Rada?

Co se nedá zařadit...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Josef56
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 18.12.2013 14:45

Rada?

Příspěvek od Josef56 »

Ahoj, mám passata b5 rv.99 v kombi a při plném rejtu mi něco slyším rány , slyším to u levého kola a další věc, bydlím na obci s nekvalitními cestami , kdž stáhnu okénko při jízdě po nerovnostech slyším jak do něčeho bouchá- naráží nějaký plech, neví někdo co to je? Slyšel jsem zvuk i u ostatních passatů, ale nevím co to může být.

Uživatelský avatar
mattes
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2035
Registrován: 25.09.2007 18:08
Bydliště: Ostravwa

Re: Rada?

Příspěvek od mattes »

Josef56 píše:Ahoj, mám passata b5 rv.99 v kombi a při plném rejtu mi něco slyším rány , slyším to u levého kola a další věc, bydlím na obci s nekvalitními cestami , kdž stáhnu okénko při jízdě po nerovnostech slyším jak do něčeho bouchá- naráží nějaký plech, neví někdo co to je? Slyšel jsem zvuk i u ostatních passatů, ale nevím co to může být.
při tom rejdu to bude asi homokinetak a to další bouchani budeš muset asi odhalit sam,odkud jde,jaky to je zvuk atd.S tim ti tady asi nikdo neporadi
Bo není čas

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Rada?

Příspěvek od M@ty »

Hluk při přejetí nerovností může dělat nějaké rameno nebo volná brzd. destička v třmenu - ta zmlkne když přibrzdíš. Volný čep, silentlok nebo uložení stabilizátoru musíš najít sám a někdy se špatně odhaluje. Třeba horní ramena je lepší vyčepovat a pak zkusit vůli v čepech. Zadní náprava má také svá bolavá místa. Nepíšeš zda máš předohrab nebo čtyřkolu. U torzní příčky odchází její uložení - silentblok. U víceprvkové nápravy čtyřkolky bych se prvně podíval na uložení stabilizátoru. Také někde o něco může klepat výfuk. Je to těžké na dálku...
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“