Kovové rachtání řinčení ze předu auta

Co se nedá zařadit...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
MotoTraveller
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 18.03.2010 22:25

Kovové rachtání řinčení ze předu auta

Příspěvek od MotoTraveller »

Ahoj kluci prosím o radu s Pašíkem 2002 1,9 TDI PD. Cca před 14 dny mi něco začalo kovově rachtat jakoby od pravého předního kola. Dělalo to i při stání na neutrál a když jsem se zaposlouchal šlo to jakoby zevnitř motorového prostoru od pravého kola. Otevřel jsem kapotu ale šlo to od spoda. Na zvuk měly trochu vliv otáčky, ale zase ne moc. Měl jsem obavu jestli to nedělá startér, ale zvuk byl pořád stejný i po několika startováních. Několikrát jsem s tím musel jet a dnes to začalo rachtat takovým způsobem, že se lidi otáčeli tak jsem se hned vrátil. Zítra zkusím zvednout kola na hever a zkusit vůle, jenže můžu jen venku před domem na ulici takže to není nic moc.

Poznatky na kovové rachtání a řinčení :
- nemá na to vliv brzdění = stejné
- nemá na to vliv zatáčení = stejné
- nemá na to vliv jestli je auto v tahu nebo jede na neutrál či vymáčklou spojku = stejné
- nemá na to vliv přejíždění děr nebo retardérů = stejné

- má na to vliv jestli auto stojí nebo jede, když jede je to pekelný randál, když stojí je to taky takový kovový zvuk, ale tišší. To tišší kovové řinčení je takové nepravidelné nemá na to vliv jestli zmáčknu spojku a nebo ne

Díky vám moc za pomoc Dave

Uživatelský avatar
fredh
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 386
Registrován: 21.08.2010 20:03
Bydliště: Vysočina

Re: Kovové rachtání řinčení ze předu auta

Příspěvek od fredh »

A brzdový desky na kole si kontroloval? Mohl ti vypadnout ten zajišťovací drát...
Passat B5 sedan, r.v. 97, 1.9Tdi 81Kw, Passat B5 combi, r.v. 99, 1.9Tdi 81Kw

Gti --> Gti --> Vts --> Gti-->Tdi

MotoTraveller
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 18.03.2010 22:25

Re: Kovové rachtání řinčení ze předu auta

Příspěvek od MotoTraveller »

Za chvilku jdu na to uvidím, ale když jsem do kola kopnul tak žádný zvuk. Ještě zkusím se trochu rozjet a vypnout motor zda se něco změní

MotoTraveller
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 18.03.2010 22:25

Re: Kovové rachtání řinčení ze předu auta

Příspěvek od MotoTraveller »

Ahoj tak asi vyřešeno. Počasí celkem přálo tak jsem moc nevymrz slunce/sníh :-). Byl to povolený kryt nad pravou poloosou a řinčel o ten kloub či co to je. Držel jen na jednom povoleným šroubu 2 další byly pryč. Je mi divné - tak masivní šrouby a kryt lehký, že se to povolilo? Nebo to v servise nedotáhli? Už jsem se bál dvouhmoty.

Tak zatím ahoj Dave

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“