkem upraveno 1 x.
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
vlado742
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2896
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re: Složení kliky

Příspěvek od vlado742 »

Ja mam takýto problem. Na kľučkách predných dverí nemam zámky. Zámok zadného kufra (variant) nemôžem pretočiť. Takže ked sa neičo stane z alarmom, alebo sa vybije baterka neotvorím auto. Nemôže byť na prednej kľučke ako je vyznačené na obrazku iba krytká ? a pod nou bude zámok ? Da sa tento malý plast dať dole ? Takto to je na passate 3C tu neviem či to tak funguje preto sa pýtam.
Přílohy
IMG_2834.jpg

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Složení kliky

Příspěvek od majrek001 »

plast se dá sundat ale spíš když je ta záslepka venku.. jako u 3C to určitě nebude, že je pod krytkou vložka, ale můžeš se podívat jestli tam máš zámek pro vložku
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
vlado742
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2896
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re: Složení kliky

Příspěvek od vlado742 »

A da sa dorobiť vložka zámku ? alebo prehodiť cele kľučky? aspon jednu aby som moholo otvoriť auto v pripade problemu ? A niejaký návod ako dať dole tu krytku by nebol ? ja som to skušal ale nešlo to.... Neviem na ktorej strane to zapáčiť...

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Složení kliky

Příspěvek od majrek001 »

musíš povolit vložku z boku dveří je torx25 pod krytkou a přitom držel venkovní kliku v otevřené poloze a povolovat (nesmíš až nakonec jinak se ti ten mechanizmus rozletí - lepší to párkrát vyzkoušet vytáhnout ven) a pak uvidíš jestli je tam zámek pro vložku nebo ne
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
vlado742
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2896
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re: Složení kliky

Příspěvek od vlado742 »

Ja to teda skusim, ked sa podari... A dufam že sa to nerozsipe, lebo tieto dvere som ešte nerozoberal... :)

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Složení kliky

Příspěvek od majrek001 »

když to zajištění před tebou někdo už nezničil, tak jak to povoluješ tak to jde lehčeji a lehčeji a pak začne jít tíž a v tu chvíli je potřeba přestat
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
colcino
Řidič
Řidič
Příspěvky: 88
Registrován: 10.09.2011 13:31

Re: Složení kliky

Příspěvek od colcino »

Bacha na tu misku, mě to spadlo při rozebírání 2X :D
VW Sharan 1,9 81kW AFN r.v. 1999
VW Passat B5 1,6 Benzín 74 kW r.v. 8/1997

Odpovědět

Zpět na „Zabezpečení“