Oprava serva svépomocí? 2.8 v6

Co se nedá zařadit...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
mastibruch
Pilot
Pilot
Příspěvky: 870
Registrován: 24.12.2012 13:46

Oprava serva svépomocí? 2.8 v6

Příspěvek od mastibruch »

Tak mě napadlo jestli by se dalo repasovat servo svépomocí. Mám totiž původní servo co bylo v autě a přestalo tlačit na volnoběh a v autě je servo z vrakáče, které ,,servuje,, jak má ale říkám si že může odejít stejně rychle jako to co tam bylo. Tak mě napadlo jestli jde vůbec něco takového provést že by si to člověk opravil sám pokud by sehnal díly. ?

Abych řekl pravdu tak ani nevím jak to vevnitř vypadá :D dneska se chystám na to že to rozdělám a kouknu na to. Vím že existuje plno firem, které se repasi věnujou ale nechce se mi platit pětku za repas když né o moc dražší bych sehnal servo nové a co se starým dílem že.

Takže jsem zvědavý na váše názory.
VW PASSAT B5,5 2.8v6 4MOTION LPG 2002 http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=268788" onclick="window.open(this.href);return false;
Citroen C4 1.4 LPG 2009

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Oprava serva svépomocí? 2.8 v6

Příspěvek od M@ty »

Pokud nemáš přístup k alespoň malému lisu a k magnetce (ploché brusce), tak si moc nepomůžeš. Jinak to obnáší výměnu ložisek a srovnání lamel na brusce, aby se volně vysunovaly. A ne všechny čerpadla se dají nedestruktivně rozebrat. S tím z Prasete zkušenost nemám, takže neporadím.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Uživatelský avatar
mastibruch
Pilot
Pilot
Příspěvky: 870
Registrován: 24.12.2012 13:46

Re: Oprava serva svépomocí? 2.8 v6

Příspěvek od mastibruch »

Takže jsem pořídil nějaké fotky. Tak teď babo raď. :D K brusce a dalším vylomeninám přístup mám to je to nejmenší.

Od těch lamel jsou na tom servu vybroušené drážky tak by to chtělo asi s tím něco udělat. Jedno malé válečkové ložisko tma je a to pujde pěkně vyndat ale to větší co je jakoby zepředu toho serva tak to nevím, žádné šrouby nebo něco podobného tam není.

Přikládám nějaké fotky kdyby měl někdo nějaké nápady.
Přílohy
1.JPG
kryt.JPG
3.JPG
Dole kolem hřídelky jsou vybroušené rýhy.
Dole kolem hřídelky jsou vybroušené rýhy.
Tohle je asi nějaký tlakový ventil nebo něco podobného že?
Tohle je asi nějaký tlakový ventil nebo něco podobného že?
VW PASSAT B5,5 2.8v6 4MOTION LPG 2002 http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=268788" onclick="window.open(this.href);return false;
Citroen C4 1.4 LPG 2009

Uživatelský avatar
mastibruch
Pilot
Pilot
Příspěvky: 870
Registrován: 24.12.2012 13:46

Re: Oprava serva svépomocí? 2.8 v6

Příspěvek od mastibruch »

Nikdo nic? :D
VW PASSAT B5,5 2.8v6 4MOTION LPG 2002 http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=268788" onclick="window.open(this.href);return false;
Citroen C4 1.4 LPG 2009

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“