Passat vhodny na tahanie privesneho vozika s autom

Co se nedá zařadit...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
Aikimato
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 08.10.2007 18:14
Bydliště: Senec
Kontaktovat uživatele:

Passat vhodny na tahanie privesneho vozika s autom

Příspěvek od Aikimato »

Ahojte,

Uvazujem o kupeni auta tak do 5000 eur (cca 120 000 CZK) , ktore by bolo schopne tahat privesny vozik s autom.

Rozmyslal som nad passatom B5,5 kombi, motor asi 2.5TDI 4motion, manual, ale rad si necham poradit. Jedina podmienka, ze nechcem automat a musi to byt 4x4. Na vybave nezalezi, kludne to moze byt social edition.

Tak by som sa chcel spytat na Vas nazor a ci s tym nema niekto skusenosti. Aku vahu cca utiahne passat? Utiahol by na voziku napriklad aj audi a6? Stacil by mi na taketo ucely passat 1.9TDI 96kw 4motion?

Dakujem za kazdu radu :drinks:
VW Corrado G60 r.v. 1989

Uživatelský avatar
filda2003
Závodník
Závodník
Příspěvky: 540
Registrován: 13.10.2007 18:40
Bydliště: Valašské Meziříčí / Zlín

Re: Passat vhodny na tahanie privesneho vozika s autom

Příspěvek od filda2003 »

Passat bude mit maximalni vahu privesu legalne takovou jakou sam vazi (prives + auto) .... na tahani aut se berou spise Sharany protoze jsou tezsi - ale pak zase muzes i s privesem prekrocit 3,5tuny a musis mit rozsireny ricicak na B+E a hlavne budes platit myto :D
VW Polo 6N 1.0i > VW Bora 1.9TDI > Audi A6 C5 Quattro 2.5TDI S-LINE > Škoda Octavia I 1.9TDI > Škoda Octavia I 1.6i SR > VW Jetta 1.9TDI CL > VW Touran 1T3 2.0TDI LIFE

Uživatelský avatar
Aikimato
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 08.10.2007 18:14
Bydliště: Senec
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat vhodny na tahanie privesneho vozika s autom

Příspěvek od Aikimato »

No veru, mudro vravis (pises) :) Prave preto som aj uvazoval o 2.5TDI a 4motion. Mal by mat najvacsiu hmotnost :) Inak neviete niekto kolko presne vazi ? nasiel som, ze by mal vazit 1648 kg a mal by odtiahnut brzdeny prives s hmotnostou 1800 kg. Co by mi teoreticky aj mohlo stacit, aj ked mozno nie na audi a6, ale octavia by asi bola ok.

no tie 3.5 tony prekrocit nechcem, lebo vodicak mam len B :cry:
VW Corrado G60 r.v. 1989

Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat vhodny na tahanie privesneho vozika s autom

Příspěvek od pino.t »

Jenže jestli máš jen řidičák B, tak máš dvě podmínky, maximální hmotnost soupravy 3500kg a pak hmotnost tažného vozidla nesmí být nižší než to tažené (vozík s nákladem)
Takže bys vlastně mohl na tom podvalu vozit jen nějaká lehčí auta, třeba třeba fabii atd, v žádném případě dalšího passata.
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

Uživatelský avatar
Aikimato
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 08.10.2007 18:14
Bydliště: Senec
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat vhodny na tahanie privesneho vozika s autom

Příspěvek od Aikimato »

dik pino.t za cenne info :wink: Budem musiet na to brat ohlad a zamerat sa na mensie auticka :) inak taky golf V alebo octaviu by to znieslo vsak ?

O co sa tyka toho passata, na taketo mensie auta by stacila 1.9 TDI 4motion?
VW Corrado G60 r.v. 1989

Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat vhodny na tahanie privesneho vozika s autom

Příspěvek od pino.t »

Tak pohotovostní hmotnost Octavie je plus minus 1300 kg plus hmotnost přívěsu což je tak 500 kg a od toho se musíš odvíjet.
Takže by bylo lepší si udělat to B+E, protože pak bys mohl jezdit autem do 3500 kg a k tomu přívěsný vozík nad 750 kg
Pak bys mohl táhnout přívěs, pokud je to povoleno ve VTP o hmotnosti 1,5 krát okamžitá hmotnost tažného vozidla.
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

Uživatelský avatar
Aikimato
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 08.10.2007 18:14
Bydliště: Senec
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat vhodny na tahanie privesneho vozika s autom

Příspěvek od Aikimato »

ano, mas pravdu, najlepsie bude spravit si B+E, predsa len sa to zide aj do buducna :)

A v takom pripade by som mohol teda za passatom tahat 1800 kg. Takze moja otazka znie:
Staci na 1800 kg brzdeneho privesu passat variant 1.9TDI 4motion ? nerad by som auto velmi trapil ked bude nejaky prudsi kopec a tak.
VW Corrado G60 r.v. 1989

Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat vhodny na tahanie privesneho vozika s autom

Příspěvek od pino.t »

Já myslím, že s tím nebude mít problém.
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

Uživatelský avatar
ZALL
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 290
Registrován: 11.05.2008 20:55
Bydliště: Okr. Trutnov (Královehradecký kraj - Východní Čechy)
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat vhodny na tahanie privesneho vozika s autom

Příspěvek od ZALL »

Koukám do mého TP a:
Povolená hmotnost přívěsu 1600/650
Největší povolená hmotnost 2050kg, Provozní 1536-1716kg, Soupravy 3650kg
Spojovací zařízení A50-X (odnímatelné - toť kámen úrazu proč tak nízká hmotnost přívěsu)
Passat 1.9 předohrab 96kW (viz. podpis)
Přívěs tahal denně do svých 180 000 najetých km a znát to je jen na spojce a zadních pérech.
Když si to necháš patřičně načipovat tak i ta 1.9 bude s přívěsem lítat jako divá :twisted:
PASSAT VARIANT 3BG 2003 1.9TDI PD-96kW AVF + Chiptuning by Motorpower

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat vhodny na tahanie privesneho vozika s autom

Příspěvek od napster »

ZALL píše:Koukám do mého TP a:
Povolená hmotnost přívěsu 1600/650
Největší povolená hmotnost 2050kg, Provozní 1536-1716kg, Soupravy 3650kg
Spojovací zařízení A50-X (odnímatelné - toť kámen úrazu proč tak nízká hmotnost přívěsu)
Passat 1.9 předohrab 96kW (viz. podpis)
Přívěs tahal denně do svých 180 000 najetých km a znát to je jen na spojce a zadních pérech.
Když si to necháš patřičně načipovat tak i ta 1.9 bude s přívěsem lítat jako divá :twisted:

souhlasim jinak nejlepší na to je B5 81kw chip na 100kw vydrží všechno. jinak na OII RS 2.0 125kw se nechá udělat oficiálně novej štítek a tahat za nim taky podval. jinak na tahání doporučuju něco ze SAG třeba Sharan 1.9TDI 96kw jede s podvalem a s naloženym naftovym autem(fabie RS/TDI) i pod 9l/100km)
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

Uživatelský avatar
Aikimato
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 08.10.2007 18:14
Bydliště: Senec
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat vhodny na tahanie privesneho vozika s autom

Příspěvek od Aikimato »

Dakujem za odpovede :wink: Viem, ze je to trocha OT, ale neviete aku vahu moze tahat napr. ten spominany sharan ? Ze ci je to vyrazny rozdiel oproti passatu.
VW Corrado G60 r.v. 1989

Uživatelský avatar
pomaru
Řidič
Řidič
Příspěvky: 158
Registrován: 23.06.2009 16:04
Bydliště: Velky grunoW

Re: Passat vhodny na tahanie privesneho vozika s autom

Příspěvek od pomaru »

nevim sice co kolik utahne ale pokud nemas ridicak min B+E tak auta stejne tahat nemuzes, s klasickym ridicakem skupiny B nesmi pripojne vozidlo mit vetsi hmotnost nez 750kg tak na to bacha a s tim mytem si nemusis delat hlavu, nevim jak na slovensku ale u nas staci znamka a v nemecku nic, to bych musel mit myto uz na svem Autí. jinak trochu k dotazu, ktere auto nejvice utahne je nejspise ctyrkolka jen nevim zda se da sehnat do tveho rozpoctu

Uživatelský avatar
pomaru
Řidič
Řidič
Příspěvky: 158
Registrován: 23.06.2009 16:04
Bydliště: Velky grunoW

Re: Passat vhodny na tahanie privesneho vozika s autom

Příspěvek od pomaru »

tak jsem mel dlouhou chvili a hledal jsem, sice jen v inzeratech ale mas to pro info, a vysledek sharan 81kw rv 99 predokolka 2tuny, audi a6 2,5 132kw rv 2000 nahon na vse 1900kg (coz me prekvapilo), a me Autí predohrab ma 1600kg, takze bych osobne sel asi do neceho ze SAG, a mala rada asi bych kupoval auto bez tazneho a pak ho doma domontil, sice prace navic ale motor lip vypada s nalitanima 200tis km bez taznyho nez s, tot muj osobni nazor

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat vhodny na tahanie privesneho vozika s autom

Příspěvek od napster »

pomaru píše:nevim sice co kolik utahne ale pokud nemas ridicak min B+E tak auta stejne tahat nemuzes, s klasickym ridicakem skupiny B nesmi pripojne vozidlo mit vetsi hmotnost nez 750kg tak na to bacha a s tim mytem si nemusis delat hlavu, nevim jak na slovensku ale u nas staci znamka a v nemecku nic, to bych musel mit myto uz na svem Autí. jinak trochu k dotazu, ktere auto nejvice utahne je nejspise ctyrkolka jen nevim zda se da sehnat do tveho rozpoctu

jen pro info i s ŘP sk. B můžeš tahat bržděný přívesný vozík od června je upravený zákon. auto 1600kg+1500kg bržděný vlek můžeš táhnout ale celá souprava se musí vejít do 3500kg a auto musí být těžší,než vlečný vozík s nákladem.
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

Uživatelský avatar
pomaru
Řidič
Řidič
Příspěvky: 158
Registrován: 23.06.2009 16:04
Bydliště: Velky grunoW

Re: Passat vhodny na tahanie privesneho vozika s autom

Příspěvek od pomaru »

napster píše:
pomaru píše:nevim sice co kolik utahne ale pokud nemas ridicak min B+E tak auta stejne tahat nemuzes, s klasickym ridicakem skupiny B nesmi pripojne vozidlo mit vetsi hmotnost nez 750kg tak na to bacha a s tim mytem si nemusis delat hlavu, nevim jak na slovensku ale u nas staci znamka a v nemecku nic, to bych musel mit myto uz na svem Autí. jinak trochu k dotazu, ktere auto nejvice utahne je nejspise ctyrkolka jen nevim zda se da sehnat do tveho rozpoctu

jen pro info i s ŘP sk. B můžeš tahat bržděný přívesný vozík od června je upravený zákon. auto 1600kg+1500kg bržděný vlek můžeš táhnout ale celá souprava se musí vejít do 3500kg a auto musí být těžší,než vlečný vozík s nákladem.


ou, koukam ze jsem trochu zaspal :blush: tak to jse omlouvam ani s tim mytem to uz neni tak jak byvalo pry uz na soupravu nad 3500kg je potreba take myto u nas :fool: takze to co jsem napsal ignorujte, jdu se ucit novoty

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“