Málem jsem se loučil

Co se nedá zařadit...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

tchajkonaut
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 13.06.2009 22:38

Re: Málem jsem se loučil

Příspěvek od tchajkonaut »

Tak schodou okolností jsem minulý týden scháněl převodovku na AFN 81kw, byl jsem se mrknout v Okrouhlici kde ji nabízeli a koukám že se jednalo o tvoje bejvalý auto. Tudíž mám dotaz, když jsem zkoušel jakou má vůli (diferenciál) tak mi přišlo že je stejná jako u mě. Dost mě zlobí že při sešlápnutí / puštění plynu auto dost škubne (všechny silentbloky na motoru, převodovce, zadnim difu měněný). Tvoje auto se chovalo jak? projevovaly se nějek vůle? Možná mám načnutý ještě nejaký homo kloub, při prudším rozjezdu je cejtit lehčí chvění (pokud to není pevným setrvákem)

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Málem jsem se loučil

Příspěvek od majkl1 »

Vůle tam byla, ale kde konkrétně nevím, předpokládám, že v předním difu nebo v předních vnitřních kloubech - ty jsem jako jediné neměnil. Ale se stejnou vůlí jsem to už koupil a neměnila se. V převodovce jsem měnil originál olej. Nehučela, řadila dobře a přesně - lépe než můj současný moc nejetý 6q. Taky tam byl nový levý silent (nevím jistě, zda originál) a pravý byl LMO.
Když jsem to koupil, byla tam taky velká vůle, ale valnou část jsem odstranil výměnou silentů držící zadní diferenciál a zadními klouby.
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

tchajkonaut
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 13.06.2009 22:38

Re: Málem jsem se loučil

Příspěvek od tchajkonaut »

Takže žáný velký cukaní si při přidání / ubrání plynu neměl? Když jsem se byl podívat na tvoje bejvalý "auto" tak už byly poloosy odpojený. Jen jsem si pod to lehnul, jeden unašeč přidržel a zkusil otáčet druhym a čekal kdy se pohne kardan. Vůle tam byla srovnatelná s tím co mám, takže pokud ti to neškubalo tak by mohl být problém v kloubech, ikdyž jsou vizuelně dobrý... dost mě to prudí když vim že je někde problém. A jen teoreticky, dělá se repas převodovky (diferenciálu) když má jen vůle? S řazením problém není, nehučí nic... nebo to je blbost? Bohužel sehnat jetou převodovku na B5 bez vůle je asi nesmysl..

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Málem jsem se loučil

Příspěvek od majkl1 »

Jak jsem psal, vůle tam byla. Naučil jsem se nešlapat prudce na plyn, když se brzdilo motorem. Obráceně to bylo OK.
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
FandaTDI
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1805
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-západ

Re: Málem jsem se loučil

Příspěvek od FandaTDI »

Michal promine OT ;-) , ale
CentriFUGA: Po dnešku před DSGčkem (spotřeba) trošku smekam(alespoň dle palubáku :mrgreen: , majitel bohužel nemá moc srovnání s reálem, do plný většinou netankuje...), jel jsem 80km tam a 80km zpět (pha-směr KV) a tam za náklaďákem (3 lidi a střední "nálož", "šepot květin", vzadu spánek... :-D ) a spotřeba 4,5l/100km a když jsem jel zpět, trošku jsem to protáhl (míň naložený, o to rychleji ;-) ) a stejně jsme v pze byli za 5,9/100km ... like :laugh: :good:

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“