koupě B 5.5 naco si dát pozor TRIKY

Co se nedá zařadit...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
Sam 87
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 02.01.2012 20:07
Bydliště: Čehovwice u Pvw

Re: koupě B 5.5 naco si dát pozor TRIKY

Příspěvek od Sam 87 »

Jo to je vše o kusu pokud narazíš na pěkného tak i tak tam neco vrazíš já koupil 96kw sedana před rokem se serviskou auto koupeno tady 162tis.km potvrzeno u vw v super stavu po roce co ho mám už se ozívá náprava!něšla otvírat nádrž a ted před vánoci pěknej ježíšek praskl šteft od rozvodové kladky!!!oleje+komplet filtry delám ani ne po 12tis.starám se o nej víc jak o ženu.takže si pak vyber:kamarád z práce si koupil to samo zhnilé víko kufru+lišta př.okna a dost zničené dle servisky 210tis.km na technické se mu smáli a ejhle z 210 je 330tis.km a zatím jezdí co dodat musíš mít štestí.
!!!Volkswagen Das Auto!!! Passat b5 81kw a Passat b5.5 96kw tdi

Uživatelský avatar
slavama
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 14.01.2010 14:01
Bydliště: nedaleko Jičína

Re: koupě B 5.5 naco si dát pozor TRIKY

Příspěvek od slavama »

my máme B5,5 2002 a manželka si ho nemůže vynachválit, už na něm najela 15tis a bez problémů. Celkově má najeto 200tis a jediné co tak občas vržou plasty, ale to je u aut z jihu normální. Rozhodovali jsme mezi oct A4 apašíkem B5, vítěz byl jasnej, prostor a nízká nákladová hrana rozhodly. Vybírali jsme dle zkušeností a doporučení v bazaru v Ohařicích u Jičína a zatím plná spokojenost.
Ale doporučuju napíchnout na diagnostiku, alespoň pro jistotu že na motoru něco neodchází. A pozor na auta co jsou po dědovi, většinou mají zanesené turbo a může to udělat pěknou paseku

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: koupě B 5.5 naco si dát pozor TRIKY

Příspěvek od napster »

mam najeto 300tis km a mel jsem jeste origo LMI napravu z roku 2002. nemlatila,cepy OK,ale.vynenil jsem ji,kdyz jsem ponizoval prassata. na KM nekoukat. bud motor jde,jak ma ikdyz ma 500tis km nakroucino. a nebo se koupi vydojena je*ka.co sice ma.poctivych 180tis,ale motor zralej na.vymenu. hlavni je.si uvedomit,ze se nekupuje.novy auto a po case bude.potreba investovat.....
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

styxxy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 150
Registrován: 21.07.2011 00:50
Bydliště: Praha

Re: koupě B 5.5 naco si dát pozor TRIKY

Příspěvek od styxxy »

asi vam to zere pasu sem koupil a kdyz jedu klidecek jezdim po praze pod 6.. staci yuzit dinamiku auta
Passat 1.9TDi 96kw zatím téměř serie

xingisx
Pilot
Pilot
Příspěvky: 725
Registrován: 29.01.2012 14:01
Bydliště: ústí nad Labem

Re: koupě B 5.5 naco si dát pozor TRIKY

Příspěvek od xingisx »

nebo jezdit a předvídat (alespoň se o to snažím)

Uživatelský avatar
kubee2
Řidič
Řidič
Příspěvky: 93
Registrován: 25.12.2010 22:56
Bydliště: Lovčičky

Re: koupě B 5.5 naco si dát pozor TRIKY

Příspěvek od kubee2 »

Je mi rozmlouván passat B5,5 kvůli přední nápravě, prej je v předu všechno špatně, sou to nákladný opravy které dlouho nevydrží....furt "něco" mlátí Jak to je? :|

Uživatelský avatar
M@rty
Profík
Profík
Příspěvky: 1058
Registrován: 29.12.2008 14:32
Bydliště: Olomouc City
Kontaktovat uživatele:

Re: koupě B 5.5 naco si dát pozor TRIKY

Příspěvek od M@rty »

kubee2 píše:Je mi rozmlouván passat B5,5 kvůli přední nápravě, prej je v předu všechno špatně, sou to nákladný opravy které dlouho nevydrží....furt "něco" mlátí Jak to je? :|
tohle muže říct jen člověk v pašovi neseděl:)ano je to karaná věc"předohrab,motor vše to dostava zabrat.....ale stači se starat,kupovat origo nebo kvali.značku a vyhejbat se pokud možno dírám.....pak je to ok.aspoň podle mně
Volkswagen Golf: je vyráběn od roku 1974 a oslavován jako ikona. Auto, po kterém byla pojmenována nejen třída vozidel, ale také celá generace automobilů - generace Golf.

Uživatelský avatar
PlusOne
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10258
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Haná :-D

Re: koupě B 5.5 naco si dát pozor TRIKY

Příspěvek od PlusOne »

kubee2 píše:Je mi rozmlouván passat B5,5 kvůli přední nápravě, prej je v předu všechno špatně, sou to nákladný opravy které dlouho nevydrží....furt "něco" mlátí Jak to je? :|

Nevím...mě tam teda nemlátí nic. Najeto 289.000 poctivejch. Náprava dělaná vloni, od té doby nahrkáno 30.000, ani předtím to nijak nemlátilo, jenom se zkontrolovala, a seznalo se, že je čas ji vyměnit, některé čepy už měly mírnou vůli, tak se to udělalo komplet, aby byl klid. Z auta se vytahovaly ještě původní ramena, tzn. na nich najeto 250.000...

Spíš počítej s tím, že je to starý auto, který bude mít hodně najeto, a komponenty, ze kterejch je poskládaný, nejsou nesmrtelný, takže jo, něco investovat bude neustále potřeba. Pokud si chceš koupit auto stylem "jen sednout a jezdit" (vždycky mě tahle hláška v inzerátu pobaví, zvlášť u deseti- a víceletých aut), tak to ušetři, a kup si novotu...
Na životě miluju tu pestrost - každej den mě nasere někdo jinej...

Munez
Profík
Profík
Příspěvky: 1046
Registrován: 17.05.2009 18:53

Re: koupě B 5.5 naco si dát pozor TRIKY

Příspěvek od Munez »

mame pasika 2002 tdi 96kw kombajn ma najeto 270tisic a naprava porad original,teda az na cepy rizeni.a to nejezdi jenom pekne cesty.takze o napravu bych se moc nebal.spis ty pasiky co jsou tusim pred 2002 meli nejake hlinikove a tam se o tom dosta bavilo,ale z vlastnich zkusenosti na tomhle pasiku zatim pohoda.jinak zasekle lopatky v turbo neni takovy problem jak nejaky vetsi pruser v motoru.cistil jsem turbo jak na pasikovi,tak i na golfovi a to nejsem zadny servisak.jenom si prectu par clanku a jde se na to :)
Seat Alhambra 2.0 TDi BRT rok 2006

Uživatelský avatar
Mažňák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2662
Registrován: 10.02.2011 17:55
Bydliště: Zlín

Re: koupě B 5.5 naco si dát pozor TRIKY

Příspěvek od Mažňák »

tak mam pasika 96kw AWX ( 5q ) a ani toho bych se nebál, osobne jezdím denne ca 25km vetsinou mesto a prumerna spotreba je 6,3-6,5 podle dojezdu na nádrž na 18tkách a to nejezdim na spotrebu . přední nápravu mám taky jeste origo ( navíc na origo sportovním podvozku)a mam 240 tisíc nalítaných.
a hlinikove nápravy byly a jsou po celou vyrobu takže každá B5 a B5,5 mají hlinikove ramena, ale kdyz dáš kvalitní ramena a správne se namontují tak vydrží, hlavně na takovych věcech nesetrit a dávat kvalitní díly a dodrzovat interval vymeny oleje a bude slouzit jeste hodne dlouho
2003 VW Passat 3BG kombi 1.9 TDI PD 96kw
White combi with red rims
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=187129" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Melys
Řidič
Řidič
Příspěvky: 162
Registrován: 27.07.2008 23:40
Bydliště: Lovecká
Kontaktovat uživatele:

Re: koupě B 5.5 naco si dát pozor TRIKY

Příspěvek od Melys »

Spotřebu na dálku letos Chorvatsko 5,8l na 100km a to rychlosti 135/140km/h místama i 180km/h na tempomat naloženej až to praskalo a rakev na strese.

Mimo město se motám kolem 6l a když pojedu na důchodce jdu na 5,2l

Město 7l až 7,5l

Jedna se o passata Variant B5.5 2005 rok 1.9 96kw AVF predohrab najeto 190tis.

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“