Kde koupit levně katalizátor?

Co se nedá zařadit...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
šimek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4502
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Kde koupit levně katalizátor?

Příspěvek od šimek »

Tak jsem ráno sednul do auta, nastartuju a najednou rachot, fakt nic moc pocit. Šlo to evidentně z pod auta, tak jsem měl podezření na nějaký krycí plech. Vlezl jsem pod to a co nevidím, nic. Všechno ok. Za¨klepu na katalizator, OK. Zaklepu na druhý a už mi to bylo jasné. Utržená přepážka v katu. Přemíšlím, že buď seženu nějaký universál nebo ho nechám jen rozříznout a přepážku vyndat nebi ji bodnout. Jako 21000,. za kat fakt dávat nebudu. Co vy na to?

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Příspěvek od Mára_VR6 »

ten vnitřek jedině vyndat, bodnout to nepůjde páč to je jakási keramika
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

Uživatelský avatar
romanx
Profík
Profík
Příspěvky: 963
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kladno

Příspěvek od romanx »

Jo je to tak je to taková pórovaná něco jako keramická hmota a když se rozpadne tak si v p..... a když to vykucháš tak to pak má takovej hnusně plechovej zvuk.Mě pak v Praze ještě na Fiata dávali nějakej novej univerzální myslím že tak kolem 3500 tisíce...

Uživatelský avatar
šimek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4502
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od šimek »

Tak za 3500,. bych to bral.

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od molczik »

Tady v Plzni je firma, kde ti udělají super katík za dobrý peníze.. i ti ho tam nainstalujou s kusem výfuku. Na Passat bych to odhadoval tak na 5000,- .

Jinak mě se rozsypal katalyzátor na Polu 1.9 D. Jelikož jsem ještě neznal tuhle firmu, tak jsem si honechal vyndat a jezdil jsem prostě bez něj. Dneska už bych to ale neudělal.

Uživatelský avatar
šimek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4502
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od šimek »

molczik píše:Tady v Plzni je firma, kde ti udělají super katík za dobrý peníze.. i ti ho tam nainstalujou s kusem výfuku. Na Passat bych to odhadoval tak na 5000,- .

Jinak mě se rozsypal katalyzátor na Polu 1.9 D. Jelikož jsem ještě neznal tuhle firmu, tak jsem si honechal vyndat a jezdil jsem prostě bez něj. Dneska už bych to ale neudělal.
Mělo to vliv na spotřebu či co? Nebo ti bylo líto zvířátek, lidí a rostlin? :P

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od molczik »

šimek píše:
molczik píše:Tady v Plzni je firma, kde ti udělají super katík za dobrý peníze.. i ti ho tam nainstalujou s kusem výfuku. Na Passat bych to odhadoval tak na 5000,- .

Jinak mě se rozsypal katalyzátor na Polu 1.9 D. Jelikož jsem ještě neznal tuhle firmu, tak jsem si honechal vyndat a jezdil jsem prostě bez něj. Dneska už bych to ale neudělal.
Mělo to vliv na spotřebu či co? Nebo ti bylo líto zvířátek, lidí a rostlin? :P
Nemělo to vliv na vubec na nic. Ano, přidá to teoreticky asi 1-2 kW, ale to se opravdu nedá poznat. Možná to mělo minimálně hrubší zvuk, ale tos musel stát za autem. (ale to jsem poznal jenom já, cizí člověk by poznal prd) A zvířátek a přírody je mi líto mnohem víc, když vidim všechny ty stodvacítky, trabanty a podobný šmejdy jak se prohánějí po našich silnicích. :wink:

Jo a spotřeba se ani nehla.

Uživatelský avatar
martas01
Profík
Profík
Příspěvky: 949
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvek od martas01 »

no co mam zkusenosti z katalizatorama tak se vzdy vyndaj(u starsich aut) rozriznou vyklepaj a zavarej Z5. otazkou je jak se na to bude tvarit tvuj motor pac ty mas katalizator rizeny se 2 lambda sondami :!: jinak to pak min zere ma to vetsi vykon ale pekne to pousti sracky do ovzdusi... kazdopadne me az se na pasikovy rozpadne tak ho vykucham. :D jo a kdyby jsi to nahodou kuchal tak bacha je to prej hrozne karcinogeni... :wink:
na zetora jsem se vy... a koupil velkej NEW HOLLAND

farmařina=tvrdá dřina :-)

Upozorňujeme družstevníky,že již třetí den je na návsi fůra hnoje.Nebude-li odstraněna,vloží se do toho národní výbor.

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od molczik »

Přesně tak. Určitě nekuchat sám, nebo pořádně chráněnej (maska na ksichtě, rukavice apod.) Nesmí to přijít vubec do styku s tělem a už vubec ne to vdechnout!!

Uživatelský avatar
šimek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4502
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od šimek »

Díky za názory.Tak ho nechám vycuknout, jinak motoru by to mělo být jedno, jelokož lambda je stejně hned za zběrným potrubím, sice jsem žádnou nenašel, ale určitě by tam měla být.

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od molczik »

šimek píše:Díky za názory.Tak ho nechám vycuknout, jinak motoru by to mělo být jedno, jelokož lambda je stejně hned za zběrným potrubím, sice jsem žádnou nenašel, ale určitě by tam měla být.
Akorát si pak musíš nějak ošéfovat technickou, resp. emise.

Uživatelský avatar
šimek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4502
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od šimek »

molczik píše:
šimek píše:Díky za názory.Tak ho nechám vycuknout, jinak motoru by to mělo být jedno, jelokož lambda je stejně hned za zběrným potrubím, sice jsem žádnou nenašel, ale určitě by tam měla být.
Akorát si pak musíš nějak ošéfovat technickou, resp. emise.
Tak to nechám změřit jen na levém laufu, tam je všechno ok.

Uživatelský avatar
martas01
Profík
Profík
Příspěvky: 949
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvek od martas01 »

covece ja jsem myslel ze v6 ma rizeny katalizator a 2 sondy ale kdyz ne tak to je pak ok a klidne to nech vykuchat :wink:
na zetora jsem se vy... a koupil velkej NEW HOLLAND

farmařina=tvrdá dřina :-)

Upozorňujeme družstevníky,že již třetí den je na návsi fůra hnoje.Nebude-li odstraněna,vloží se do toho národní výbor.

Uživatelský avatar
šimek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4502
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od šimek »

martas01 píše:covece ja jsem myslel ze v6 ma rizeny katalizator a 2 sondy ale kdyz ne tak to je pak ok a klidne to nech vykuchat :wink:
No jasně, má dvě sondy na každém zběrném potrubí, takže asi tak 120cm před katalizátorama. Myslím si tedy, že by mu to vadi nemělo.

Uživatelský avatar
vaha
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2016
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: královehradecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vaha »

šimek píše:
martas01 píše:covece ja jsem myslel ze v6 ma rizeny katalizator a 2 sondy ale kdyz ne tak to je pak ok a klidne to nech vykuchat :wink:
No jasně, má dvě sondy na každém zběrném potrubí, takže asi tak 120cm před katalizátorama. Myslím si tedy, že by mu to vadi nemělo.
aby ses pak nedivil že to nějak divně jede...benzíny jsou svině na zpětnej tlak ve výfukovém potrubí,nechal bych buď jeden opravit nebo druhej vykuchat

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“