svetlo

Co se nedá zařadit...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
pogohnizdo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 95
Registrován: 01.12.2011 18:40

svetlo

Příspěvek od pogohnizdo »

Zdarec pratele je tu nekdo z okoli Kutne hory ci Kolina kdo pomuze sundat predni svetlo od ridice spadla tam zarovka a je ji nemuzu nijak dostat ven a celkem mne tam pekne se...... dik nebo popripade navod jak na to dikas

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: svetlo

Příspěvek od M@ty »

Pokud nejde vystourat, musis sundat pr. naraznik, bryle na chladicovce a svetlo sundat. Pak tu zarovku pres vicko vyklepat a vratit to zpet na auto. Pokud nemas nic zarezleho a slo byto bez komplikaci, tak je to prace na pul hodinky kdyz vis kam sahnout. Hodinka langsam a v pohode...
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Uživatelský avatar
CentriFUGA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2574
Registrován: 23.03.2013 23:28
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: svetlo

Příspěvek od CentriFUGA »

Dlouhým magnetem by se ti nepodařilo jí chytit ? (přiznám se že jsem nikdy nezkoušel jestli ten spodek žárovky magnetizuje, ale myslím, že by měl, je to plíšek)

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: svetlo

Příspěvek od M@ty »

Magnetizovat bude. Nerez to neni a med nebo mosaz tez ne. To by se vyroba prodrazila o nekolik korun. Ale pokud mu tam spadla 5W celosklenenka, tak mu to stejne nepomuze. Nepise ktera mrcha to byla...
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Uživatelský avatar
CentriFUGA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2574
Registrován: 23.03.2013 23:28
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: svetlo

Příspěvek od CentriFUGA »

m@ty: jo tak jsem to myslel, ale pravda že pokud mu tam spadla skleněnka tak má smůlu a cvičně si rozebere předek no ... ale jak si psal, když víš kam šáhnout a nejsi technickej antitalent, tak to máš za půl hodiny s prstem v nose :-)

Uživatelský avatar
pogohnizdo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 95
Registrován: 01.12.2011 18:40

Re: svetlo

Příspěvek od pogohnizdo »

Cest ledkova zarovka to je can-bus mam dojem no nic jeneho nezbejva nez se do toho pustit a vzit si v rachote tak 14 dni dovolenou nez na to vubec prijdu

Uživatelský avatar
CentriFUGA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2574
Registrován: 23.03.2013 23:28
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: svetlo

Příspěvek od CentriFUGA »

tak pokud jsi tak zručnej že by si na to potřeboval 14 dní dovolenu, tak by se vyplatilo jet do servisu ne ? :-D

Uživatelský avatar
pogohnizdo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 95
Registrován: 01.12.2011 18:40

Re: svetlo

Příspěvek od pogohnizdo »

jo jenze si za to reknou nemalej peniz a jeste to tam bude 14 dni stat nezbejva mi nic jineho nez to proste udelat sam coz bude asi hoodne velka sranda

Uživatelský avatar
CentriFUGA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2574
Registrován: 23.03.2013 23:28
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: svetlo

Příspěvek od CentriFUGA »

Proč by to tam bylo 14 dnů ? Co to máš za servis, s takovouhe "blbostí" to je za chvíli, i kdyby tě měli objednat třeba na další den apod ... odkud jsi ?

Uživatelský avatar
pogohnizdo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 95
Registrován: 01.12.2011 18:40

Re: svetlo

Příspěvek od pogohnizdo »

Jsem od kolina ale popravde se mi nechce do servisu s takovouhle blbosti to si to radsi udelam sam sice to bude asi vice skody jak uzitku. Ja bych se do toho klidne pustil ale pod dohledem a taky mne zajima zda kdyz ho cuknu ven musim pak nekam na serizeni svetel tohle auto je pro mne hrob a spanelska vesnice jsem rad ze si dokazu vymenit zarovky jo jinak k te zarovce sundal jsem zarovku na dalkove svetlo skousel jsem to stourat odtud ale pak nelzu pul hodiny jsem tu zarovku chtel dat z5 bohuzel bez uspechu takze do servisu a tam na mne chlapek koukal co to po nem chci no za 5 min hotovo a ja jako vul jel z5

Uživatelský avatar
CentriFUGA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2574
Registrován: 23.03.2013 23:28
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: svetlo

Příspěvek od CentriFUGA »

Tak to je daleko no :-D

Hele - musíš hlavně povolit u nárazníku všechyn šrouby - v podbězích předního kola, jsou směrem nahoru jako směrem do blatníku (!) ty nezapomeň povolit, jsou takový schovaný + musíš povolit asi 3 co držej podběhy k nárazníku, pak povolit 2 šrouby u světla, pak musíš povolit přední masku, pod ní jsou taky 2 šrouby, pak musíš ještě taky lehnout pod auto a povolit dole pod autem 3 šrouby (spojený s krytem motoru) no a pak až vše povolíš, tak musíš s nárazníkem jakoby vyjet dopředu (je v takovejch kolejničkách pod blatníkama najetej a zacvaklej - musíš opatrně aby si tam ty "očka" co jsou na packách nevytrhnul, jako to udělali u mého passata minulýmu majiteli přímo ve VW a pak nárazník nemůžeš dopasovat.

Pak si nárazník polož na deku, ať si ho nepoškrábeš, pokud ho položíš třeba přímo na čumák.

Potom už sundáš jenom světla, jsou tam tuším 3 šrouby.

No a pak to všechno stejným postupem dát zpátky. S tím nárazníkem tam zajížděj zpět opatrně, ať si neulámeš ty očka.

Na všechno ti stačí tušim 20 a 25 torx, případně křížovej šroubovák (občas někdy někdo něco ztratí a vymění, takže to nemusí uplně přesně souhlasit).

Je to cca 15 šroubů celkem + 3 na světlo, takže fakt není za hodinu pomalým tempem co dělat :-)

Uživatelský avatar
CentriFUGA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2574
Registrován: 23.03.2013 23:28
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: svetlo

Příspěvek od CentriFUGA »

JO a na seřizování světel nemusíš !

Halvně si to všechno spasuj, jestli to půjde, mě to moc nejde vlivem vytrhanejch držáků a zřejmě i nějakým ťukancem na autě.

Tady je ještě obrázek jak to sundat:

http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=165&t=44092" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
pogohnizdo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 95
Registrován: 01.12.2011 18:40

Re: svetlo

Příspěvek od pogohnizdo »

no nazdar ale i tak strasne moc dekuju a tet se dej vule bozi no musim se do toho pustit nebot je tak blbe zapadla no mel jsem se na ledky vys.... a byl pokoj klid

Uživatelský avatar
CentriFUGA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2574
Registrován: 23.03.2013 23:28
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: svetlo

Příspěvek od CentriFUGA »

nesmíš se do toho pouštět s odporem :-D ale s tím, že se pokusiš sám něco opravit ... :-D

Uživatelský avatar
pogohnizdo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 95
Registrován: 01.12.2011 18:40

Re: svetlo

Příspěvek od pogohnizdo »

no prave tak jako tak to bude stejne

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“