turbo

Co se nedá zařadit...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
pedrooo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 18.04.2008 22:11

turbo

Příspěvek od pedrooo »

chcem sa poradiť, už som tu čítal niekolkopríspevkov na problém s turbom, ale môj som nenašiel. 1,8 T z motora mi ide dosť pískavý zvuk turba, ale turbo vôbec nejde. žeby sa seklo? vie niekto poradiť? dík predom.

http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=35&t=5401

tiež mi to hvízdalo ako sanitka,ale teraz je to o 200%hlučnejšie.
B5 1,8T

Uživatelský avatar
apache
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 240
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: praha

Re: turbo

Příspěvek od apache »

u benzínu sem turbo obyčejně neslyšel,u nafty ano,určitě poznáš jestli to auto jede a táhne ,nebo ne,nicméně,můžeš to píchnout na vagínu a řekně ti kde to je,sou tam ty podtlakový hadice pojebaný,turbo může bejt nevinný :lol: hulí to?mizí ti olej?nehoupou otáčky na volnoběh?kolik máš najeto?v každym případě první to dej na wag

Uživatelský avatar
pedrooo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 18.04.2008 22:11

Re: turbo

Příspěvek od pedrooo »

apache píše:u benzínu sem turbo obyčejně neslyšel,u nafty ano,určitě poznáš jestli to auto jede a táhne ,nebo ne,nicméně,můžeš to píchnout na vagínu a řekně ti kde to je,sou tam ty podtlakový hadice pojebaný,turbo může bejt nevinný :lol: hulí to?mizí ti olej?nehoupou otáčky na volnoběh?kolik máš najeto?v každym případě první to dej na wag
na diagnostiku idem až vo štvrtok, takže budem vedieť viac. ale každá rada dobrá. otáčky a všetko je v pohode, len keď pridávam, tak to nejde a zvuk sa stupňuje až do takého hvízdavého rapkania. a auto neťahá. ako keby to turbo nešlo. :(
B5 1,8T

Uživatelský avatar
StandaS
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2209
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 4

Re: turbo

Příspěvek od StandaS »

na diagnostiku idem až vo štvrtok, takže budem vedieť viac. ale každá rada dobrá. otáčky a všetko je v pohode, len keď pridávam, tak to nejde a zvuk sa stupňuje až do takého hvízdavého rapkania. a auto neťahá. ako keby to turbo nešlo. :([/quote]
Jestli ti to hvízdá, nemáš někde ruplou nebo rozpojenou hadici?
3C VW Passat Variant 103 kw 2.0 TDI

Uživatelský avatar
pedrooo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 18.04.2008 22:11

Re: turbo

Příspěvek od pedrooo »

nie, ide to priamo z motora v oblasti turba. ale všetko je zapojené. ten zvuk je ako keď zapnem na sucho karbobrúsku, olej, voda v pohode.
B5 1,8T

Uživatelský avatar
prevod
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 30.09.2007 23:13
Kontaktovat uživatele:

Re: turbo

Příspěvek od prevod »

hmm .. pokial ja viem , tak piskanie (a je to take piskanie ako popisujes, ak ako pises mas vsetky podtlakove hadice v poriadku) je neklamnym znakom toho ,ze mas turbo pred koncom zivotnosti ...

moze to byt aj tym ,ze ho majitel pred tebou (alebo aj ty) dostatocne po dlhej ,alebo divokej jazde nechladil ...
totizto ono sa benzinove (vlastne aj naftove , ale benzinove viac) turbo poriadne zahrieva a ak po dlhej ci divokej jazde vypnes ihned motor ,prestane turbom prudit olej ,ktory plni aj chladiacu funkciu a tepelne namahanie je obrovske ... samozrejme dovodov moze byt viac ...

kazdopadne taketo turbo je este mozne zrepasovat , ale ak sa zadrie tak uz nie ...
citujem cast clanku ,ktory sa venuje nastraham pri kupe ojazdenych aut :

"Neklamným znakom začínajúceho sa konca turbodúchadla je pískanie. Dobre ho počuť hlavne zvonku. Ak zvyšovanie otáčok sprevádzajú vysoké tóny, ktoré môžu trochu pripomínať vzdialenú policajnú sirénu, ruky preč! Alebo žiadajte zľavu."

Cely clanok si mozes precitat tu :
http://auto.etrend.sk/112280/auto-porad ... tobazaroch

Uživatelský avatar
pedrooo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 18.04.2008 22:11

Re: turbo

Příspěvek od pedrooo »

škoda, že som tento článok nečítal pred kúpou auta. hodnoty na vagu ukazovali všetky v norme. ale to turbo je v prdeli. som zvedavý ako môžem postupovať so starým majiteľom. auto mám 1 mesiac, a nervy tiež v prdeli. kto dá radu???? odstúpiť od zmluvy a auto vrátiť? má niekto skúsenosti? vopred ďakujem.
B5 1,8T

Uživatelský avatar
malejpeta
Pilot
Pilot
Příspěvky: 743
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ltm,Tp,Rce,Ter

Re: turbo

Příspěvek od malejpeta »

taky mi píská turbo jak blázen,ale prý je to odstraněním katalyzátoru

Uživatelský avatar
StandaS
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2209
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 4

Re: turbo

Příspěvek od StandaS »

pedrooo píše:škoda, že som tento článok nečítal pred kúpou auta. hodnoty na vagu ukazovali všetky v norme. ale to turbo je v prdeli. som zvedavý ako môžem postupovať so starým majiteľom. auto mám 1 mesiac, a nervy tiež v prdeli. kto dá radu???? odstúpiť od zmluvy a auto vrátiť? má niekto skúsenosti? vopred ďakujem.
No když by se ti povedlo z něj něco vyrazit, tak bych to prubnul. No ale jestli to auto je jinak OK a jsi s ním spokojený, tak co se třeba mrknout na vrakáči po turbu a bude to zase v cajku. :wink: Tady je každá rada drahá. Já jsem si také něběhl, ale s autíčkem jsem spokojený.
3C VW Passat Variant 103 kw 2.0 TDI

Uživatelský avatar
pedrooo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 18.04.2008 22:11

Re: turbo

Příspěvek od pedrooo »

no, auto je ako cukrík, ale bez turba mi je na dve veci.... zajtra mi povedia možnosti opravy, prípadne výmeny. skúsim sa dohodnúť s majiteľom o náhrade (zlave), ale myslím, že to asi nepôjde tak ľachko.
pri kúpe mi tiež hovoril, že pískanie turba je v pohode. niektorí tu písali, že prešiel 10000 tisíce kilometrov a nič, ale ja som prešiel 1500 km a turbo v riti. takže to je na náhodu. v servise mi tvrdili, že keď sa to turbo rozletí, tak 100000 ti potom bude málo. takže by som to určite dal pozrieť.
B5 1,8T

Uživatelský avatar
pedrooo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 18.04.2008 22:11

Re: turbo

Příspěvek od pedrooo »

no, auto je ako cukrík, ale bez turba mi je na dve veci.... zajtra mi povedia možnosti opravy, prípadne výmeny. skúsim sa dohodnúť s majiteľom o náhrade (zlave), ale myslím, že to asi nepôjde tak ľachko.
pri kúpe mi tiež hovoril, že pískanie turba je v pohode. niektorí tu písali, že prešiel 10000 tisíce kilometrov a nič, ale ja som prešiel 1500 km a turbo v riti. takže to je na náhodu. v servise mi tvrdili, že keď sa to turbo rozletí, tak 100000 ti potom bude málo. takže by som to určite dal pozrieť.
P.s.: má niekto turbo v ponuke???
B5 1,8T

Uživatelský avatar
pepanos
Profík
Profík
Příspěvky: 937
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: turbo

Příspěvek od pepanos »

Koukni se sem http://dieselpower.cz/forum/search.php?mode=results ,pročti si to,a třeba budeš moudřejší.
Repase turba dělá (teď si nejsem schopnej vzpomenout přesně) Andre,nebo Reesha z dieselpoweru.
Někde tam to najdeš.
Ještě něco,jsem ti vykutal,ohledně zjištění závady http://dieselpower.cz/forum/viewtopic.php?t=8825

Uživatelský avatar
pedrooo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 18.04.2008 22:11

Re: turbo

Příspěvek od pedrooo »

repas turba sa nedá urobiť, nakoľko sa tam niečo vyosilo a obrúsilo to telo turba. nové stojí 28118Sk po zľave. ale predchádzajúci majiteľ mi prispeje asi polovicu nákladov, takže do toho idem . jedno ponaučenie: Tie pískajúce turbá ..... blízky koniec!!!!
B5 1,8T

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“