VW PASSAT B5 - 85kw (univerzální dálkové zamykání)

Ochrana Vašeho auta.

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Dregs
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 07.01.2015 20:47

VW PASSAT B5 - 85kw (univerzální dálkové zamykání)

Příspěvek od Dregs »

Zdravím,

hledal jsem zde poměrně dlouho, ale nenašel jsem všechny potřebné informace.
Vlastním VW PASSAT B5 VARIANT - 85kw PD r.v. 2000, dokoupil jsem si univerzální dálkový ovladač s jednotkou.
Chtěl bych dodělat zamykání, odemykání, dojezd oken, odemčení kufru a blinkry při akci.
Dojezd oken podporuje moje aktuální i dodatečná jednotka.

Bohužel vůbec nevím, kam co připojit, včera jsem se tím zaobíral přibližně 5 hodin a stejně jsem nic nerozchodil.
Nějaká rada, kam co napíchnout či nějaké schéma ?
Díky.

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: VW PASSAT B5 - 85kw (univerzální dálkové zamykání)

Příspěvek od majrek001 »

zamknout odemknout se připojí do dveří řidiče mezi dveřní jednotku a zámek (na zamykací drát proklenuješ ten drát na dojezd - tím se ti vždy po zamčení zavřou okna)

je potřeba najít dva dráty pro zamknout a odemknout (teď z hlavy přesně nevím piny na konektoru dveřní jednotky jestli si dobře pamatuji tak to je 4 a 24 pin který by měl být drát pro impuls od zámku pro zamknout/odemknout - přes autozkoušečku vyzkoušej když na kabel uzemníš tak se zamkne odemkne


u některých UNI dálek musíš propojit některé dráty aby jsi nastavil mínusový impuls (některé specializované UNI dálky pro VW již mají nastavený mínusový impuls z výroby)

blinkry buď na páčku nebo tlačítko vystražných

nejhorší bude tlačítko pro kufr, protože B5 bude mít nejspíš servomotorek a né odskok jako B5.5 a ty máš drát po kterém pošlel impuls tím ti dejme tomu odskočí kufr, ale už se nezamkne jedno z řešení je přidat do kufru ještě odskok který by odjistil zámek

+ 12V přes pojistku na svorky pod vonatem a kostříci body tam jsou taky
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Dregs
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 07.01.2015 20:47

Re: VW PASSAT B5 - 85kw (univerzální dálkové zamykání)

Příspěvek od Dregs »

Dojezd je na ovladači udělán tak, že podržím zamykací tlačítko na ovladači a měli by se okna zasunout, jak zapojím toto ?
Kde najdu dveřní jednotku ?
Kufr tedy dělat nebudu, není to zase taková strašná věc, abych se bez toho neobešel.

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: VW PASSAT B5 - 85kw (univerzální dálkové zamykání)

Příspěvek od majrek001 »

bylo by dobré sem dát alespoň odkaz na tvoje Uni dálkové ovládání ať je vidět schéma

pak to není ale dojezd oken, ale dálkové ovládání oken (a to co jsem zatím viděl měla jen dálka od Carmedie, která umí okna i stahovat přes dálku jako origo dálka) ostatní mají standardně jen ten dojezd (prodloží zamykací impuls), který se propojuje na zamykací vodič

dveřní jednotka je nečekaně ve dveřích je součástí motorku okene a vede do ní velký konektor kde jsem ti poslal typ na jaké piny se podívat a podle toho víš na které kabely to napojit
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Dregs
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 07.01.2015 20:47

Re: VW PASSAT B5 - 85kw (univerzální dálkové zamykání)

Příspěvek od Dregs »

Zakoupil jsem tento

Kód: Vybrat vše

http://www.jb-tuning.cz/www-jb-tuning-cz/eshop/38-1-Centralni-zamykani/0/5/14774-Centralni-zamykani-s-dalkovym-ovladanim-Vertex-KE14//description#anch1

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: VW PASSAT B5 - 85kw (univerzální dálkové zamykání)

Příspěvek od majrek001 »

tak bohužel nemůžu nikde na netu najít přiložené schéma tak ho jsem na skeneuj bude tam schéma pro (-) impuls zamykání které se používá u vw

a to zavírání oken bude řešeno jak jsem psal, tak se propojí drát od dojezdu oken (prodlužovač impulsu) na zamykací vodič

p.s. při dnešních cenách se docela divím, že sis nepořídil nějakou UNI dálku s vystřelovacími klíči než tento přívěšek
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Fshelby
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 18.08.2011 19:52

Re: VW PASSAT B5 - 85kw (univerzální dálkové zamykání)

Příspěvek od Fshelby »

majrek001 A nevíš jak na tuhle uni dálku http://www.rakso.cz/detail/dalkove-ovla ... e-novinka/" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: VW PASSAT B5 - 85kw (univerzální dálkové zamykání)

Příspěvek od majrek001 »

zapojení zvolíš klasicky pro ovládání minusem viz příloha

bilý - zamykací vodíc ve dveřích řidiče (klasika zapojený mezi dveřní jednotku a zámek v případě, že máš el. okna)
bílo - černý - odemykací

žlutý a žluto-černý spojíš s černým na zem (kostru)

oranžový a oranžovo-černý se nezapojují ty můžeš vypinovat pryč



pak klasika červený přes pojistku na +12V

červený slabý (dojezd oken) pokud chceš aby se ti vždycky zavřeli okna po zamčení propojíš na bílý vodič

hnědý (blinkry) napojíš na levý a pravý blinkr buď u páčky nebo u tlačítka výstražných (teoreticky by měli být už usměrňovací diody ve svazku pokud ne tak tam dej)

červeno-černý je výstup pro kufr pokud tam máš odskok není uvedený jestli to je releový výstup a ani polarita tak to musíš
proměřit

jak najít vodiče od zámku je popsáno výše
Přílohy
RS-01.jpg
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Odpovědět

Zpět na „Zabezpečení“