Dotázek na pašíka

Co se nedá zařadit...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Sidi-Vento
Člen klubu
Příspěvky: 43
Registrován: 30.12.2012 17:31
Bydliště: Zlín

Dotázek na pašíka

Příspěvek od Sidi-Vento »

Zdarec borci, tak jsem přesedlal z Venta do Passáta 1.9tdi 66kw 1998 combi a tak se chci zeptat na co si dát pozor nebo jak Pašíka rozmazlit. S nápravou zatím problém není takže tu neřeším.
Udělal jsem olej , komplet všechny filtry. Budu dělat v nejbližší době rozvody , termostat vyměním chladící kapalinu , protože s rozvodama půjde i vodní pumpa.
Motor má najeto 312t podstivých.
Vyměněny žhaviče , baterie , těsnění pod hlavou, brzdy komplet.
Co by jste ještě udělali na mém místě? A chci se zeptat zda je normální, že z motorového prostoru slyším takové decentní pískání od turba , zda to není na závadu? :smoke:

Uživatelský avatar
Someline
Člen klubu
Příspěvky: 80
Registrován: 17.05.2013 18:17
Bydliště: Ted už Chomutov

Re: Dotázek na pašíka

Příspěvek od Someline »

tak základ, který ti řekne každý, kdo to má v hlavě srovnaný je dát napřed auto do 100% stavu a pak řešitrozmazlování typu hudba, megakola, atd podle vkusu každýho. Podle tvýho popisu mám pocit, že jsi to aspoˇmn trošku pochopil i ty.
Každopádně zkus to hodit na VAG, hodně ti napoví na co se při tomhle zaměřit.
Co se dalších úprav týká, zkus si projít sekci Nejen můj passat a najít inspiraci. Každý má svůj styl a co je super pro někoho, nemusí se zdát super pro tebe.
Mé příspěvky vyjadřují mé osobní názory a nikoho nenutím, aby s nimi souhlasil. Může se vám to nelíbit, můžete s tím i nesouhlasit, ale to je asi tak jediné, co můžete :drinks:

Uživatelský avatar
Someline
Člen klubu
Příspěvky: 80
Registrován: 17.05.2013 18:17
Bydliště: Ted už Chomutov

Re: Dotázek na pašíka

Příspěvek od Someline »

na to nejdůležitější jsem zapomněl - turbo by pískat nemělo. Při těch km se ale nedá divit tomu, že je celkem vyběhaný.
Repas se dneska dá sehnat cca za 7 tisíc, někde jsem měl kontakt na firmu z Plzně, která je i čistila ultrazvukem+ti udělaly nastavení a seřízení na brzdě. Nevím, jak daleko by jsi to k nim měl, ani jestli bych to v tom svym bordelu našel :-D
Mé příspěvky vyjadřují mé osobní názory a nikoho nenutím, aby s nimi souhlasil. Může se vám to nelíbit, můžete s tím i nesouhlasit, ale to je asi tak jediné, co můžete :drinks:

Uživatelský avatar
Someline
Člen klubu
Příspěvky: 80
Registrován: 17.05.2013 18:17
Bydliště: Ted už Chomutov

Re: Dotázek na pašíka

Příspěvek od Someline »

tak jsem nenašel, ale do SZ ti pošlu nějaké počteníčko o tomhle problému ;)
Mé příspěvky vyjadřují mé osobní názory a nikoho nenutím, aby s nimi souhlasil. Může se vám to nelíbit, můžete s tím i nesouhlasit, ale to je asi tak jediné, co můžete :drinks:

d.d.t33
Závodník
Závodník
Příspěvky: 590
Registrován: 14.02.2008 11:16
Bydliště: Litvinov
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotázek na pašíka

Příspěvek od d.d.t33 »

jak turbo by piskat nemelo??? nemel jsem zadny tdi ktery by nepiskalo nebo nehoukalo :laugh:

Uživatelský avatar
Someline
Člen klubu
Příspěvky: 80
Registrován: 17.05.2013 18:17
Bydliště: Ted už Chomutov

Re: Dotázek na pašíka

Příspěvek od Someline »

tak asi nakupuješ jenom samý plečky :taunt: :drinks:

hele stručně řečeno, pískání samo o sobě nic nezpůsobí, ale dá se říct, že to je začátek konce...
Mé příspěvky vyjadřují mé osobní názory a nikoho nenutím, aby s nimi souhlasil. Může se vám to nelíbit, můžete s tím i nesouhlasit, ale to je asi tak jediné, co můžete :drinks:

Sidi-Vento
Člen klubu
Příspěvky: 43
Registrován: 30.12.2012 17:31
Bydliště: Zlín

Re: Dotázek na pašíka

Příspěvek od Sidi-Vento »

No diagnostika jediné co ukázala je Egr ventil , což je klasika :x .
Nadruhou stranu s tím turbem ( když si vemu letadlo ) tak tam je taky turbína dokonce i víc :-D , ale jde o to, že taky píská , takže by mohlo být normální, že to vydává nějaký takový zvuk. On ten pískot není zas až tak extra velký.
Jinak až budu mít tady toto vše za sebou ( rozvody brzdy apod) tak mě napadlo, že bych mohl měnit turbo. Je fajn si dat to co tam je od výroby, ale spíš mě napadla myšlenka co kdyby se tam dalo turbo třeba z motoru 1.9tdi 85kW. Uškodilo by to nějak motoru či naopak prospělo ?

d.d.t33
Závodník
Závodník
Příspěvky: 590
Registrován: 14.02.2008 11:16
Bydliště: Litvinov
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotázek na pašíka

Příspěvek od d.d.t33 »

tak tyhle kecy me fascinuji kazde turbo vydava nejake zvuky jak piskani nebo houklani :yahoo: a to sorry vole ale mel jsem vice tdi jak ty :taunt: a kazde melo neco a jezdil jsem i s autem od nova a stejne malinko hvizdalo neboli pohukovaloa proste je to neco co turbina vydava a to se nezlob ale asi jsi mel jen sdi a to urcite nepiska a nehouka :pleasantry:

Uživatelský avatar
Someline
Člen klubu
Příspěvky: 80
Registrován: 17.05.2013 18:17
Bydliště: Ted už Chomutov

Re: Dotázek na pašíka

Příspěvek od Someline »

Tak s tím, že jsi měl víc tdi naprosto souhlasím. Svoje jsem neměl nikdy... občas se svezu s 74 kW tdi od vw, ale o tom nehodlam diskutovat. :good:

Edit:
Všichni máte pravdu a skutečné znalosti získané učením jsou k ničemu. Nejlepší je zkušenost a to, co říkal Franta vod vedle po 6 pivu Na růžku.

autorovi příspěvku se omlouvám za nesmyslnou diskuzi. V případě zájmu jsem ochotný pokračovat v sz, nikoliv tady.
Howk
Naposledy upravil(a) Someline dne 18.09.2013 12:22, celkem upraveno 1 x.
Mé příspěvky vyjadřují mé osobní názory a nikoho nenutím, aby s nimi souhlasil. Může se vám to nelíbit, můžete s tím i nesouhlasit, ale to je asi tak jediné, co můžete :drinks:

Uživatelský avatar
PlusOne
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10258
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Haná :-D

Re: Dotázek na pašíka

Příspěvek od PlusOne »

Jinými slovy máš pouze teoretickou znalost, ale v praxi ses s tím ještě nesetkal.
Není to tvůj první příspěvek, ve kterém čtu, že budeš za chvíli inženýr, což mi vysvětluje docela dost. Lidi zaslepení pocitem vlastní důležitosti zpravidla nejsou schopní jinak reagovat na argumenty. Je hezké, že se něčím bavíš, a něčím si vyděláváš (to většina z nás), nicméně pokud se to nijak netýká diskuze, pak nechápu, proč se tím tady vůbec oháníš. BTW nejsi jedinej člověk s titulem tady na fóru, ostatní se tím akorát pořád dokola nevychloubají, a nemají potřebu tím argumentovat. Praktická zkušenost je víc, než nastudovaná skripta a tabulky.

K tématu:
Akustický projev něčeho, co rotuje poměrně vysokou rychlostí, bych vůbec neřešil. Zvukový projev může být daný rychostí otáčení, množstvím nasávaného vzduchu, tvarem sacího potrubí atd. Vůbec to nemusí značit turbo před smrtí. Pokud nepropouští olej a neztrácí tlak, tak bych to nijak extra nehrotil.
A každopádně, nejdřív vždycky hledat ;)
http://www.vw-club.cz/search.php?keywor ... mit=Hledat" onclick="window.open(this.href);return false;
Na životě miluju tu pestrost - každej den mě nasere někdo jinej...

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotázek na pašíka

Příspěvek od napster »

Stava se nam,ze piskaj turba od Aandreho z DP. Turbo ma svuj projev. Napr u OII RS TDI to vypada jako kdyz nekde v dalce jede sanitka a nuti me to koukat do zrcatka. Jinak ja nejsem sice ING ani Bc. Apod ale kolem aut se motam od doby co jsem zacal rozeznavat znacky aut. Mj vyucen v oboru. Turbo ma dve zakladni veci, jak uz bylo psano nesmi propoustet olej a musi dosahnout plnici tlak. To jestli odejde za 10tkm nebo 200 000tkm se nekdy nepozna. Jez z autem v klidu 6tka volnobeh a prudce pridej plyn l. Nebo staci udelat kickdown,ale ne ve vysokych otackach aby se nepretocil motor! A bez diagnostiky dnes ani ranu.
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“