Napájení navigace

Co se nedá zařadit...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
Dracek22
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 24.02.2006 21:02

Napájení navigace

Příspěvek od Dracek22 »

Zdravím všechny, chci si pořídit do auta nějakou navigaci- ne originál- nějakej TomTom apod...- nechci to ale mit pořád zapojený v zapalovači aby mi všude vedli dráty- jak moc je složitý napojit to na baterku?

Díky za odpovědi

DavidDC
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 368
Registrován: 18.06.2008 01:17
Bydliště: Děčín

Re: Napájení navigace

Příspěvek od DavidDC »

Je to brnkačka, stačí jen změřit jakým napětím je navigace napájená a připojíš to... já bych si to asi píchnul na napájení od rádia nebo tak podobně...
a pokud umíš alespoň Ohmův zákon ze základky (pokud to nebude napájeno 12V), tak to hravě zvládneš :ven:
Hodně zdaru! 8)
VAG - Děčín a okolí
Projekční práce - elektroinstalace (silnoproud, slaboproud, fotovoltaika)

Uživatelský avatar
pepanos
Profík
Profík
Příspěvky: 937
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Napájení navigace

Příspěvek od pepanos »

Dracek22 píše:Zdravím všechny, chci si pořídit do auta nějakou navigaci- ne originál- nějakej TomTom apod...- nechci to ale mit pořád zapojený v zapalovači aby mi všude vedli dráty- jak moc je složitý napojit to na baterku?

Díky za odpovědi
Pokud si pořídíš nějakýho TomToma,tak ty většinou vydržej nabitý v provozu cca.4-5hodin,což si myslím,že na normální ježdění docela stačí.(Jestli tedy pracovně nejezdíš denně od čerta k ďáblu)
Jestli budeš chtít nějaký PDAčko s navigací,tak z vlastní zkušenosti s HPčkem,v pohodě vydrží navigovat dvě hoďky.Pak většinou někam dojedu a strčím ho do nabíječky,a za půl hodiny je tam zas nabito do polovic baterky.
Většinou používám autonabíječku,občas je to trochu opruz,ale vzhledem k tomu,že mám miniUSB na PDA,telefonu,foťáku,nabíječce na baterky,tak s jedním kabelem můžu průběžně krmit zrovna to, čemu se nedostává šťávy :)

DavidDC
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 368
Registrován: 18.06.2008 01:17
Bydliště: Děčín

Re: Napájení navigace

Příspěvek od DavidDC »

pepanos píše:
Dracek22 píše:Zdravím všechny, chci si pořídit do auta nějakou navigaci- ne originál- nějakej TomTom apod...- nechci to ale mit pořád zapojený v zapalovači aby mi všude vedli dráty- jak moc je složitý napojit to na baterku?

Díky za odpovědi
Pokud si pořídíš nějakýho TomToma,tak ty většinou vydržej nabitý v provozu cca.4-5hodin,což si myslím,že na normální ježdění docela stačí.(Jestli tedy pracovně nejezdíš denně od čerta k ďáblu)
Jestli budeš chtít nějaký PDAčko s navigací,tak z vlastní zkušenosti s HPčkem,v pohodě vydrží navigovat dvě hoďky.Pak většinou někam dojedu a strčím ho do nabíječky,a za půl hodiny je tam zas nabito do polovic baterky.
Většinou používám autonabíječku,občas je to trochu opruz,ale vzhledem k tomu,že mám miniUSB na PDA,telefonu,foťáku,nabíječce na baterky,tak s jedním kabelem můžu průběžně krmit zrovna to, čemu se nedostává šťávy :)
Hezky jsi to popsal, take to tak praktikuji, ale to on asi slyset nechtel :wink:
VAG - Děčín a okolí
Projekční práce - elektroinstalace (silnoproud, slaboproud, fotovoltaika)

Uživatelský avatar
noxicek
Pilot
Pilot
Příspěvky: 828
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Karvinsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Napájení navigace

Příspěvek od noxicek »

Navic vetsina navigaci treba s TMC vyzaduje napajeni, pravekvuli prijimaci. A taky porad stresovat a kontrolovat baterku neni pri jizde neznamym mistem taky zcela idealni.
Nektere navi maji v tom konektoru zabudovan bud obyc. stabilizator ci menic napeti.
Kablik bych vedl bud nekde zadem nebo okolo palubky. Konektor bych si upravil pro privod dvou vodicu a napojil uz to urcite budes vedet kam...

Uživatelský avatar
Dracek22
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Napájení navigace

Příspěvek od Dracek22 »

Diky vsem za reakce :) presne jak bylo receno je lepsi aby se to nabijelo porad a ne porad kontrolovat a dobijet- v lednu to spacham- dikes vsem :D

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“