Oprava po nehodě,aneb jak pracuje smluvní servis pojišťovny ...

Co se nedá zařadit...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
MVM
Řidič
Řidič
Příspěvky: 127
Registrován: 31.08.2011 12:15

Oprava po nehodě,aneb jak pracuje smluvní servis pojišťovny ...

Příspěvek od MVM »

Ahoj všem, přidávám mojí zkušenost se servisem.Měl jsem nehodu,(viz téma "Neuděláš nic"v sekci Exteriér) Po odtažení do smluvního servisu pojišťovny a po prohlídce auta likvidátorem pojišťovny jsem se dohodl s majitelem servisu na opravě auta s použitím originálních,ale nepoškozených použitých dílů z vrakoviště.Bylo toho celkem dost a tak jsem čekal skoro dva měsíce,než vše sehnal.Auto jsem převzal opravené se slovy "pane máte to v lepším stavu než před nehodou" :D a hodinové přednášce o tom,co všechno bylo poškozené a jak bylo složité vše měnit a seřizovat (geometrie) Tak super řekl jsem si...
Hned při odjezdu ze servisu jsem si všiml velkých vibrací a že jde špatně řadit zpátečka,čemuž jsem nevěnoval velkou pozornost,protože nadšení z toho,že mám zpět auto bylo větší :D a také ruční brzda měla velkou vůli,než zabrala.Na to mi mechanik řekl,že je ruční brzda samonastavovací a že bržděním se vše srovná,neměl jsem důvod mu nevěřit...Tak jsem odjel. Druhý den ráno jsem zjistil,že nefunguje naklápění světel(Bixenony).Hned ten den jsem proto volal do servisu a požadoval jsem nápravu všech nedostatků.Asi po třech dnech bylo vše v pořádku,bixenonům stačil restart ŘJ a ruční brzdě stačilo poštelovat lanovody.Problém se zpátečkou ovšem přetrvával s vysvětlením,že to tak prostě má být...Asi tak po třech týdnech jsem si všiml,že mám sjeté LP kolo, což bylo divné vzhledem k tomu že byla dělána geometrie.Dal jsem tedy auto ke známému do servisu ať to přeměří.To co zjistil byla docela pecka!Geometrie předních kol byla totálně rozhozená a navíc na zadní nápravě,která byla celá měněná (věděl jsem o tom) nebyla dělána vůbec,protože seřizovací šrouby byly totálně zarezlé.Po tomto zjištění jsem ho požádal,ať zkontroluje vše,co bylo nehodou poškozeno.Tak hledal až našel...Při nehodě praskly držáky silentbloku převodovky a držák silentbloku motoru.Místo toho,aby tyto díly vyměnili za jiné,tak je pouze zavařili (dost amatérsky) a namontovali zpět.To byl také zdroj zmiňovaných vibrací.
Po namontování úplně nových držáků zmizely vibrace a zpátečka jde řadit úplně bez problému!
To je moje osobní zkušenost s prací smluvního servisu pojišťovny :evil:
Až se trochu uklidním,tak to půjdu řešit a jsem zvědavý,jak bude pan vedoucí reagovat :fool:
Přílohy
IMG_20141009_143158.jpg
IMG_20141014_140555.jpg
IMG_20141014_140603.jpg
IMG_20141014_140621.jpg
VW Passat 1.9 Tdi/96kw variant 4Motion 2004, EGR ON :-), JAWA 350/634 r.v 1974

Uživatelský avatar
MVM
Řidič
Řidič
Příspěvky: 127
Registrován: 31.08.2011 12:15

Re: Oprava po nehodě,aneb jak pracuje smluvní servis pojišťovny ...

Příspěvek od MVM »

...
Přílohy
IMG_20141014_140517.jpg
IMG_20141014_140526.jpg
IMG_20141014_140543.jpg
IMG_20141014_140652.jpg
VW Passat 1.9 Tdi/96kw variant 4Motion 2004, EGR ON :-), JAWA 350/634 r.v 1974

Uživatelský avatar
MVM
Řidič
Řidič
Příspěvky: 127
Registrován: 31.08.2011 12:15

Re: Oprava po nehodě,aneb jak pracuje smluvní servis pojišťovny ...

Příspěvek od MVM »

...
Přílohy
IMG_20141014_140706.jpg
VW Passat 1.9 Tdi/96kw variant 4Motion 2004, EGR ON :-), JAWA 350/634 r.v 1974

Uživatelský avatar
PlusOne
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10258
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Haná :-D

Re: Oprava po nehodě,aneb jak pracuje smluvní servis pojišťovny ...

Příspěvek od PlusOne »

Hlavně si schovej protokol o naměřené geometrii, abys měl čím operovat. Pokud si ji zaúčtovali, je to podvod. Ty držáky to samé - jestli si je naúčtovali, tak mají být vyměněné a basta.

Jinak teda neskutečná prasárna!! Držím palec a přeju pevný nervy!
Na životě miluju tu pestrost - každej den mě nasere někdo jinej...

Uživatelský avatar
CentriFUGA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2574
Registrován: 23.03.2013 23:28
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Oprava po nehodě,aneb jak pracuje smluvní servis pojišťovny ...

Příspěvek od CentriFUGA »

Proto bych si nikdy nenechal auto opravit smluvním servisem pojišťovny, ale při mých 2 ťukancích jsem si vždy nechal dát peníze rozpočtem a opravil sám, ale i kdybych to nedělal sám, tak to dám do vyzkoušeného servisu.

Prasárna největšího kalibru, ale je to jasné, pojišťovny jim totiž úplně nejvíc neplatí, ale oni chtějí co nejvíc vydělat. Na kolegu také zkoušela Česká Pojišťovna jestli nechce dělat smluvní servis, a když mu řekli ty ceny co by mu dávali, tak je vyhodil, protože by měl dvůr plnej bouraček a opravoval to nejlépe ze starých dílů a neměl z toho skoro nic ... takže chápu, že si asi chtěl servis vydělat, tak opravoval co "nejlevněji" i když ne moc s ohledem na bezpečnost a kvalitu ...

Hodně drsná zkušenost se servisem, tam bych asi nejel už ani se žárovkou ... a hlavně bych se s nimi tedy začal hodně dohadovat, ať ti dají prachy za to co neudělali, respektive za to, že něco nevyměnili, ale pouze to třeba zavařili ... ale to bude asi na dlouho a jde o to jak k tomu budou přistupovat ...

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“