rozbytý zámek passat b5

Ochrana Vašeho auta.

Moderátoři: standokan, rapid.direct

ym6
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 01.03.2009 13:28

rozbytý zámek passat b5

Příspěvek od ym6 »

ahoj nejde mi zámek u řidiče a ani mi nejde otevřít ze vnitř u řidiče může mi někdo poradit co s tim.děkuju

pianko111
Řidič
Řidič
Příspěvky: 176
Registrován: 11.04.2008 20:49
Bydliště: Praha nebo Sedlčany

Re: rozbytý zámek passat b5

Příspěvek od pianko111 »

pokud zamykas dalkou tak bych to neresil. vetsina lidi tady ho tam nema nebo ma zaslepenej a zevnitr ti to nepujde pokud ho mas zamceny zvenku tak je aktivni SAFE
Kamerové systémy, elektronické zabezpečovací systémy, multimediální a informační technologie

Uživatelský avatar
live69
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 453
Registrován: 26.11.2008 23:17
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: rozbytý zámek passat b5

Příspěvek od live69 »

to by musel mít zámek ale zaseknuty v poloze zamikání, jinak když to odemkne dálkou tak musí jít otevírat ze vnitř ne??

pianko111
Řidič
Řidič
Příspěvky: 176
Registrován: 11.04.2008 20:49
Bydliště: Praha nebo Sedlčany

Re: rozbytý zámek passat b5

Příspěvek od pianko111 »

live69 píše:to by musel mít zámek ale zaseknuty v poloze zamikání, jinak když to odemkne dálkou tak musí jít otevírat ze vnitř ne??
samosrejme dalkou ano. nechci z nikoho delat blbce ale spousta lidi si mysli ze zevnitr to musi jit vzdy a prd. chtelo by to blizsi popis auta
Kamerové systémy, elektronické zabezpečovací systémy, multimediální a informační technologie

Uživatelský avatar
Currahee
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3692
Registrován: 25.09.2007 10:11
Bydliště: StoVWěžatá Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: rozbytý zámek passat b5

Příspěvek od Currahee »

Je to tak. V safe modu (bliká LEDka) by nemělo jít otevřít ani zevnitř. V modu zamčeno za jízdy by se při případné nehodě po odpálení bagů mělo auto samo odemknout a rozvítit vnitřní osvětlení. Naštěstí jsem zatím tuhle funkci nevyzkoušel :roll:
Passat kombi B7 2.0TDI CFGB 157kW by Motorpower DSG 4motion r.2013
Opravy, repase a prodej baterií do akunářadí, diagnostiky, geometrií apod!

eoš
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 19.10.2007 14:03

Re: rozbytý zámek passat b5

Příspěvek od eoš »

Ahoj chlapi, mám taky problém. Ale ne s jedním zámkem, mám v řiti všechny. Můžete poradit? O co jde: Passat, 1.9 TDi, AFN, rok 97...koupil jsem jej s tím, že již zámek v kufru a u spolujezdce byl v háji. Dnes přijdu k autu, klíč jde z tuha, zaberu, křup a už se protáčí kolem dokola. To samé dělá i zámek spolujezdce. Takže auto teď nezamykám a navíc se mi z pravidla po několika hodinách sama otevřou okna. Ještě jsem nesundal tapecy a nestihl se na zámky podívat. Jen by mne zajímalo, na co se mám připravit...poradíte? Dá někdo tip, jak všechny zámky za slušný peníz opravit? Je mi jedno, jestli budu mít dva klíče nebo koupím Polskou druhovýrobu. Potřebuji, aby to co nejrychleji bylo v kupě. Díky, eoš.

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10100
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: rozbytý zámek passat b5

Příspěvek od majkl1 »

Ty máš v čudu asi více věcí než samotné zámky. Bude možná i trochu plavat komfortka nebo kabeláž k ní. Pokud máš špatnou jen vložku zámku a máš centrál (což doufám máš) bych zkusil nejdřív proletovat kontakty ve všech zámcích a dát záslepky. Ušetřil bys 4x4500 za nové zámky plus případnou práci v servisu.
Samozřejmě bych nejdřív být tebou fouknul auto na vag, co všechno ti to nahlásí.
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

eoš
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 19.10.2007 14:03

Re: rozbytý zámek passat b5

Příspěvek od eoš »

Majkle, do tý doby, než se mi podařilo klíč v zámku protočit, fungovalo vše OK. Tuším, že jsou v něm mikrospínače, na základě jejichž spínání komfortka otvírá a zavírá okna. Na ty se taky mrknu...to je jasný. Dálkovej centrál nemám a než jej namontuji, chtěl jsem zámky rozchodit / opravit tak, jak to má být. Viděl jsem na webu pro Koktávku sadu zámků kolem 2.000,- Kč. Napadlo mě, jestli třeba nepasujou na pašáka a nebo není-li na webu přímo pro pašáka takováhle sada za rozumnej peníz. A to že se mi klíč v zámku protáčí...to je v háji vložka nebo to něco, v čem je vložka zámku uložená? Auto samozřejmě nezamknu klíčem ani mechanicky... Chci se kapku teoreticky připravit, než se do tý onanije dám... PS: nebyl by nějakej obrázek z katalogu ND, abych viděl, jak je to tam všechno poskládaný? V knížce JAK NA TO je tuším kulový...díkec!!

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10100
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: rozbytý zámek passat b5

Příspěvek od majkl1 »

Pokud máš jen krapet odvahy a základní vybavení (hvězdicový nástevc - dvě velikosti - z hlavy honem nevím jaký), tak tapec sundáš za 5 minut a zámek vyjmeš do 20minut. Možná by stačilo jen zkusit vyjmout samotnou vložku, což je otázka chvilky, pokud nemáš strhnutej šroubek, co jí drží a mrknout na ní. Takhle se budem jen dohadovat. Okna sjedou až po tuším 2vteřinovým sepnutí mikrospínače, co snímá polohu klíče v zámku. Takže pokud ti okna sjedou až po nějaký době, může být chyba i v tej vytopenej komfortce. Zkrátka dokud nerozděláš, nebudeš vědět. Nějaký noname zámky se prodávaj. Někde jsem četl snad i za pětikilo, ale taky vím, že velice brzy odešly do věčnejch lovišť. Origo novej je kolem 4500. Z vrakáče seženeš taky kolem 500, ale nikdy nevíš v jakým je stavu. Navíc ty budeš assi potřebovat novou vložku, což možná znamená i nový klíč, potažmo i spínací skříňku + nakodování. :roll:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

eoš
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 19.10.2007 14:03

Re: rozbytý zámek passat b5

Příspěvek od eoš »

Ahoj Majkle. Dal jsem se tedy do rozebírání zámku...ALE, hned jsem narazil na problém. Nejde mi vysunout vložka zámku :x Povolil jsem šroubek pod záslepkou (určitě na doraz), vložka se sice uvolní, ale vysunout nejde. Povyleze max. tak, že se mezi ní a plechem dveří udělá mezera tak akorát ne šroubovák. Zapáčím-li trochu, je vidět, že společně s vložkou zámku má snahu se hýbat i to pouzdro pro vložku. Nevíš, kde může být problém? Nemohlo se něco ve vložce pootočit tak, že to brání jejímu vysunutí? Zkoušel jsem ji vysouvat zároveň s otáčením klíče kolem do kola a nic. U spolujezdce se mi klíč neprotáčí (nejde s ním vůbec otočit), ale vložka taky nejde vysunout. Poradíš? Díky, eoš

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10100
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: rozbytý zámek passat b5

Příspěvek od majkl1 »

Teď si to z hlavy nevybavím, ale ta vložka tam drží v kulaté objímce, kterou stahuješ, či povulej tím šroubkem. Pozor nevyšroubovat úplně, nebo ti ta objímka spadne do dveří a budeš muset vše vyházet). Funguje to jako obyč svorka na hadice. Takže to vypadá, že se něco ulomilo a brání to vysunutí té vložky. Být tebou, asi bych sundal tapec a mrknul na to zevnitř. Sice je tam prdlačku vydět a bez malej baterky to bude o ničem, ale asi nic lepšího nevykoumáš pokud nechceš použít hrubé násilí. Pokud se ti protáčí klíček, musíš mít odlomený takový kousek plastu s výřezem pro ten klíček. Ale ten není v tej vložce, ale na zámku, takže stejně budeš muset vyndat ten zámek celej. Odkud jsi?
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

eoš
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 19.10.2007 14:03

Re: rozbytý zámek passat b5

Příspěvek od eoš »

Čus Majkle, tapec jsem sundal...ale nic přece není přes tu plechovou stěnu vidět. A tu asi nesundám pokud nevyndám vložku zámku, je to tak? Nezkoušel jsem to, ale všude na fóru se mluví o tom, že chceš-li sundat tu plechovou stěnu včetně zámku, musí jako první ven vložka zámku. Jsem ze záp. Čech, Rokycany. Já to snad budu muset dát do VW servisu a to mě pak z tý pálky jebne :o(

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10100
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: rozbytý zámek passat b5

Příspěvek od majkl1 »

Jde sundat(vlastní zkušenost). Vyndáš sklo, vypojíš káble dole u spojky a vytáhneš je průchodkou v sloupku, odšroubuješ a odlepíš ten plech a pak to začne. Já si po pár mordovacích pokusech jsem přišel na to, že si musím ke dveřím dotáhnout nějakou vhodně vysokou podložku na kterou opřu ten plech než se mi gynekologickým chvatem podaří vyvléknout lanko od zámku co vede k venkovní klice. To je to jediné, co ti ten plech ještě bude držet. Pak už ho vytáhneš celej i se zámkem ven. :wink: Kdybys bydlel blíže, tak bychom to spáchali :P
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
Paskal
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7640
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: rozbytý zámek passat b5

Příspěvek od Paskal »

Pokud chceš vytáhnout samotnou vložku zámku tak jak povolíš boční šroubek....tak musiš tahat za kliku(tak jak by si chtěl otevřít dveře)....pak samotnou vložku vytáhneš.
Přílohy
1.JPG

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10100
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: rozbytý zámek passat b5

Příspěvek od majkl1 »

Nebo tak. :twisted:
Ale to je postup pro nenáročné :lol:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Odpovědět

Zpět na „Zabezpečení“