Někdo s 2.8 V6...Liberecko a okolí?

Co se nedá zařadit...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
kemo
Závodník
Závodník
Příspěvky: 579
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Reichenberg

Někdo s 2.8 V6...Liberecko a okolí?

Příspěvek od kemo »

Zdravím,
byl by tu někdo s pášou v týhletý motorizaci (2.8 V6) z Liberce a okolí? Přemýšlím totiž o výměne svý nafty za tohle a rád bych nějakou osobní zkušenost. Nejde mi přímo o to že bych ho řídil, spíš jen se nechat svézt abych zjistil hlučnost, vibrace a tyhle věci kolem. Na benzin samozřejmě přispěju. Díky.

Kemo
EX Passat Variant Syncro B5 , 1.9 AFN 81kw (lenochod)
EX T3 Caravelle, 1,9 Wasserboxer DG 57 kW (rv.1985)
VW Lupo 1.4 TDI & BMW X5 E53 3.0D
----- Ein Volk, ein Reich, ein Wagen -----

Uživatelský avatar
Dymák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2797
Registrován: 02.07.2011 09:22
Bydliště: Praha

Re: Někdo s 2.8 V6...Liberecko a okolí?

Příspěvek od Dymák »

to si za to radsi sedni, ma to proti nafte hrozne dlouhy kvalty, motor nevibruje vubec, je to tichoucky (od 4tis slysis libej zvuk 6ti valu) a zere to 10/100 v prumeru... ale ja ho miluju.
Jinak Praha ti asi moc nepomuze, co?
Dlužníci: Recius = 4700,- czk
Objects in the mirror may be looser than they appear
B6 variant PD170
G4 variant PD270 still in progress

Bora variant PD115

Uživatelský avatar
kemo
Závodník
Závodník
Příspěvky: 579
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Reichenberg

Re: Někdo s 2.8 V6...Liberecko a okolí?

Příspěvek od kemo »

No kdybych měl náhodou cestu kolem tak se ozvu...díky moc. Prakticky jsi mi řekl to co jsem čekal. Jak je na tom spolehlivost? O to mi jde především. Někde jsem četl že ten motor je vcelku držák. Osobně jsem měl už dvě tédéíčka, obě AFN a jen samé problémy....váhy vzduchu, turba, EGR, hydroštely, špatná nafta...furt dokola a už mě to neba :(
EX Passat Variant Syncro B5 , 1.9 AFN 81kw (lenochod)
EX T3 Caravelle, 1,9 Wasserboxer DG 57 kW (rv.1985)
VW Lupo 1.4 TDI & BMW X5 E53 3.0D
----- Ein Volk, ein Reich, ein Wagen -----

Uživatelský avatar
Dymák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2797
Registrován: 02.07.2011 09:22
Bydliště: Praha

Re: Někdo s 2.8 V6...Liberecko a okolí?

Příspěvek od Dymák »

s tou spolehlovosti zatim moc nevim - motor ma 240tkm, ja najel 20 a zatim v cajku, jen ldyz to par dni stoji, tak po nasrartovani je asi dve vteriny slyset nejaka rolna a mam hajzlu silenty motoru, takze to obcas pri prerazeni skubne,ale to je proste spotrebni material. Jinak olej nezere, chyta jak drak a jede to... Taky doufam, ze to je drzak, nebot delat generalku na tomhle motoru je financni sebevrazda...
Dlužníci: Recius = 4700,- czk
Objects in the mirror may be looser than they appear
B6 variant PD170
G4 variant PD270 still in progress

Bora variant PD115

Uživatelský avatar
kemo
Závodník
Závodník
Příspěvky: 579
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Reichenberg

Re: Někdo s 2.8 V6...Liberecko a okolí?

Příspěvek od kemo »

Ještě dotaz. Ta spotřeba co jsi uvedl se mi zda docela nízká, mas ctyrkolu bo predohrab? Já chcu urcite ctytkolu.

Odesláno z mého Nexus S pomocí Tapatalk 2
EX Passat Variant Syncro B5 , 1.9 AFN 81kw (lenochod)
EX T3 Caravelle, 1,9 Wasserboxer DG 57 kW (rv.1985)
VW Lupo 1.4 TDI & BMW X5 E53 3.0D
----- Ein Volk, ein Reich, ein Wagen -----

Uživatelský avatar
Dymák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2797
Registrován: 02.07.2011 09:22
Bydliště: Praha

Re: Někdo s 2.8 V6...Liberecko a okolí?

Příspěvek od Dymák »

v6 2.8 jsou jenom ctyrkoly... A zalezi kde a jak jezdis - ja bydlim na kraji mesta a jezdim okreskama do prace, takze tech 10/100.
Dalnice, tempomat 140 = cca 11.5/100
mesto klidne 13/100
a jezdim na n98
Dlužníci: Recius = 4700,- czk
Objects in the mirror may be looser than they appear
B6 variant PD170
G4 variant PD270 still in progress

Bora variant PD115

Uživatelský avatar
kemo
Závodník
Závodník
Příspěvky: 579
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Reichenberg

Re: Někdo s 2.8 V6...Liberecko a okolí?

Příspěvek od kemo »

OK. Ještě jedna věc....předpokládám že tam jsou oproti TDI větší brzdy, takže nejmenší kolo tam dám 16tku...je to tak?
EX Passat Variant Syncro B5 , 1.9 AFN 81kw (lenochod)
EX T3 Caravelle, 1,9 Wasserboxer DG 57 kW (rv.1985)
VW Lupo 1.4 TDI & BMW X5 E53 3.0D
----- Ein Volk, ein Reich, ein Wagen -----

Uživatelský avatar
wladi
Profík
Profík
Příspěvky: 945
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Někdo s 2.8 V6...Liberecko a okolí?

Příspěvek od wladi »

Na B5ke boli tusim len 288 brzdy ale na B5,5 uz su 312 cize ano mensie ako 16 nedas...

ja to mam v predokole a automate v Superbe a mozem odporucit
Ono, Slovensko je zaujimava krajina, taka svojska. Tu si ludia zavidia aj to, ked ma sused pekne pocasie na pohrebe.

Uživatelský avatar
PavelSv
Závodník
Závodník
Příspěvky: 535
Registrován: 22.01.2010 17:50
Bydliště: Deblín 30km od Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Někdo s 2.8 V6...Liberecko a okolí?

Příspěvek od PavelSv »

U B5 dáš 15 u B5,5 jen 16. Hele nechci ti do toho kecat, ale radej si dej do cajku AFN a budešš spokojenej a bude tě to stát méně :good: Ono 2.8 jen na údržbě je ranec. Navíc na 1.9 máš na vše normální přístup na V6 zkus vyměnit třeba termostat, altík atd. A problémy s AFN co zmiňuješ jsou v pohodě jednorázově řešitelný za rozumnej peníz.

Prostě jestli si myslíš, že 2.8 bude v součtu levnější jak AFN s tím nepočítej :!: Jede slušně ale taky je to opice co sežere dost banánů :D

Ze zkušenosti pokud 2.8 tak ber raděj B5,5.

Uživatelský avatar
kemo
Závodník
Závodník
Příspěvky: 579
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Reichenberg

Re: Někdo s 2.8 V6...Liberecko a okolí?

Příspěvek od kemo »

No asi takhle. Jestli mám dát do kupy AFNko tak to bude docela mazec. To auto si prostě dělá co chce, turbo pouští olej a už začíná pískat (cca. 10000,-), pod hlavou na bloku mám červenej hnusnej flek od chladicí kapaliny(že by vyvalený těsnění? ), kamarád automechanik říkal že čerpadlo vydává docela divný zvuky (cca. 5000,- ) no a kdybych chtěl aby mi to trochu jelo tak dejme tomu ještě repas trysek (cca. 4-5000,-). Motor je celej voblitej od oleje teče to někde zepředu od prsou, takže shodit předek a zjistit kde je chyba. To samozřejmě nemluvim o tom že to auto jezdí tak za 8,5 l nafty a navíc ani pořádně nejede. Ročně najedu tak 10000- 15000 km. Vyplatí se mi nafta? Spíš si myslim že ne. Pak jsou tu samozřejmě i jiný věci jako nepříjemný vibrace, dunění motoru, hluk atd.

To samozřejmě jětě nemluvim o tom že mě čeká náprava, brzdový desky, výměna gufera na zadním difu a pravděpodoboně spojka (zabírá nahoře + vibruje při akceleraci celý auto)
EX Passat Variant Syncro B5 , 1.9 AFN 81kw (lenochod)
EX T3 Caravelle, 1,9 Wasserboxer DG 57 kW (rv.1985)
VW Lupo 1.4 TDI & BMW X5 E53 3.0D
----- Ein Volk, ein Reich, ein Wagen -----

Uživatelský avatar
golfer66
Pilot
Pilot
Příspěvky: 846
Registrován: 13.03.2012 11:52
Kontaktovat uživatele:

Re: Někdo s 2.8 V6...Liberecko a okolí?

Příspěvek od golfer66 »

hm tak to je dobrej vrak no...ani bych to nechtěl slyšet ten vylágrovanej zvuk motoru na volnoběh :-( vono když se sejde takle hodně věcí najednou tak to je průser no.. sereš do auta peníze nemalý a stejnak to není videt.... taky záleží jak se k tomu choval předešlej majitel no nejde to svádět na auto protože ty co se o to staraj jak maj tak ten motor slouží hodně dlouho... byla by to nemalá investice do generálky auta a tak s emusíš rozmyslet hlavně ty sám nejlepší by bylo to tdičko střelit někam do bazaru a rychle od něj pryč ale chudák ten co to koupí...
GIV,TDI,AGR-Kat OFF,EGR OFF,Soft by MOTORPOWER
Cosmic Green Wagen
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=239360" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.samolepky.zepos.cz/

Uživatelský avatar
wladi
Profík
Profík
Příspěvky: 945
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Někdo s 2.8 V6...Liberecko a okolí?

Příspěvek od wladi »

PavelSv píše: Ono 2.8 jen na údržbě je ranec.
v com prosim ta??? u mna je to praveze lacnejsie ako na 1,9tku
Ono, Slovensko je zaujimava krajina, taka svojska. Tu si ludia zavidia aj to, ked ma sused pekne pocasie na pohrebe.

Uživatelský avatar
kemo
Závodník
Závodník
Příspěvky: 579
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Reichenberg

Re: Někdo s 2.8 V6...Liberecko a okolí?

Příspěvek od kemo »

Já si hlavně myslim že mě se to ani nevyplatí ta nafta. Delší trasu (těch 200km za den dejme tomu) jedu tak 1-2x do roka a to an dovolený. Jinak moje nejčastější jěždějí je po městě a couračka liberec-mníšek to je tak 16km. Vobčas na víkend někam na vejlet (tak když přeženu tak 80km za den).

Je to škoda, protože auto je jako dědictví a máme ho v rodině už cca. 7let. Jde jen o to že už má prostě kilometry kde se věci serou, má poctivejch 170 000km . Jinak je pěkný, žádný ťukance zachovalý lak, žádná vyšisovaná ludra.

Takže ono jako vrak rozhodně nevypadá. Zvuk má taky v pohodě, měl jsem AFNko co mělo nakrouceno 280000 a to znělo mnohem hůř. Jen prostě vibruje, žere a nejede + samozřejmě má kilometry kde se prostě dost investuje.

Teď jsem koupil novou váhu vzduchu od Pierburgu a je to lepší, ale stále nic moc. Chci ještě udělat ty desky, stočit kotouče a nápravu. U lakýry mám 5té dveře pač byly rezavý tak jsem vzal 3BG. To bych an něm ještě udělat ať to aspioň za něco stojí a ten motor + spojku už by si prostě řešil někdo jinej mě to prostě už nebaví furt dokola :(
Naposledy upravil(a) kemo dne 20.03.2013 09:50, celkem upraveno 1 x.
EX Passat Variant Syncro B5 , 1.9 AFN 81kw (lenochod)
EX T3 Caravelle, 1,9 Wasserboxer DG 57 kW (rv.1985)
VW Lupo 1.4 TDI & BMW X5 E53 3.0D
----- Ein Volk, ein Reich, ein Wagen -----

Beddy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 106
Registrován: 20.10.2012 20:15

Re: Někdo s 2.8 V6...Liberecko a okolí?

Příspěvek od Beddy »

Čus,trochu se to tu zvrhává v nafto-benzínový boj :negative:
Doporučuji pročíst si všechny plky o benzínových 6válečkách a přemýšlet o tom vlastní hlavou.
Spousta lidí se tu bude zastávat benzínu a stejná spousta lidí nafty.
Ani já nemám se 6v problém(krom,,spotřebních věcí")Předělal jsem na plyn a za naftu bych neměnil.
VW Passat 2.8 V6 4motion

Uživatelský avatar
kemo
Závodník
Závodník
Příspěvky: 579
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Reichenberg

Re: Někdo s 2.8 V6...Liberecko a okolí?

Příspěvek od kemo »

Já jsem dřív o benzinu taky nechtěl ani slyšet. Byl jsem mladej a blbej, teď už se začínám na svět dívat z více úhlů a zjištuju že vše má něco do sebe. Nezatracuju naftu, ale prostě si myslim že na moje jěždění (viz. můj předposlední příspěvek) se mi to zas tak moc nevyplatí. Spitřeba mojí nafta je naprosto příšerná a jestli mám mít místo 8,5 l v naftě mít 12 v benzínu (kombinovanejch) , případně předělat do LPG tam v tom nevidim zas takovej problém a navíc to i pojede oproti lenochodovi, já mám tušení že to AFNko je na ten torsen slabý.

Ale jo máš pravdu. Tyhle rádoby drsňácký kecy jako ,,nafta patří do kamen,,....,,benzin patří do zapalovače,, atd... jsou prostě trapný.
EX Passat Variant Syncro B5 , 1.9 AFN 81kw (lenochod)
EX T3 Caravelle, 1,9 Wasserboxer DG 57 kW (rv.1985)
VW Lupo 1.4 TDI & BMW X5 E53 3.0D
----- Ein Volk, ein Reich, ein Wagen -----

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“