VW Passat 1,6 74kw

Co se nedá zařadit...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
___TUROK___
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 16.04.2008 20:58

VW Passat 1,6 74kw

Příspěvek od ___TUROK___ »

Ahoj všem. Nedávno jsem se zaregistroval, protože jsem si před pár dny pořídil nádherného pašíka a rád bych, aby jste mi vy kdo tento vůz také vlastníte napsali nějaké reference, zkušenosti, názory na co si dát u tohoto vozu pozor atd. Je to VW Passat 1,6 benzín 74kw r.v.1998 má to poctivých 120 000km najeto (vyplněná serviska a ověřeno u VW v počítači) modrou metalízu, skla i zrcátka v el., klima, Gamma rádio, loketní opěrku vpředu i vzadu, AL 15 kola, dvoubarevný interiér, dálkový centrál, tažné zařízení, 4 airbagy a hlavně je to krasavec, nepoškozený lak, interiér taky v cajku, moc pěkný autíčko. Jedinou vadou na kráse je debilně zkrácený pravý zpětný zrcátko, to je fakt hnus, zajímalo by mě která chytrá koncernová hlava tohle vyplodila... Mám to 2 den po rozvodech (sychr je sych) a najel jsem s ním zatím cca 200km, je to lahoda, spotřeba něco málo pod 7l, takže spokojenost. Teď nejsem doma, ale v pondělí sem hodím fotky. Jinak předtím jsem měl VW Golfa III 1,8GL (respektive ještě mám, nabízím ho i tady na bazaru) a nemůžu si na něj stěžovat, po dobu 2,5 let co jsem ho měl jsem s ním neměl jediný problém, je vidět, že VW umí:-) Pokud víte o nějakých odkazech, kde si můžu o Passatu přečíst nějaké testy, nebo recenze, budu za ně vděčný. Takže díky za případné odpovědi a příjemný den...

Uživatelský avatar
Sundee
Závodník
Závodník
Příspěvky: 524
Registrován: 03.03.2008 20:31
Bydliště: Slovensko, Zilina, Ruzomberok
Kontaktovat uživatele:

Re: VW Passat 1,6 74kw

Příspěvek od Sundee »

No teraz uz je viac menej neskoro pozerat po nejakych recenziach a testoch... auto uz mas doma takze uz moc nenarobis.
ja by som napr Passat 1.6 benzin nechcel - zda sa mi to malo na take velke auto
ja mam 1.9 TDI 81kW + zrejme je aj chipnuty.
- Rozvody mas spravene tak pohoda
- Predna naprava - ta sa zvykne menit lebo na nasich cestach ma tendencie odchadzat trosku skor ako to naplanovali "Inzinieri z NDR"
- casom mozes mat problemy so zamkami - respektive mikrospinacmi v zamkoch - to je kaopitola sama o sebe

- a k tym testom celkovo - je to super auto pohodlne vozenie - proste parada
to co sa ti moze pokazit tak to nastudujes aj tu ... staci si prejst cele forum a hned vidis co je zle
Jezdit nejrychleji neznamená nejstylověji - LOW CRUISIN'

Uživatelský avatar
teekey
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: VW Passat 1,6 74kw

Příspěvek od teekey »

taky nerozumim co vlastne chce, kdyz uz si to auto koupil :roll: No hlavni je, ze je spokojeny 8)
VW Passat B6@103kw (BMP) | Range Rover V8 | eGolf

___TUROK___
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 16.04.2008 20:58

Re: VW Passat 1,6 74kw

Příspěvek od ___TUROK___ »

Já jsem neměl moc času si nic nastudovávat, věděl jsem jenom, že chci buď VW Passat,nebo Audi A4,A6, popř. v nejhorším i nejakou Octávii, kdyby byla solidní nabídka, ale do toho mě tlačila spíš přítelkyně. Prostě jsem neměl konkrétní představu, jen hrubou, tak jsem procházel internet a sledoval kde je co k mání a čekal jsem na nějaký dobrý kup něčeho co by mě zaujalo. No jeden den se na netu objevil právě můj pašík, a druhej den jsem si pro něj jel. Prostě takový rychlý rozhodnutí. Všeobecně jsem věděl, že to jsou kvalitní auta. Nejsem žádnej "autíčkář", auto mi slouží spíš jako užitková věc, ale tak teď jsem si to pořídil, tak si rád poslechnu nějaké názory, zkušenosti atd.

Uživatelský avatar
Sundee
Závodník
Závodník
Příspěvky: 524
Registrován: 03.03.2008 20:31
Bydliště: Slovensko, Zilina, Ruzomberok
Kontaktovat uživatele:

Re: VW Passat 1,6 74kw

Příspěvek od Sundee »

___TUROK___ píše:Já jsem neměl moc času si nic nastudovávat, věděl jsem jenom, že chci buď VW Passat,nebo Audi A4,A6, popř. v nejhorším i nejakou Octávii, kdyby byla solidní nabídka, ale do toho mě tlačila spíš přítelkyně. Prostě jsem neměl konkrétní představu, jen hrubou, tak jsem procházel internet a sledoval kde je co k mání a čekal jsem na nějaký dobrý kup něčeho co by mě zaujalo. No jeden den se na netu objevil právě můj pašík, a druhej den jsem si pro něj jel. Prostě takový rychlý rozhodnutí. Všeobecně jsem věděl, že to jsou kvalitní auta. Nejsem žádnej "autíčkář", auto mi slouží spíš jako užitková věc, ale tak teď jsem si to pořídil, tak si rád poslechnu nějaké názory, zkušenosti atd.

v kazdom pripade budes spokojny...
ale ako si pisal mal si golfa II s 1.8 benzinom
teraz mas passat s 1.6 benzinom...
mozno sa ti bude zdat slabsi nakolko je to tazsie auto a slabsi motor... tak preto...
so vsetkym ostatnym by si nemal mat nejake vacsie problemy...
asi tak ako so starsim autom :)

v kazdom pripade vitaj medzi passtmi :)
Jezdit nejrychleji neznamená nejstylověji - LOW CRUISIN'

___TUROK___
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 16.04.2008 20:58

Re: VW Passat 1,6 74kw

Příspěvek od ___TUROK___ »

Sundee píše:
___TUROK___ píše:Já jsem neměl moc času si nic nastudovávat, věděl jsem jenom, že chci buď VW Passat,nebo Audi A4,A6, popř. v nejhorším i nejakou Octávii, kdyby byla solidní nabídka, ale do toho mě tlačila spíš přítelkyně. Prostě jsem neměl konkrétní představu, jen hrubou, tak jsem procházel internet a sledoval kde je co k mání a čekal jsem na nějaký dobrý kup něčeho co by mě zaujalo. No jeden den se na netu objevil právě můj pašík, a druhej den jsem si pro něj jel. Prostě takový rychlý rozhodnutí. Všeobecně jsem věděl, že to jsou kvalitní auta. Nejsem žádnej "autíčkář", auto mi slouží spíš jako užitková věc, ale tak teď jsem si to pořídil, tak si rád poslechnu nějaké názory, zkušenosti atd.

v kazdom pripade budes spokojny...
ale ako si pisal mal si golfa II s 1.8 benzinom
teraz mas passat s 1.6 benzinom...
mozno sa ti bude zdat slabsi nakolko je to tazsie auto a slabsi motor... tak preto...
so vsetkym ostatnym by si nemal mat nejake vacsie problemy...
asi tak ako so starsim autom :)

v kazdom pripade vitaj medzi passtmi :)

No mě příjde, že je svižnější, Golf měl 55kw, tohle má 74kw, ale o výkon mi vůbec nejde, to nějak neřeším, spíš mi jde o komfort a pohodlnou jízdu.

Uživatelský avatar
Sundee
Závodník
Závodník
Příspěvky: 524
Registrován: 03.03.2008 20:31
Bydliště: Slovensko, Zilina, Ruzomberok
Kontaktovat uživatele:

Re: VW Passat 1,6 74kw

Příspěvek od Sundee »

___TUROK___ píše: No mě příjde, že je svižnější, Golf měl 55kw, tohle má 74kw, ale o výkon mi vůbec nejde, to nějak neřeším, spíš mi jde o komfort a pohodlnou jízdu.

tak potom no problem :lol:
Jezdit nejrychleji neznamená nejstylověji - LOW CRUISIN'

Uživatelský avatar
marko2
Řidič
Řidič
Příspěvky: 188
Registrován: 21.01.2008 10:04
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: VW Passat 1,6 74kw

Příspěvek od marko2 »

Zdravím příteli,
taky mám 1.6 74kw AHL.Já jezdím teď hodně po městě.Takže spotřeba kolem 8.5L.
Jinak jak říkáš ty,neřeším výkon.Nalítal jsem se už dost a nehodlám hrát s policajtama hru na body.A těch 200 jede taky.Jinak si myslím,že auto je to skvělé.Pohodlné,prostorné.To auto si Tě rozmazluje.Jezdím 7 km do práce,proto jsem šel do benzínu.Přátelé,ruku na srdce.Kdybych si koupil TDina 7 km do práce,jak dlouho by to vydrželo turbo?spotřeba?A s 1.8T bych se už vůbec nedoplatil na ty velmi krátké trasy.
Jinak ať ti to jezdí bez problémů a vítej u Das Auto!
Čas si vymysleli lidé,aby věděli od kdy do kdy a co za to.

Uživatelský avatar
waffen
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: VW Passat 1,6 74kw

Příspěvek od waffen »

Nazdar,ja som mal tiež 1.6 asi 4roky a na konfort som sa nesťažoval vedel som predsa čo kupujem aj to fajne chodilo...keď prejdeš s POLO 1.4 na PASSAT 1.6 tak to troška ťahá viac a to niesom pretekár....ale teraz moj názor 1.6 do Passata je hluposť na tak ťažké auto 1.6 je málo ešte s turbom,ani spotreba nic moc ak som chcel 7l tak som chodil 80-90km/hod...a ked zapneš klimu zbadáš na výkone hneď.Teraz mám 1.9 TDI B6 96kw a som spokojný a cíťim sa v tom aute koneč bezbečne...odporučamr cena /výkon/spotreba

Uživatelský avatar
marko2
Řidič
Řidič
Příspěvky: 188
Registrován: 21.01.2008 10:04
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: VW Passat 1,6 74kw

Příspěvek od marko2 »

waffen píše:Nazdar,ja som mal tiež 1.6 asi 4roky a na konfort som sa nesťažoval vedel som predsa čo kupujem aj to fajne chodilo...keď prejdeš s POLO 1.4 na PASSAT 1.6 tak to troška ťahá viac a to niesom pretekár....ale teraz moj názor 1.6 do Passata je hluposť na tak ťažké auto 1.6 je málo ešte s turbom,ani spotreba nic moc ak som chcel 7l tak som chodil 80-90km/hod...a ked zapneš klimu zbadáš na výkone hneď.Teraz mám 1.9 TDI B6 96kw a som spokojný a cíťim sa v tom aute koneč bezbečne...odporučamr cena /výkon/spotreba
Zdravím příteli,
jak píšeš 80-90km/hod,je u mne normální rychlost.Pří předjíždění samozřejmě třeba co nejrychleji dopředu.Po dálnici max 150,ale 200 to taky 1.6 zvládne.Jasně,ty máš rychlejší.Není to žádné dělo,ale na tu jízdu pokud si nechceš hrát s fízlama,to stačí.Někdo zas upřednostňuje vyšší výkon,doku se neponaučí.
Čas si vymysleli lidé,aby věděli od kdy do kdy a co za to.

Uživatelský avatar
LEV1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 24.02.2008 18:21

Re: VW Passat 1,6 74kw

Příspěvek od LEV1 »

___TUROK___ píše:
Sundee píše:
v kazdom pripade budes spokojny...
ale ako si pisal mal si golfa II s 1.8 benzinom
teraz mas passat s 1.6 benzinom...
mozno sa ti bude zdat slabsi nakolko je to tazsie auto a slabsi motor... tak preto...
so vsetkym ostatnym by si nemal mat nejake vacsie problemy...
asi tak ako so starsim autom :)

v kazdom pripade vitaj medzi passtmi :)

No mě příjde, že je svižnější, Golf měl 55kw, tohle má 74kw, ale o výkon mi vůbec nejde, to nějak neřeším, spíš mi jde o komfort a pohodlnou jízdu.
MOJE ŘEČ!

Uživatelský avatar
Petulko83
Řidič
Řidič
Příspěvky: 116
Registrován: 25.01.2008 18:41
Bydliště: Brno + SK
Kontaktovat uživatele:

Re: VW Passat 1,6 74kw

Příspěvek od Petulko83 »

pre turoka ,:

aky mas typ motoru? nemas nahodou ALZ? dik

___TUROK___
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 16.04.2008 20:58

Re: VW Passat 1,6 74kw

Příspěvek od ___TUROK___ »

Petulko83 píše:pre turoka ,:

aky mas typ motoru? nemas nahodou ALZ? dik
Ahoj, nemám, mám AHL.

___TUROK___
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 16.04.2008 20:58

Re: VW Passat 1,6 74kw

Příspěvek od ___TUROK___ »

marko2 píše:
waffen píše:Nazdar,ja som mal tiež 1.6 asi 4roky a na konfort som sa nesťažoval vedel som predsa čo kupujem aj to fajne chodilo...keď prejdeš s POLO 1.4 na PASSAT 1.6 tak to troška ťahá viac a to niesom pretekár....ale teraz moj názor 1.6 do Passata je hluposť na tak ťažké auto 1.6 je málo ešte s turbom,ani spotreba nic moc ak som chcel 7l tak som chodil 80-90km/hod...a ked zapneš klimu zbadáš na výkone hneď.Teraz mám 1.9 TDI B6 96kw a som spokojný a cíťim sa v tom aute koneč bezbečne...odporučamr cena /výkon/spotreba
Zdravím příteli,
jak píšeš 80-90km/hod,je u mne normální rychlost.Pří předjíždění samozřejmě třeba co nejrychleji dopředu.Po dálnici max 150,ale 200 to taky 1.6 zvládne.Jasně,ty máš rychlejší.Není to žádné dělo,ale na tu jízdu pokud si nechceš hrát s fízlama,to stačí.Někdo zas upřednostňuje vyšší výkon,doku se neponaučí.
Souhlasím, já se k té rychlosti 80-90km/h také přikláním, víc to pro mě nemá smysl. B6 je asi bezpečnější, výkonější a celkově hezčí, ale taky stojí víc peněz, já jsem byl rád, že mi to vyšlo na B5tku a jsem s ní velmi spokojený.

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“