Passat B5,5 TDI 74kw zkušenosti s motorem??

Co se nedá zařadit...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

FRN
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 350
Registrován: 18.10.2007 19:14
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Passat B5,5 TDI 74kw zkušenosti s motorem??

Příspěvek od FRN »

Ahoj Omlouvám se že tady zakládám toto téma ale zajimalo by mě kdo má a jaké zkušenosti s tímto motorem. Naskytla\ se mi koupě passata 74kw a rád bych se o tomto motoru něco dozvěděl jen vím že majitel servisova auto v autorizovaném servisu 3roky co ho má a jinak auto bylo jako dovoz z německa. Kdyby se našel někdo kdo mi něco o tomto motoru napiše budu jen rád dík :drinks:
Originalní lakováni fabrikovou lakovnou hlinikových kol za super cenu!!Lak. cyklus trvá 6,5 hodiny..info SZ

DODÁVKOVÁ DOPRAVA - Ford Transit střední Odvoz,Dovoz cena od 9kč/km

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat B5,5 TDI 74kw zkušenosti s motorem??

Příspěvek od napster »

nevim. já osobně bych to nechtěl 1. auto co mam já má v TP napsáno 14**kg ve skutečnosti s prázdnou nádrží a semnou mělo 1605kg tzn passat s touhle hmotností je lepší pokud má výkonější motor např 96kw. jinak kaamrád má 74kw verzi a jezdí spotřebou za 7l.
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

Uživatelský avatar
drroman
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 358
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Passat B5,5 TDI 74kw zkušenosti s motorem??

Příspěvek od drroman »

mel jsem 74kw a ted mam 96kw,urcite bych nemenil,ta 74 je v passatu docela slaba i kdyz na mesto bohate staci.96kw je ouplne jine kafe.spotreba na 96kw je nepatrne vyssi,ale dela to tak 3desetinky.

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat B5,5 TDI 74kw zkušenosti s motorem??

Příspěvek od napster »

od doby,co jsem se přestěhoval do Prahy,tak mi u 96kw klesla spotřeba. při dodržování rychlosti +/- 80kmh po městě jezdim,tak se dá jezdit kolem 6l. dnes jsem jel domu z Barandova do Mladý Boleslavi a přijel jsem klidnou jízdou dálnice kolem 110kmh za 5,6l/100km.
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

DUB57
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 395
Registrován: 08.02.2011 08:18
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Passat B5,5 TDI 74kw zkušenosti s motorem??

Příspěvek od DUB57 »

Před koupením passata 3bg jsem o tomto motoru ani neuvažoval.Koupil jsem 96 kw a to je paráda.Známý co má 74 kw na něj nadává,že byl ukvapenej s koupí a že si měl radši počkat na 96 kw.Spotřeba je u obou motorů stejná ale u 74 kw někdy větší.To že si někdo myslí,že mu slabší motor bude míň žrát je blbost.Aby stíhal tempo,tak mu víc šlape na plyn.Měl jsem jako náhradní auto půjčenou fábii 1,2 HTP a ta si vzala ve městě 11L/100.
VW Passat variant 1.9 TDI 96 KW 2003,VW Polo variant 1.9 SDI 1999,škoda 440 spartak 1957

Uživatelský avatar
PlusOne
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10258
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Haná :-D

Re: Passat B5,5 TDI 74kw zkušenosti s motorem??

Příspěvek od PlusOne »

On ale nechce vědět, kterej motor si má koupit, píše, že má možnost vzít Passata 74kW, tak by asi rád věděl, na co si dát pozor, a konkrétní zkušenost někoho, kdo to auto s tímhle motorem má. To, že to nebude žádnej závodník, je tak nějak jasný, když i těch 96kW s tím má co dělat...

@ FRN:
Prohledej Net:
http://www.autoweb.cz/volkswagen-passat-1996-2005/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.cars.cz/autorecenze/auta/Vol ... 14313.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.cars.cz/autorecenze/auta/Vol ... 14667.html" onclick="window.open(this.href);return false;
ze kterého se ale asi moc nedozvíš, a pak i tady, co tě může potkat:
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=1 ... assat+74kw" onclick="window.open(this.href);return false;
a dá se to beztak čipnout ;-)
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=1 ... assat+74kw" onclick="window.open(this.href);return false;
Na životě miluju tu pestrost - každej den mě nasere někdo jinej...

Uživatelský avatar
kemo
Závodník
Závodník
Příspěvky: 579
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Reichenberg

Re: Passat B5,5 TDI 74kw zkušenosti s motorem??

Příspěvek od kemo »

napster píše:nevim. já osobně bych to nechtěl 1. auto co mam já má v TP napsáno 14**kg ve skutečnosti s prázdnou nádrží a semnou mělo 1605kg tzn passat s touhle hmotností je lepší pokud má výkonější motor např 96kw. jinak kaamrád má 74kw verzi a jezdí spotřebou za 7l.
Dovolím si menší OT.
Moje paštika s 15 litrama v nádrži a se mnou 1800kg. Docela sem zíral, měřeno váhou na sběrným dvoře když sem odjíždel pryč a chtěli vědět kolik bordelu jsem jim tam nechal....
EX Passat Variant Syncro B5 , 1.9 AFN 81kw (lenochod)
EX T3 Caravelle, 1,9 Wasserboxer DG 57 kW (rv.1985)
VW Lupo 1.4 TDI & BMW X5 E53 3.0D
----- Ein Volk, ein Reich, ein Wagen -----

vasil13
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 04.06.2009 11:14
Bydliště: Slovácko

Re: Passat B5,5 TDI 74kw zkušenosti s motorem??

Příspěvek od vasil13 »

zdravím, asi to už není úplně aktuální ale přidám pár poznatků. Mám již 5 let pašíka 74kw a rozhodně to není žádný závoďák. Je to hodně o tom, jak kdo umí jezdit (řadit a předvídat). Taky jsem chtěl silnějšího, přeci jen jsem byl na něco zvyklý. Nebylo tolik financí a tak bylo rozhodnuto. Musím říci jedině to, že mě to mile překvapilo. Když jsem si zvykl na trochu jiný styl jízdy, tak rozhodně nejsem ten, kdo zdržuje provoz. Dobré pneu, časté řazení a je to pohodička. Samo, že když bude dvouproudová cesta do kopce, tak mě silnější páša vklidu dá. Rozhodně to ale není na cestování v 5 a plně naložený. Co tím chci říci je, že bych se toho motoru zase tak nebál.
Toť můj osobní poznatek.

Uživatelský avatar
jimmy.floyd
Řidič
Řidič
Příspěvky: 164
Registrován: 27.02.2011 22:35
Bydliště: Hradec Králové

Re: Passat B5,5 TDI 74kw zkušenosti s motorem??

Příspěvek od jimmy.floyd »

do kopce v pohodě dá , to tě dá i plně naloženej.
motory žerou stejně tak proč si kupovat o 22kw míň?
96tek je haba děj
VW Passat Variant , 1.9TDI 96KW, HighLine

Munez
Profík
Profík
Příspěvky: 1046
Registrován: 17.05.2009 18:53

Re: Passat B5,5 TDI 74kw zkušenosti s motorem??

Příspěvek od Munez »

96kw ma sily na rozdavani i kdyz je plne nalozenej.jezdime na dovolenou na mesic a tak mame auto totalne narvane,ale ten motor kopec nepozna!a ta spotreba na ten vykon a co to veze je proste luxusni!je otazka kde s tim budes jezdit.pokud tady okres,tak bych se nebal ani te 74,ale me na dovolenou by to urcite nestacilo :) jak rikam plne nalozene auto potrebuje jet.tehda se jezdilo s renautem meganem 1.4 a je to zahul ta cesta kdyz auto nejede.motor se stejne utahal a sel do kytek a v kopcich jenom sledujes jak klesa rychlost.
Seat Alhambra 2.0 TDi BRT rok 2006

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat B5,5 TDI 74kw zkušenosti s motorem??

Příspěvek od napster »

tak po 700km jsem na spotřebe 6,4l"100km styl jízdy klidný kolem 80-100km/h většinou dálnice 100-120kmh max 225/50/R17 v autě cca 200kg.
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

FRN
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 350
Registrován: 18.10.2007 19:14
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat B5,5 TDI 74kw zkušenosti s motorem??

Příspěvek od FRN »

Tak teda toho pášu jsme koupil mám ho asi 3měsíce a jsem spokojenej:) jezdím většinoů sám a je to jak psal kolega předvidavosti a častějším řazení ale na region mi to v pohodě stačí:) jinak dík za tipy a rady :drinks:
Originalní lakováni fabrikovou lakovnou hlinikových kol za super cenu!!Lak. cyklus trvá 6,5 hodiny..info SZ

DODÁVKOVÁ DOPRAVA - Ford Transit střední Odvoz,Dovoz cena od 9kč/km

kocislaw
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 18.10.2009 11:21

Re: Passat B5,5 TDI 74kw zkušenosti s motorem??

Příspěvek od kocislaw »

Myslím že na běžný provoz stačí i 74. Měl jsem ji a celkem spokojenost, ten 5-ti kvalt si s tím umí poradit.jen předjíždění kamionu hore kopcem když sem byl naložený byl trochu problém. Pokud maš vyhodnou možnost tak to vem a dá se to dnes už za pár peněz načipovat a dostaneš se v podstatě na podobné hodnoty jak u 96. Jinak spotřeba vždy záleží jak jezdíš a jaké vzdálenosti a jestli máš dobře nastavené rozvody ( u me to byl rozdíl skoro 1 a pul litru) viz : http://dieselpower.cz/forum/viewtopic.p ... ni+rozvodu" onclick="window.open(this.href);return false; . Já jezdil 20 km do prace za 6,2l

Martin138
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 21.11.2015 23:52

Re: Passat B5,5 TDI 74kw zkušenosti s motorem??

Příspěvek od Martin138 »

Čaute, já má pašíka 74kw a maximální spokojenost, před tím jsem měl Toledo II.generace 81kw takže klasická rotačka , a můžu říct že jsme hodně překvapený, jak ten passat jede i když má jen 74kw , cca po měsící od doby koupě jsem ho načipoval na 98kw a můžu říct že luxus. Je to obrovský rozdíl , ale mám najeto 160xxx km takže za chvíli vyměnit spojku jinak bez investic, za mě Doporučuji.

Uživatelský avatar
CentriFUGA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2574
Registrován: 23.03.2013 23:28
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat B5,5 TDI 74kw zkušenosti s motorem??

Příspěvek od CentriFUGA »

160 000 a výměna spojky ? ... to na ní ten předešlý majitel furt stál ne ? :-)

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“