2,5 TDI V6 Tiptronic

Co se nedá zařadit...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
kamaryt
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 23.04.2008 16:17

2,5 TDI V6 Tiptronic

Příspěvek od kamaryt »

Po sedmi letech v oktávce zvažuju upgrade :) Mám možnost koupit VW Passat 2,5 TDI V6, s tiptronicem, stáří cca 4 roky. Kdo s ním jezdíte - doporučili byste ho koupit? Nebo případně i upozornit na případné problémy, na které se mám připravit? Díky všem. Dodatek: najeto kolem stovky, 120 kW.
Naposledy upravil(a) kamaryt dne 23.04.2008 17:42, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
šimek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4502
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: 2,5 TDI V6 Tiptronic

Příspěvek od šimek »

kamaryt píše:Po sedmi letech v oktávce zvažuju upgrade :) Mám možnost koupit VW Passat 2,5 TDI V6 s tiptronicem, stáří cca 4 roky. Kdo s ním jezdíte - doporučili byste ho koupit? Nebo případně i upozornit na případné problémy, na které se mám připravit? Díky všem
Záleží taky jaká síla TDI, počet km, všeobecně se tady nedoporučuje motor 110KW a o Tiptroniku tady je debat víc než dost. Těžko radit, to chce pořádně projet, prohlídnout, projet pc, zjistit stav KM, asi tak. Jako u každého auta.

Uživatelský avatar
vaha
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2016
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: královehradecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: 2,5 TDI V6 Tiptronic

Příspěvek od vaha »

motor musí cca v 1700t zatáhnout a táhnout a řezení musí jít bez cukání...tyhle verze motoru už jsou vcelku spolehlivé,narozdíl od prvních verzi AFB,AKN,AKE

Uživatelský avatar
rapid.direct
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3875
Registrován: 17.02.2008 20:08
Kontaktovat uživatele:

Re: 2,5 TDI V6 Tiptronic

Příspěvek od rapid.direct »

kamaryt píše:Po sedmi letech v oktávce zvažuju upgrade :) Mám možnost koupit VW Passat 2,5 TDI V6, s tiptronicem, stáří cca 4 roky. Kdo s ním jezdíte - doporučili byste ho koupit? Nebo případně i upozornit na případné problémy, na které se mám připravit? Díky všem. Dodatek: najeto kolem stovky, 120 kW.

Čau....tak přesně tenhle typ auta mám a i když se tu hodně mluví o poruchovosti(110kw) a vyšší spotřebě 2,5litrů tak já jsem spokojen. Je jasné, že od vlastníka takového vozu asi žádnou ostrou kritiku číst nebudeš (kdo by si také sra*l na hlavu že? :lol: ), ale své mouchy to má , to je jasné. Např. spotřeba se v městě (jsem z Prahy) pohybuje kolem 10litrů, ovšem na dálku padá strmě dolů a pokud nejedeš jak magor(což se s tímhle autem fakt dá) tak s tím za 8 litrů pojedeš bez problémů. Samozřejmě je také vše dražší a hůř se to shání ( v případě vrakoviště ap)! :twisted:

Tiptronic......šimek má recht (nechce se mi to uznávat ale má :? ) napsalo se toho tu už dost o tomhle zařízení.....ve zkratce= máš výbornej pocit z jízdy, řazení při ostřejší jízdě s tipem je bomba a určitě by tu spousta lidí svojí manuál páku za tohle v danou chvíli vyměnilo, ale je to poruchová a nákladná záležitost pokud se ti to vyse*re a to pokud se k tomu chováš po celou dobu slušně neovlivníš :( nebo si to alespoň myslím....tak asi tak...přeji dobré rozhodování!

Suma sumárum já doporučuji...... 8)

Uživatelský avatar
Huďas
Řidič
Řidič
Příspěvky: 80
Registrován: 13.10.2007 13:16
Bydliště: Praha

Re: 2,5 TDI V6 Tiptronic

Příspěvek od Huďas »

já doporučuju každého 2.5 TDI všema deseti :D 8)
-------------V6 4EVER----------------

Uživatelský avatar
Fandy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 337
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudimsko

Re: 2,5 TDI V6 Tiptronic

Příspěvek od Fandy »

Když netrefíš na trosku,bude dobře sloužit :) Napíchnout na VAG,prohlédnout,sledovat řazení Tipu zastudena i zatepla......

Uživatelský avatar
wladi
Profík
Profík
Příspěvky: 945
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: 2,5 TDI V6 Tiptronic

Příspěvek od wladi »

Hlavne pozri ci tam nahodou niekto nelial LogLife olej. To neprospieva ziadnemu motoru a obzvlast V6 TDi. Prednedavnom som tiez uvazol o nom. Na tiptronic existuje jedna dobra finta s ktorou odhalis ci je vsetko ok. Pri stojacom aute zaradis z D do R. Ak to cukne tak to radsej neber. Poradil mi to jeden mechanik.

Uživatelský avatar
šimek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4502
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: 2,5 TDI V6 Tiptronic

Příspěvek od šimek »

wladi píše:Hlavne pozri ci tam nahodou niekto nelial LogLife olej. To neprospieva ziadnemu motoru a obzvlast V6 TDi. Prednedavnom som tiez uvazol o nom. Na tiptronic existuje jedna dobra finta s ktorou odhalis ci je vsetko ok. Pri stojacom aute zaradis z D do R. Ak to cukne tak to radsej neber. Poradil mi to jeden mechanik.
Vždycky to trošku "cukne" Respektive je cítit jak to najednou zabere. Nesmí to však být nějaká rána nebo nějaký bazvuk.

Uživatelský avatar
marko87
Řidič
Řidič
Příspěvky: 163
Registrován: 05.10.2007 22:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: 2,5 TDI V6 Tiptronic

Příspěvek od marko87 »

Odporúčam. Ja mám ročnú skúsenosť s tým neslávnym 110 kW a šlape ako hodinky. Tiptronic tiež. Síce odspodu trochu slabo ťahá, ale od tretieho prevodového stupňa je to raketa už od 1400 RPM. Kombinovaná spotreba je 8 l, čo je na Tiptronic a 4motion celkom dobré. Veď ostatní vravia, že s 1,9 TDI 96 kW s predným pohonom majú 7l.

Uživatelský avatar
wladi
Profík
Profík
Příspěvky: 945
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: 2,5 TDI V6 Tiptronic

Příspěvek od wladi »

Mozno to trosku cukne ale nesmie to nejak vyrazne. Alebo az tak ze drbne s celym autom

Uživatelský avatar
PasoVWec
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Velké Losiny

Re: 2,5 TDI V6 Tiptronic

Příspěvek od PasoVWec »

Mám tedy 110kw verzi 4 MOTION 2003, A MŮŽU JEN CHVÁLIT.. spotřeba na tak těžký auto kolem 8litrů a není problém normálně i kolem 6,5 a to né jen vyjímečně... spolehlivý, tahoun, bez poruch, a to už mám 210tkm.. rozhodně 2,5 už jen kvůli zvuku toho motoru... :wink:
Lepší je být mrtvej frajer než živej sráč...

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“