Výměna předního nebo zadního skla VW obecně rv 1998-2003

Co se nedá zařadit...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jeka
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 236
Registrován: 16.03.2009 18:06
Bydliště: Ostrava City
Kontaktovat uživatele:

Výměna předního nebo zadního skla VW obecně rv 1998-2003

Příspěvek od Jeka »

Ahoj klubáci,

všiml jsem si že u některých VW a i starých Octávii 1 je problém ten, že jak je přední nebo zadní okno, tak to sklo je vlepené do rámu a součásti skla, je takové gumové těsnění, které vyplňuje místo mezi sklem a rámem (karoserii) a často jsem viděl, že se tam dostane voda a po čase to začne rezivět pod tou gumou. Nám u passatu to začalo rezivet a dostalo se to dostalo do stavu, kdy to předchozí majitel nechal zajít do stavu kompletního prorezivění a rez chytla komplet zevnitž.

Ta se chci zeptat jestli to někdo řešil tím že se ta krycí tenká gumička před výměnou zadního nebo předního skla odřeže a nebo jste to nikdo neřešil.

Po výměně předního a zadního skla to mám odřezano. Ale nyní to chci odreřat i na druhém autě.

Všechny nové modely řekněme od roku 2004---- tuto krycí tenkou gumu mezi oknem a karosérií už nemají a nikde nic tak nerezne.

Díky za vaše postřechy.
tesneni.png
Nebo tady na Nissanu to jde hezky vidět. http://www.nissanclub.cz/graphics/msgbo ... 180004.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
ObrázekMitsubishi Pajero V80 3.2 DiD 167kW 2018
ObrázekSkoda Octavia Combi 96kW 2004
Variant B5.5 V6 2.5TDi,4Motion 2002

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Výměna předního nebo zadního skla VW obecně rv 1998-2003

Příspěvek od M@ty »

To je bauset který se dává společně s oknem. Na předku mám nad sklem tuto drážku vyplněnou lepidlem ale nechci domýšlet tu práci kdyby se muselo okno vyřezávat.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“