koupě B 5.5 naco si dát pozor TRIKY

Co se nedá zařadit...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

styxxy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 150
Registrován: 21.07.2011 00:50
Bydliště: Praha

Re: koupě B 5.5 naco si dát pozor TRIKY

Příspěvek od styxxy »

Po Praze za pět litrů? Kámoš bude asi celkem pohádkář :-)

AVF 96 kW 6q Variant z mého podpisu jezdí za 7-7,2/100 kombinovaně na letních 18" s pneu 225/40/18 s tím, že poměr město/mimo město/dálnice je tak 20/15/65 %, přičemž na dálnici se držím limitu. V zimě jezdím stejnou kombinaci za nějakých 6,4-6,6/100 na 15" 195/65/15. Nejnižší spotřebu mám, když jedu někam dál, a vyhýbám se dálnici, to se dá i na těch 18ctkách jet za nějakých 6,5, když nespěchám ;-) Hodně záleží, jak jezdíš, i ve městě na 4ku při cca 55km/h ukáže nějakých 4,5-5 litrů, ale určitě za to dohromady nepojede ;-)[/quote]



No pohadkar tezko vidim to na palubaku asi ne? a jezdim snim casto to spis to mas treba rozhasene nebo nevim sem ted jel feldou 1.9D nejede to takze sem tomu slapal na krk a za 10l nafty 170km tak nevim no...
Passat 1.9TDi 96kw zatím téměř serie

Uživatelský avatar
PlusOne
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10258
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Haná :-D

Re: koupě B 5.5 naco si dát pozor TRIKY

Příspěvek od PlusOne »

styxxy píše:
PlusOne píše:Po Praze za pět litrů? Kámoš bude asi celkem pohádkář :-)

AVF 96 kW 6q Variant z mého podpisu jezdí za 7-7,2/100 kombinovaně na letních 18" s pneu 225/40/18 s tím, že poměr město/mimo město/dálnice je tak 20/15/65 %, přičemž na dálnici se držím limitu. V zimě jezdím stejnou kombinaci za nějakých 6,4-6,6/100 na 15" 195/65/15. Nejnižší spotřebu mám, když jedu někam dál, a vyhýbám se dálnici, to se dá i na těch 18ctkách jet za nějakých 6,5, když nespěchám ;-) Hodně záleží, jak jezdíš, i ve městě na 4ku při cca 55km/h ukáže nějakých 4,5-5 litrů, ale určitě za to dohromady nepojede ;-)


No pohadkar tezko vidim to na palubaku asi ne? a jezdim snim casto to spis to mas treba rozhasene nebo nevim sem ted jel feldou 1.9D nejede to takze sem tomu slapal na krk a za 10l nafty 170km tak nevim no...

No, a vidíš tam momentální, nebo dlouhodobou? Dyť sám píšu, že když jedu na čtyřku cca těch 55, tak mi tam taky skočí 4,5-5...ale klidně si to kup, a mysli si, že s tím budeš jezdit za pět po městě, já tě z omylu vyvádět nebudu, vyvedeš se z něj sám. Btw, spotřeba se tu řeší v jiném vlákně, a nevím o nikom, kdo by se s 96kW PDčkem dostal na pět litrů ve městě :laugh:
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=1 ... t%C5%99ebu" onclick="window.open(this.href);return false;
Nota bene když sám výrobce uvádí u tohohle motoru kombinovanou 7,2....na 4,5-5 litrů se dostaneš nejspíš tak s rotačkou, a to ještě na delší trase....
Na životě miluju tu pestrost - každej den mě nasere někdo jinej...

jirkaR
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1963
Registrován: 01.05.2009 05:36
Bydliště: Pardubice

Re: koupě B 5.5 naco si dát pozor TRIKY

Příspěvek od jirkaR »

tak když vyřadím pojedu i za 0,5l po praze :laugh:
za 4,5 ani náhodou ,možná tak s kopce a pokud má průměr 4,5l tak to má blbě seřízený v pc a ve skutečnosti to žere daleko víc

jednou jsem s rotačkou na 25 km udělal 4,1 ale bez klimi ,a jel jsem max 80

po městě těch 5 až 5,5 ale po hradci jezdím okruch
v pardubicích i 6,5 samá zácpa
1,9 tdi 81KW B5 nyní už B5.5 :D
Obrázek

Uživatelský avatar
pepanos
Profík
Profík
Příspěvky: 937
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: koupě B 5.5 naco si dát pozor TRIKY

Příspěvek od pepanos »

Styxxy:Já s rotačkou jen jednou v životě průměr 4,65 dle tankování i s +-klimou na 4400km trase město/mimo město a cca 200km dálnice.Kromě dálnice dle předpisů.Na to,že mám o 30kW slabší motor,nevěřím,že by se s tím tvým dalo jet ve městě za 4,5l

Uživatelský avatar
tomtva
Řidič
Řidič
Příspěvky: 92
Registrován: 16.07.2010 16:24
Bydliště: České Budějovice

Re: koupě B 5.5 naco si dát pozor TRIKY

Příspěvek od tomtva »

Zdravim 96kw se snad daval jen do b5.5 ne do B5. Muj variant ktereho mam kratce jezdi za tich průměrných 7-7,5l. Dálka Č.B.- Plzeň cestovni rychlostí obce 50 mimo obce 120km/h to jedu za cca 6,3-6,7. Jinak jel jsem když byla zeměživitelka takže 90 v koloně Č.B- Písek jsem dal za 5,7l .Je to B5.5 11/2000 svetle modrej (96kw, 6q , 8xbag,tempomat,esp,climatronik,vyhrev,textilní sedačky(grr polokuze je super a modrá alcantara by mu slušela), folie na oknech, hagusy, 1din radio, denní svícení na mlhovky, alu kola R17(225/45) ze superba ty výcepaprskové + r15 plech bez gum (schaním zimáky neradsialu+r16 ale ta cena), bohužel jen základní 4rameňak volant , zrcátka z blikry z modelu 2004. chrompaket kolem oken a prední maska . Kupoval jsem ho od stryckova kolegy s prace docela rychloakce ale tak cena nebyla vůbec spatná sve mouchy má. Při posledních letošních 30°C už se ozvala přední náprava nepříjemním vrzáním ale ta zimu přezije a stim jsem tak trochu pocital. Co mě štve je jak tu kolega psal vrzá mi palubka ale jen na horsi silnici a zdá se že si zalupe a potom o ní ani nevím . To same trochu vrže sedačka řidíče co jsem se bavil s lidma zalezitost kolecek když za ní chytnu tak má vůly prej aspoň namazat nebo sehna kolečka (já spíše budu schánět celou polokůži). motor je ciste po vyměně rozvodu včetně pumpy i napínáku.bezvadně čistej!! n po 10k. jinak jsem objevil pravděpodobně převařený vlnovec. Doufám že se nezhrozím až to píchnu na diagnostiku ale zatim jsem ho protáhl a jede dobře. jo tachometrových 170 000 km. K historii - dovoz udajně rakousko v roce 2005. 12 dni majitelka zenska hned prepsano na cloveka od ktereho jsem to kupoval takže ho měli v rodině více dlouho posledni cca rok ho použival syn majitele prodával z důvodů že si syn přitáhl b6 varianta

Jinak sestra má už cca 3 roky B5 sedan 81KW 5q manual rv1997 polokuže, 4bag , 3ramýnko , climatronik ,alu original R15/205/?(65) dovoz italie. chvilku ho provozoval znamej. Potom segra . Jedná se o starej typ TDI před PD ale i když nedáva takovej zátah segre tahne motor lepe od spodních otáček a tych 205km/h tachometrovejch dáva testováno na německé dálnici jel jsem stímhle autem do stutgartu v 5 lidech ČB-Plzeň a pak dálnice a auto jsme nestrily spotreba byla presto 6,2l. Já osobně na trase C.B - Plzeň dával 5,5l . Verdikt motor je sice slapší ale mě vyhovoval více

Aby toho nebylo málo otec má SuperB I Konec 2004 96KW 5q manuál R17 / 225/45. Motor se chová podobně ale je jinak spřevodovaný takže není po městě tak uřazený. Táta tedy jezdí opatrněji netahá tak za plyn a jezdi hlavne cca 10km do města a pak neco najede po městě asi taky cca 10km . prumer má kolem 6.2l
VW Passat Variant 3BG (B5.5) 11/2000 96KW AVF
V rodině: Suberb 96KW 5q rv2004 , VW Passat B5 81KW rv1997, VW passat rv 2004 AVF Euro4

styxxy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 150
Registrován: 21.07.2011 00:50
Bydliště: Praha

Re: koupě B 5.5 naco si dát pozor TRIKY

Příspěvek od styxxy »

tak passata jsme koupil diky za rady... hodim se mnekam foto atd jen co najdu nejaky cleny
Passat 1.9TDi 96kw zatím téměř serie

Uživatelský avatar
PlusOne
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10258
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Haná :-D

Re: koupě B 5.5 naco si dát pozor TRIKY

Příspěvek od PlusOne »

No, tak super, gratulace!!! Ať jezdí! Na foto jsem zvědav, a určitě nejen já ;-)
Na životě miluju tu pestrost - každej den mě nasere někdo jinej...

Brody
Řidič
Řidič
Příspěvky: 82
Registrován: 09.08.2010 11:44
Bydliště: Vimperk
Kontaktovat uživatele:

Re: koupě B 5.5 naco si dát pozor TRIKY

Příspěvek od Brody »

Zdravim zdejší lid. Uvažuji o koupi pašíka, tak bych se rád dozvěděl pár postřehů co a jak. Nové téma se mi zakládat nechce, tak se vetřu sem.
Chtěl bych určitě rok 2002-2004 kombíka. Teď ale otázka jestli benzín nebo naftu. Láká mě nafta ta 96kw. Tu nejslabší bych určitě nechtěl. Ale teď k problému. S autem bych jezdil převážně práce cca20km denně + víkendy nákupy, návštěvy- zhruba tak od 30ti do 60km. Roční nájezd tak 15tis+
Jak je to se spotřebou u těch naftových motorů na tak krátkou trasu?
Pak mě ještě napadá benzin 1,8T. Tam by se to pohybovalo jak? Nebo doporučte jinej benzinovej motor s výkonem nad 100kw.
Dále dal by se sehnat i slušnej kousek do 100 papírů?
Moc dík za reakce :potlesk:
http://s13.bitefight.cz/user/bite/105892" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
PlusOne
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10258
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Haná :-D

Re: koupě B 5.5 naco si dát pozor TRIKY

Příspěvek od PlusOne »

Brody píše:Zdravim zdejší lid. Uvažuji o koupi pašíka, tak bych se rád dozvěděl pár postřehů co a jak. Nové téma se mi zakládat nechce, tak se vetřu sem.
Chtěl bych určitě rok 2002-2004 kombíka. Teď ale otázka jestli benzín nebo naftu. Láká mě nafta ta 96kw. Tu nejslabší bych určitě nechtěl. Ale teď k problému. S autem bych jezdil převážně práce cca20km denně + víkendy nákupy, návštěvy- zhruba tak od 30ti do 60km. Roční nájezd tak 15tis+
Jak je to se spotřebou u těch naftových motorů na tak krátkou trasu?
Pak mě ještě napadá benzin 1,8T. Tam by se to pohybovalo jak? Nebo doporučte jinej benzinovej motor s výkonem nad 100kw.
Dále dal by se sehnat i slušnej kousek do 100 papírů?
Moc dík za reakce :potlesk:

Pokud bys auto měl vyloženě jenom na krátké trasy, pak bych určitě volil raději benzín, ta 1.8T je výborná volba. Diskuzi ohledně benzínových motorů najdeš tu:
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=27&t=214598" onclick="window.open(this.href);return false;

Jestli se přeci jen rozhodneš pro naftu, tak určitě do Passata MINIMÁLNĚ 96kW, se slabším motorem to asi pojede taky, ale dynamika jízdy nebude taková. Na krátké trase se diesel ani pořádně neohřeje, což neprospívá motoru, ani spotřebě, osobně bych si tipnul, že s benzínovou 1.8T se bude dát jezdit za podobné hodnoty. Vše ostatní ohledně 96kW shrnuli kluci o stránku zpět. Proti benzínu bude diesel navíc náročnější (a dražší) na údržbu, a náchylnější na kvalitu tankovaného paliva.

Sto tisíc na slušnej kousek s největší pravděpodobností stačit nebude, slev z roku výroby, nebo přišetři....a rozhodně si nech něco bokem (pokud půjdeš do toho dieselu, tak spíš něco víc...)
Na životě miluju tu pestrost - každej den mě nasere někdo jinej...

Brody
Řidič
Řidič
Příspěvky: 82
Registrován: 09.08.2010 11:44
Bydliště: Vimperk
Kontaktovat uživatele:

Re: koupě B 5.5 naco si dát pozor TRIKY

Příspěvek od Brody »

Dík no popravdě může být i 2001ka, ale rád bych už ten novější model, tedy B5,5 a cena je jasný že 100 není konečnej strop, ale byl bych rád za něco do této hranice. Nejspíš bych se rozhodoval mezi 1,9tdi 96kw a nebo potom mezi 1,8t. Do jara času dost. také by záleželo jestli bych prodal současné auto :D
http://s13.bitefight.cz/user/bite/105892" onclick="window.open(this.href);return false;

To[m]aS
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 31.08.2010 20:32

Re: koupě B 5.5 naco si dát pozor TRIKY

Příspěvek od To[m]aS »

Ojazdeny passat B5/5.5 je zazrak kupit v normalnom stave

Uživatelský avatar
Ondra4x4
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 442
Registrován: 22.04.2010 17:03
Bydliště: Plzeň-Klatovy

Re: koupě B 5.5 naco si dát pozor TRIKY

Příspěvek od Ondra4x4 »

Zdravím vás.

Schánim auto pro bráchu(jeho první) a narazil jsem na B5.5 kombi 96kw AVF r.v.1/05, je v užasně zachovalim stavu,motor jde čiste žadný pazvuky jak za studena tak za tepla,to samé při jízdě,z interieru,náprav.atd,atd. prostě nic,koupený čr 1.majitel,servisovano auto jarov nebo porsche ted přesně nevim.

jezdilo dálky po dalnicich MA NAJETO 279 000KM.

Jestli to ma vůbec cenu kupovat.

Díky za každou radu
Passat 3AA variant 2.0TDI DSG CFFB
Passat 3C 1.9TDI BXE

To[m]aS
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 31.08.2010 20:32

Re: koupě B 5.5 naco si dát pozor TRIKY

Příspěvek od To[m]aS »

Pokial autu po technickej stranke nic neni... tak by som sa tych km nebal vobec, hovorim z vlastnej skusenosti s minulych aut..

Uživatelský avatar
PlusOne
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10258
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Haná :-D

Re: koupě B 5.5 naco si dát pozor TRIKY

Příspěvek od PlusOne »

Ondra4x4 píše:Zdravím vás.

Schánim auto pro bráchu(jeho první) a narazil jsem na B5.5 kombi 96kw AVF r.v.1/05, je v užasně zachovalim stavu,motor jde čiste žadný pazvuky jak za studena tak za tepla,to samé při jízdě,z interieru,náprav.atd,atd. prostě nic,koupený čr 1.majitel,servisovano auto jarov nebo porsche ted přesně nevim.

jezdilo dálky po dalnicich MA NAJETO 279 000KM.

Jestli to ma vůbec cenu kupovat.

Díky za každou radu

Bez obav do něj jdi, pokud je to jak říkáš, tak bych se toho vůbec nebál.
Na životě miluju tu pestrost - každej den mě nasere někdo jinej...

cotijedotoho
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 281
Registrován: 26.09.2007 18:36
Bydliště: Teplice - Světec
Kontaktovat uživatele:

Re: koupě B 5.5 naco si dát pozor TRIKY

Příspěvek od cotijedotoho »

já koupil varianta 4Motion a měl natočeno 370tis. ted už má 415tis. a pořád jak mladík

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“