Passat B5 nebo Transporter T4?

Co se nedá zařadit...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Korab
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 25.02.2016 11:00

Passat B5 nebo Transporter T4?

Příspěvek od Korab »

Ahoj,

doufám, že píšu do správné kategorie. Zvažuji koupi vozu a v užším výběru mám Transporter T4 a Passat B5. Rád bych se zeptal, který z těchto vozů byste mi doporučili? Pročetl jsem toho spoustu o obou typech, ale nemůžu se rozhodnout. Co od auta očekávám? Především levný provoz a velký prostor. Na čem mi naopak nezáleží? Vzhled a jízdní vlastnosti. Auto je pro mě pouze dopravní prostředek, a zároveň jsem velmi klidný řidič a jezdím předpisově. V případě Passatu mi byly doporučeny motory 81kw a 66kw, v případě Transporteru bych kvůli nižší spotřebě volil motory 1.9 TD (myslím že to bylo 50 kw). Zatím jsem vypozoroval tyto výhody u každého z aut.

Passat B5
+ nižší spotřeba (Passat kolem 5l, Transporter kolem 7l)
+ nižší pořizovací cena (ucházející kusy začínají kolem 50 000 Kč, zatímco T4 tak na 75 000 Kč)
+ lepší ochrana proti korozi

Transporter T4
+ větší prostor
+ jednoduchost auta (nevím jestli je to pravda, ale transporter T4 mi přijde jako jednodušší auto s menší výbavou, logicky z toho vyplývá, že tam bude méně věcí, co se mohou pokazit)
+ menší pravděpodobnost krádeže

Autům moc nerozumím, to co jsem zjistil, jsem načetl po fórech a recenzích, takže mě případně vyvěďte z omylu. Víc tíhnu k tomu transporteru, líbí se mi ta jednoduchost toho auta, prostě žádná zbytečnost navíc + ta velikost, ale bojím se, že bude všeobecně nákladnější na provoz. Třeba mi něco uniká, třeba je v Passatu nějaká součástka, která se ničí a ve výsledku i s tou spotřebou vyjde levněji Transporter, nevím, proto se ptám. Díky moc za jakoukoliv odpoveď, radu, názor :)

Uživatelský avatar
Goodicek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 362
Registrován: 27.09.2013 17:45
Bydliště: Vlčnov

Re: Passat B5 nebo Transporter T4?

Příspěvek od Goodicek »

Pokud pašíka tak B5 81kw (nejnižší spotřeba) nebo B5,5 96kw. Oba jsou dost spolehlivé stará rotačka navíc dá se jet i za 4 a půl litru..... Já mám osobně 85kw, bohužel mi tu chybí šestý kvalt, nicméně po motorické stránce auto super, pokud měníš pravidelně olej, i s větším nájezdem nemá auto problém, trošku problém má auto s přední nápravou, na našich silnicích, sada je za cca 11 tisíc Lemforder, pak ujde ještě Meyle cca 7 tisíc.

T4 je prakticky nezničitelný auto, podvozek myslím bezkonkurenční a skoro nesmrtelný. U motorizací nevím jaký motory tam jsou, já znám jen jednu T4 a je tam 2.5 tdi nicméně majitel ho má od novoty a zatím perfektně slouží, už tam má celkem dost km, přesně ale nevím, je fakt že spotřeba tam je větší ale zase ušetříš na opravách.

Co se týče koroze, u pašíka myslím že celkem problém není, nicméně ty starší kusy před rokem 2000 asi už budou někde reznout a pak co vím tak 2003-2005 reznou víc jak ty 2000-2003
66kw u pašíka rozhodně nebrat, nestačí to, neříkám že to je nebo není špatnej motor, ale je slabej na tak těžký auto
EX- Feldari 1.3 BMM - Sporák
EX- Ford Transit VI, T350 - 92 kW - 2.4L Duratorq TDCi - DOFA

VW Passat Variant B5 - 85 kW - 1.9 TDI PD - ATJ
Ford Transit VII, T350 - 103 kW - 2.4L Duratorq TDCi - H9FB

Uživatelský avatar
Jenda.
Pilot
Pilot
Příspěvky: 801
Registrován: 11.07.2009 19:02
Bydliště: BRNO

Re: Passat B5 nebo Transporter T4?

Příspěvek od Jenda. »

66kw slabej motor - větší spotřeba.

Beddy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 106
Registrován: 20.10.2012 20:15

Re: Passat B5 nebo Transporter T4?

Příspěvek od Beddy »

Tak hlavně jsou to rozdílný kategorie.
Osobák-dodávka.
Na co to chceš?Jezdit s rodinou na nákupy,do školy....?Osobák.
Vícedenní výlety,převoz materiálu,motorky,kempování pod širým nebem...?Dodávka.
VW Passat 2.8 V6 4motion

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“