Výparník u B5?

Co se nedá zařadit...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
alnek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 199
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Liberec
Kontaktovat uživatele:

Výparník u B5?

Příspěvek od alnek »

Ahoj,

poradí někdo, kde najdu výparník u Passata B5, abych ho mohl vydezinfikovat? Popř. jak správně vyčistit klimu, všichni odkazují na výparník, ale nikde jsem nenašel, kde ho najdu popř. jak se k němu nějak jednodušše dostanu.

Předem moc díky za rady a pomoc.
A VWo tom to je :-)

LKP

Uživatelský avatar
.:Medy:.
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 368
Registrován: 26.09.2009 20:24
Bydliště: Kousek od Mníšku pod Brdy
Kontaktovat uživatele:

Re: Výparník u B5?

Příspěvek od .:Medy:. »

Ahoj,
nejlehčí jak se na něj dostat je vyndat kaslík před spolujezdcem pak ventilátor topení a pak na něj uvidíš zkrz díru od ventilátoru.... pak to jen prostříkat dezinfekcí...
Jinak pokud bys ho chtěl vyndavat tak musí celá palubka ven a pak i topení a pak se na něj dostaneš....
Moje autí k vidění ZDE:

Uživatelský avatar
alnek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 199
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Výparník u B5?

Příspěvek od alnek »

Díky za info, ale je moc obecné. já jsem přihrádku u spolujezde sundal a viděl jsem všechno možné, ale ventilátor ne, zřejmě byl v nějakém plastu, ale vůbec nevím kde a jak se do něj dostat, abych to dal ještě někdy zpátky dohromady.... předem díky moc za podrobnější info... nebo např. fotky... :oops:
.:Medy:. píše:Ahoj,
nejlehčí jak se na něj dostat je vyndat kaslík před spolujezdcem pak ventilátor topení a pak na něj uvidíš zkrz díru od ventilátoru.... pak to jen prostříkat dezinfekcí...
Jinak pokud bys ho chtěl vyndavat tak musí celá palubka ven a pak i topení a pak se na něj dostaneš....
A VWo tom to je :-)

LKP

Uživatelský avatar
.:Medy:.
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 368
Registrován: 26.09.2009 20:24
Bydliště: Kousek od Mníšku pod Brdy
Kontaktovat uživatele:

Re: Výparník u B5?

Příspěvek od .:Medy:. »

alnek píše:Díky za info, ale je moc obecné. já jsem přihrádku u spolujezde sundal a viděl jsem všechno možné, ale ventilátor ne, zřejmě byl v nějakém plastu, ale vůbec nevím kde a jak se do něj dostat, abych to dal ještě někdy zpátky dohromady.... předem díky moc za podrobnější info... nebo např. fotky... :oops:
.:Medy:. píše:Ahoj,
nejlehčí jak se na něj dostat je vyndat kaslík před spolujezdcem pak ventilátor topení a pak na něj uvidíš zkrz díru od ventilátoru.... pak to jen prostříkat dezinfekcí...
Jinak pokud bys ho chtěl vyndavat tak musí celá palubka ven a pak i topení a pak se na něj dostaneš....
hele foto nemam ale zkusim to trochu podrobněji :-) :-)

Sundáš kaslík a podnim blíže k pravému sloupku na tebe bude koukat vystouplej kulatej plast a k němu pujde několik tlustčích kabelů (to je ten ventilátor) ten drží na třech šroubkách (pokud se nepletu tak je to na klič velikosti 10) ty odšroubuješ a odpojíš ty kabeli co k němu vedou a máš ventilátor venku. poté tam na tebe bude koukat díra a když do ní budeš koukat tak vevnitř směrem doleva uvidíš kousek výparníku. Pak vzít ten sprej (většinou bejvá i s dlouhou hadičkou) a tu tam strčíš a cákáš :-) a pokus se procákat celej ten výparník a nestříkej jen na jedno místo :-) :-) :-)
Moje autí k vidění ZDE:

Uživatelský avatar
alnek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 199
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Výparník u B5?

Příspěvek od alnek »

Díky, ale to jak to popisuješ jsem tu cca někde viděl na fotkách od Golfa, když jsem ale sundal kastlík, tak jsem nic podobného, co by bylo jednoduše oddělatelné na šroubcích, neviděl... zkusím to tedy asi radši přes ten ventilátor no. Možná se to liší typ od typu nebo nevim. Mám Passat Variant 1,9TDi r.v. 1998, 81kW.
.:Medy:. píše:
alnek píše:Díky za info, ale je moc obecné. já jsem přihrádku u spolujezde sundal a viděl jsem všechno možné, ale ventilátor ne, zřejmě byl v nějakém plastu, ale vůbec nevím kde a jak se do něj dostat, abych to dal ještě někdy zpátky dohromady.... předem díky moc za podrobnější info... nebo např. fotky... :oops:

hele foto nemam ale zkusim to trochu podrobněji :-) :-)

Sundáš kaslík a podnim blíže k pravému sloupku na tebe bude koukat vystouplej kulatej plast a k němu pujde několik tlustčích kabelů (to je ten ventilátor) ten drží na třech šroubkách (pokud se nepletu tak je to na klič velikosti 10) ty odšroubuješ a odpojíš ty kabeli co k němu vedou a máš ventilátor venku. poté tam na tebe bude koukat díra a když do ní budeš koukat tak vevnitř směrem doleva uvidíš kousek výparníku. Pak vzít ten sprej (většinou bejvá i s dlouhou hadičkou) a tu tam strčíš a cákáš :-) a pokus se procákat celej ten výparník a nestříkej jen na jedno místo :-) :-) :-)
A VWo tom to je :-)

LKP

Uživatelský avatar
.:Medy:.
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 368
Registrován: 26.09.2009 20:24
Bydliště: Kousek od Mníšku pod Brdy
Kontaktovat uživatele:

Re: Výparník u B5?

Příspěvek od .:Medy:. »

[quote="alnek"]Díky, ale to jak to popisuješ jsem tu cca někde viděl na fotkách od Golfa, když jsem ale sundal kastlík, tak jsem nic podobného, co by bylo jednoduše oddělatelné na šroubcích, neviděl... zkusím to tedy asi radši přes ten ventilátor no. Možná se to liší typ od typu nebo nevim. Mám Passat Variant 1,9TDi r.v. 1998, 81kW.

Hele taky mam passata 98rok variant a 81kw :D takže by to mělo bejt dosti podobné :-) bohužel foto nemam ale pokud bude zejtra čas tak to sundam a nafotim ti to :-)
Moje autí k vidění ZDE:

Uživatelský avatar
.:Medy:.
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 368
Registrován: 26.09.2009 20:24
Bydliště: Kousek od Mníšku pod Brdy
Kontaktovat uživatele:

Re: Výparník u B5?

Příspěvek od .:Medy:. »

Tak sem to nafotil at to vidis :-D snad ti to bude knecemu dobry :-D
Přílohy
IMAG0036.jpg
IMAG0038.jpg
IMAG0040.jpg
IMAG0043.jpg
IMAG0048.jpg
Moje autí k vidění ZDE:

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“