Prodávat se skutečnými Km?!

Co se nedá zařadit...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
sudy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 24.02.2006 21:02

Prodávat se skutečnými Km?!

Příspěvek od sudy »

Zdravím pánové, rozhodl jsem se pro obnovu vozového parku, ale samozřejmě nejdřív musím někomu svěřit "stávající" vůz. Známej má bazar, takže sem mýho Passata nábídl přes tipcars.cz. No co vám budu povídat(psát), když sem se potom podíval mezi jakou společnost se moje auto dostalo, ztratil jsem všechny iluze. Rozhodl jsem se bojovat čestně a udat skutečnou hodnotu Km (232tis.), ale to je asi osudová chyba, protože ostatní nabídky jsou jak z jinýho světa :x !!!! Dokonce je tam jeden s 89tis. KM! 8O Takže pokud chci prodat, tak asi nezbývá nic jiného než :oops:
Přílohy
ostatní konkurence
ostatní konkurence
Bez názvu.JPG (60.47 KiB) Zobrazeno 2232 x

Uživatelský avatar
jindrazamek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 90
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od jindrazamek »

jo to je smutný. Hlavně poslední dobou se málokdy vidí auto, který nemá stáčený km nebo na to aspoň nevypadá. Některý lidi zase oceněj slušný jednání, protože často vědi, že je to oblož. Vykašli se na tipcars a dej to do annonce a na nějaký weby

Uživatelský avatar
sandiego
Řidič
Řidič
Příspěvky: 123
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Příspěvek od sandiego »

ja bych byl pro nestacet ale je fakt ze jakmile lidi videj vetsi cislo tak maj reci...... ale je to smesny takovej zacarovanej kruh.kdyz auto ukazuje hafo najetejch km tak lidi peskujou ze to ma moc a kdyz tam je malo tak zas peskujou ze je to urcite stoceny a ze se tomu neda verit :wink: tak ja nevim co ty lidi vlastne chtej......ja bych to nestacel ale asi by to chtelo aspon kupcovi pak nejak dolozit jak to bylo servisovany nebo tak neco...tezko resitelny tema myslim :wink:

Uživatelský avatar
SexedUp
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 387
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pražák se vztahem k Olomouci
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SexedUp »

Nejsi v tom sám... zadej si KOMBI, 4x4, Automatická převodovka a Nafta od roku 1999... Můj je tam jedinej s 204 tis. KM (jako první za 205 tis Kč). Všechny ostatní stejně staré jsou "daleko méně jeté" :lol: Ale já nikomu lhát nebudu a krom toho mám servisku razítko po razítku....

Uživatelský avatar
smiith
Řidič
Řidič
Příspěvky: 140
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od smiith »

Ale tak zas nektery KM muzou bejt pravy...meli sme ochcavku 1.8T rv98 a v 2006 na jare mela 79 000 km ;).

jinak bych taky byl spis pro to nestacet, ale zase vysvetli to kupcum jak to je... :(

Uživatelský avatar
airbone
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 476
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: DOMA

Příspěvek od airbone »

Aj tu je jeden passat na predaj, ktoreho majitel sa nehanbi a je cestny: http://volkswagen-passat.autobazar.eu/c ... ?id=216590" target="_blank

Auto je napredaj uz niekolko mesiacov a garantujem vam, za ak by to stocil na 130tkm, uz ho davno predal....

Ja sa tiez pokusam uz par tyzdnov predat svoj PASSAT V6 TDI rv1999 s 200tkm, ale nie je velky zaujem - kazdemu sa zda, ze ma nesmierne vela najazdene.... co vam budem hovorit, auto je takmer v 100% stave, ale to nikoho netrapi. Ludia si zvykli, ze 200tkm je psychologicka hranica, za ktoru nechcu ist, aj ked auto ponuknete za smiesne nizku cenu... Tak neviem. Radsej kupia auto s 500tkm, ktore je stocene na 120 a moze byt v ovela horsom stave.... ale pre sedlakov je podstatne to, co je na budiku, nie stav auta.... Tak co vam budem hovorit, co mam robit, stocit ho na 150, aby sa ich ponurna hranica 200tkm dostala na akceptovatelny psychicky zaklad 150? Na aute chodim kazdy den, som na nom zavisly a bez auta by som si vobec neporadil, a viem ze je moje a nemozem si dovolit ho nechat klaknut, tak sa snazim o neho starat co najviac a doprajem mu vsetko, aj ked jeho udrzba mi poriadne nacrie penazenku, ale tak to je. Ale koho to zaujima? Kazdy sedlak sedlacky pozera len na kilometre....

Uživatelský avatar
ameron
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od ameron »

airbone píše:Aj tu je jeden passat na predaj, ktoreho majitel sa nehanbi a je cestny: http://volkswagen-passat.autobazar.eu/c ... ?id=216590" target="_blank
A ja som si isty ze ho nepreda kym to nestoci. Tu je to tak, ze keby to niekto kupil tak si to predstavte:
opyta sa Vas znamy
on ... aaaa vy ste kupili nove auto?
vy ... no nie je az tak nove, kupili sme ho z druhej ruky
on ... aaa kolko ma najazdene
vy ... no 300 000 km
on ... ???? preglgne 8O (infarkt) tak vela ???
vy ... :oops:

Problem je hlavne v tom ze na taky inzerat ani nik nezareaguje,
keby to predaval bazar tak to auto maju aspon vystavene a ak sa niekomu zapaci tak km pozrie az potom a predajca ho este moze namotat. Ale s inzeratom je to tazsie.

Vsetci chcu lacne, kombi, do 150 000 km a najlepsie diesel
a potom sa cuduju ze to predavajuci stacaju. Treba kupovat auto a nie tachometer.

Uživatelský avatar
ameron
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od ameron »

smiith píše:Ale tak zas nektery KM muzou bejt pravy...meli sme ochcavku 1.8T rv98 a v 2006 na jare mela 79 000 km ;).
To este ale neznamena ze je v lepsom stave ako ine auto pravidelne servisovane ktore ma 300 000 km a s ktorym sa kazdy den jazdilo, nakolko ked sa s nim stale jazdi a starate sa on tak vsetky sucasti sa cez den zahrievaju a mazu a nehrdzavie to tak. Ked to vsak stoji mesiac a potom to ide niekto "prevetrat" tak to podla mna nie je bohvieco nehladiac na to ze ked sa pravidelne "nezahreje" tak niektore sucasti odidu o to skor. Auto je na jazdenie a nie na parkovanie :lol:

Uživatelský avatar
airbone
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 476
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: DOMA

Příspěvek od airbone »

No, stavim sa, ze horeuvedeny passat s takmer 400tkm, rok 03, pravidelne servisovany je urcite v lepsom stave ako nejake bazarovske roky 99 s 100tkm... Ja osobne by som sa nebal ist do tekeho vozu, samozrejme po obhliadke... Vezmite si kamiony - ak sa predava kamion s 200tkm - je to vcelku novy stroj, ak ma milion km, tak je este stale ok. Tak preco by auto pri poriadnej udrzbe nemalo vydrzat milion???

Uživatelský avatar
sandiego
Řidič
Řidič
Příspěvky: 123
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Příspěvek od sandiego »

v rodine jsme meli passata 1.9 TD, prodali jsem ho znamemu ktery s nim dodnes jezdi, auto je pavidelne servisovano a nyni ma najeto neco pres 800000!... auto jezdi v klidu bez zavady dal....samozrejme ze korozi se nevyhne ale motor bezi paradne v klidu...na VW dieselovy motory nedam dopustit :wink:

Uživatelský avatar
Suny
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 268
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Suny »

Tak můžu prodávajícího uklidnit, že se najdou i blázni co to koupí. Například já, nedávno jsem koupil auto s origo 348 tisíci Km a to se stejný typy s polovinou Km na počítadle dají pořídit i o třetinu levněji. Jenže, o tomhle autě vím vše co se s ním za posledních 11 let dělo. Vím jak se o něj původní majitel staral i co všechno mu dopřál. Zkrátka nelituju toho a naopak jsem hrdý, že na rozdíl od jiných já znám originální Km a stav auta jim rozhodně neodpovídá (jeden mechanik podle stavu motoru mluvil tak max. o 100 tis. Km).

Takže nestáčet a spíš vysvětloval, dokládat. A věř, že někde v republice se přesně po takovým autě schání potenciální kupec. Inzeruj na všem co najdeš (noviny (lib. kraj - pro auto se vyplatí dojet) , internet). Držím palce a přeji pevný nervy (hlavně s rádobyznalci - osobně jsem při jednání s jedním takovým neměl daleko k trestnýmu činu :wink: ).

Uživatelský avatar
Suny
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 268
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Suny »

sandiego píše:v rodine jsme meli passata 1.9 TD, prodali jsem ho znamemu ktery s nim dodnes jezdi, auto je pavidelne servisovano a nyni ma najeto neco pres 800000!... auto jezdi v klidu bez zavady dal....samozrejme ze korozi se nevyhne ale motor bezi paradne v klidu...na VW dieselovy motory nedam dopustit :wink:
Stav motoru se odvíjí od péče a zacházení a ne od počtu najetých Km. Např. naše 1.6TD - motor běží tiše (tedy na nafťáka), krásně tahá, turbo tlačí, spotřeba momentálně pod 5L/100Km (nový vzduch. filtr a olej). No a Km? Nevím (ale na 100% to pod 300 tis. nebude) a popravdě mi to ani nezajímá akorát nevím co bych řekl kupci kdybych se zbláznil a chtěl ho prodat :wink: . Pro mě osobně je stav Km pouze vizitkou důvěryhodnosti prodejce.

Uživatelský avatar
hodys
Pilot
Pilot
Příspěvky: 809
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: třebíč
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hodys »

jojo dneska jsou kupující moc rozmazlení.. potřebují vidět na tacho nejlépe do 100000. ale že je to smotlí z 300tis. to už je nezajímá.. já už na tacho ani nekoukám, jenom po prohlídce vozu pro pobavení.. tuhle jsem viděl totálně vybydlenou oktávku, která měla prošoupanou sedačku i u spolujezdce a na tacho 120000.. dobrá komedie.. skutečný km, jsou podle mě férové a nemusí se za ně člověk stydet. nemím kdo je větší idiot, jestli ten co si kouopí slušný auto servisované s 250 na krku, nebo se 100 vybydlené a smotlé z 300 nějaké služební.. hmmm
Passat B8, Passat B7

BMW R1150 GS http://www.mvautoservis.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10100
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Příspěvek od majkl1 »

Jo, jo, moje řeč! Nezáleží na km, kdejakej ko*ot odvaří auto při 70tis, kdežto My opravdoví Passatisté dovedeme svého "přítele" až k 500tis bez závažnějších nemocí :lol:. Taky záleží, co je v brmbrm za motor, takovou 2,5 6V těžko utaháš, kdežto, co může vydržet "našlápnutá" 1,2HTP se třemi hrnky co aby trochu jela musí motat 4-5tis motáček?
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
sudy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od sudy »

Já sem druhý majitel, kupoval sem to před 3ma rokama se 180tis. km od prvního majitele, ketrýho osobně znám a vím, že kiláky sedí. Mám k tomu servisní knížku, auto jak z venku i ze vnitř vypadá mnohem líp než ty bazarovky se 100tis. km. Režírovat kiláky se mně z principu nechce, ale to vědomí, že kdyby tam bylo o 100tis. km míň, tak už by to bylo třeba prodaný, ve mně celkem silně hlodááááááá :cry:

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“