Někdo z Ostravska, kdo by mi provedl diagnostiku u TDI?

Co se nedá zařadit...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
B_Jirka
Řidič
Řidič
Příspěvky: 122
Registrován: 10.11.2013 23:41
Bydliště: Ostrava

Někdo z Ostravska, kdo by mi provedl diagnostiku u TDI?

Příspěvek od B_Jirka »

Ahoj,

mám krátce Passata 1.9 TDI 81 kw AFN (čip 96kw - už jsem takto koupil). Mám ale pořád pocit, že to nějak moc žere. Pročítal jsem tady fórum, a pořád něco o předvstřicích a podobných věcech. Proto bych se chtěl zeptat, zda by tady nebyl někdo z Ostravy, kdo by to nenapíchl na diagnostiku a zkusil všechny hodnoty zkontrolovat, případně se podívat i na další možné příčiny. Třeba za nějaké ty pivka, nebo rozumnou částku. :-)

Koupil jsem to proto, že za pár dní začnu jezdit do práce 30 km tam a 30 zpět. Teď jezdím zatím jen po městě, do práce každý den 9 km tam a 9 zpět a celkově jen popojíždím po městě (takže do 20 - 30 km denně). A mám pocit, že to žere kolem 7-8 litrů/100km. Je to možné? Navíc turbo v rozmezí 2-3 tis. otáček tak divně zasyčí a po překročení určitých otáček to přestane. Nevím kde přesně hledat nějakou podtlakovou hadičku k turbu, jestli to nedělá ona.

Dnes jsem ještě vyměnil vzduchový filtr, který byl naprosto ucpaný bordelem, tak uvidím jak třeba tohle pomůže. Olej a filtr už vozím v kufru, ale zatím čekám na známého, který mi to má vyměnit. Nemám možnost rampy.

Díky moc.

EDIT: Jak se pozná, že je třeba špatná váha vzduchu? Projevilo by se to na jízdě?
Octavia III Combi Style 1.6 TDI 2019

Uživatelský avatar
Tomikcek
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1622
Registrován: 14.08.2010 13:05
Bydliště: Hovězí - Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Re: Někdo z Ostravska, kdo by mi provedl diagnostiku u TDI?

Příspěvek od Tomikcek »

Ta spotřeba ve městě je ještě docela v pohodě,já mívám i přes 9l . Zkus se projet někde dál a uvidíš . Spotřebu máš spočítanou nebo je to podle pc ?
VW Passat CC 2009 2.0TDi 125kW + Audi S4 b5 avant 2.7BiTurbo s K04 - V̶W̶ P̶a̶s̶s̶a̶t̶ 3̶B̶G̶ 9̶6̶k̶W̶ 6̶q̶ -̶ A̶u̶d̶i̶ A̶4̶ b̶7̶ 2̶.̶0̶T̶F̶S̶I̶ Q̶ -̶ A̶4̶ b̶5̶ 1̶.̶8̶T̶ Q̶

Uživatelský avatar
B_Jirka
Řidič
Řidič
Příspěvky: 122
Registrován: 10.11.2013 23:41
Bydliště: Ostrava

Re: Někdo z Ostravska, kdo by mi provedl diagnostiku u TDI?

Příspěvek od B_Jirka »

Já měl za to, že klasická rotačka 81kw žere málo ve městě i mimo něj :D Tak to chci raději prověřit. No, nemám palubní PC, takže to tak nějak počítám podle tankování :? Zkusím ale udělat nějaký delší výlet.
Octavia III Combi Style 1.6 TDI 2019

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“