jde pasik prevratit?

Co se nedá zařadit...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

TDI 4MOTION
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 381
Registrován: 18.07.2008 06:54
Bydliště: Opava

Re: jde pasik prevratit?

Příspěvek od TDI 4MOTION »

A jak se tak divam tak mas jen predohraba a stim si moc nevyhrajes.Zato ja dnes na Sumave sem polit pekne driftem kolem zastavky :twisted: Ale nadokazu si to prectavit jak by se to chovalo s predohrabem.Muj nazor,ze se s prednim nahonem moc toho zkouset neda..
vé-šestka

Uživatelský avatar
klimbik
Závodník
Závodník
Příspěvky: 653
Registrován: 18.03.2008 12:25
Bydliště: OstraVWa

Re: jde pasik prevratit?

Příspěvek od klimbik »

mattes píše:a kde jsi jezdil?
v porube, u koleji VSB za telocvicnou. mezi zastavkama studentska a studentske koleje.
moje instruktážní videa!
-->EGR-OFF na AFN 81kw
-->EGR-OFF na BLS 77kw
-->MAF-OFF
-->dvojitá koncovka výfuku
-->čištění a kontrola žhavičů

pokud se vám líbily, nezapomeňte lajkovat! :)

Uživatelský avatar
klimbik
Závodník
Závodník
Příspěvky: 653
Registrován: 18.03.2008 12:25
Bydliště: OstraVWa

Re: jde pasik prevratit?

Příspěvek od klimbik »

TDI 4MOTION píše:A jak se tak divam tak mas jen predohraba a stim si moc nevyhrajes.Zato ja dnes na Sumave sem polit pekne driftem kolem zastavky :twisted: Ale nadokazu si to prectavit jak by se to chovalo s predohrabem.Muj nazor,ze se s prednim nahonem moc toho zkouset neda..
no moc ne, ale nedavno jsme jeli do vidne a drsne mi ulitl zadek na ceste asi blato ci co, tak me to tak vylekalo, ze si to musim trochu pozkouset
moje instruktážní videa!
-->EGR-OFF na AFN 81kw
-->EGR-OFF na BLS 77kw
-->MAF-OFF
-->dvojitá koncovka výfuku
-->čištění a kontrola žhavičů

pokud se vám líbily, nezapomeňte lajkovat! :)

Uživatelský avatar
semjaa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 16.12.2008 15:10

Re: jde pasik prevratit?

Příspěvek od semjaa »

Ja jsem lital na na podobnych parkovistich a jeste se Š.rapid a nikdy ani naznak prevraceni pri najeti na sucho v rychlosti cca 60km/h s gumama 175/70. V lete sel kolikrat rapidek na suchu o 180stupnu prez rucku a v pohode. Jinak tohle zimni blbnuti na parkovistich je podle me velice dulezite a mel by si to obcas zkouset kazdy kdo chce v zime ridit vozidlo.

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10100
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: jde pasik prevratit?

Příspěvek od majkl1 »

Jenže je rozdíl když to zkoušíš přes ručku, kdy jsou kola zablokovaná již při přímé jízdě a poté již kloužou smykem postupně při neustálé rotaci auta až do jízdy bokem a
jetím bokem po ledu a pak najetím na led bez rotace auta.
Já takhle překlopil favala a to jsem jel skoro krokem. Chytl jsem z kopce smyk (jel jsem tak cca 40km/h) Měl jsem asi tak 5-7sekund nato si vyzkoušet všechno. Motat volantem, vyšlápnout spojku, brdit i nebrzdit. Nic nepomohlo. Bokem jsem se sunul k okraji silnice, kde bylo trochu štěrku. Během toho manévru jsem ještě pochopitelně z tej čtyřicítky zpomalil, ale jak se kola chytli o štěrk bác ho! Už jsem vysel v pásech hlavou dolů :-(.
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
Michal530
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2316
Registrován: 04.03.2008 22:47
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: jde pasik prevratit?

Příspěvek od Michal530 »

klimbik píše:caute, mam b5ku kombika a nasel jsem dneska v tomto krasnem pocasi jedno velke parkoviste, kde by se dalo trochu pocvicit smykovani, zataceni, brzdeni, rozjizdeni. myslite si, ze dokazu dejme tomu v rychlosti 60km/h smykem na prerusovanem lede pasika prevratit na strechu? porad me s tim nekdo plasi, ale ja myslim, ze by to slo az pri daleko vyssi rychlosti a na suchu. led je tam skoro souvisly, jen obcas kola zaberou o asfalt. nejsou tam diry ani zadne hrany.
samozrejme pokud nekdo z ostravy chcete prijet, tak se dohodnem a poblbnem vsichni.
Ne neboj se, pokud se to auto o něco nezastaví a nesekne se tak ho za těchhle podmínek v živtě nepřevrátíš a jestli se ti to povede tak ti ho zadarmo spravím :lol: :lol: :lol: A to dokonce i na suchém asfaltu :wink: Pošlu ti auto přes ručku na suchém asfaltě ve 130Km/h a nestane se nic. :mrgreen:
Opilý řidič, veselý vrah.......

Uživatelský avatar
pajin
Závodník
Závodník
Příspěvky: 514
Registrován: 01.06.2008 19:39
Bydliště: Moravwa(Brno)
Kontaktovat uživatele:

Re: jde pasik prevratit?

Příspěvek od pajin »

klimbik píše:caute, mam b5ku kombika a nasel jsem dneska v tomto krasnem pocasi jedno velke parkoviste, kde by se dalo trochu pocvicit smykovani, zataceni, brzdeni, rozjizdeni. myslite si, ze dokazu dejme tomu v rychlosti 60km/h smykem na prerusovanem lede pasika prevratit na strechu? porad me s tim nekdo plasi, ale ja myslim, ze by to slo az pri daleko vyssi rychlosti a na suchu. led je tam skoro souvisly, jen obcas kola zaberou o asfalt. nejsou tam diry ani zadne hrany.
samozrejme pokud nekdo z ostravy chcete prijet, tak se dohodnem a poblbnem vsichni.
kamos a pasikem sel pres boudu 3 ale nebylo to na parkovisti ale pri rychlosti 120 km/h ne zledovatele silnici.nebylo potom poznat jestli to je auto nebo co

Uživatelský avatar
rapid.direct
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3875
Registrován: 17.02.2008 20:08
Kontaktovat uživatele:

Re: jde pasik prevratit?

Příspěvek od rapid.direct »

Jde o rychlost ne? :lol:

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10100
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: jde pasik prevratit?

Příspěvek od majkl1 »

Ne. Jde o fyziku.
Rychlost, tření, výška těžiště, osa v které se pohybuje těžiště, zrychlení(zpomalení) a ještě mraky jiných faktorů. Ale kdo nevěří, ať tam běží 8)
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
ETC
Řidič
Řidič
Příspěvky: 170
Registrován: 07.10.2008 00:40
Bydliště: -MaRtIn- SK
Kontaktovat uživatele:

Re: jde pasik prevratit?

Příspěvek od ETC »

Prouza píše:No je to něco jako pokus omyl...koukej a určitě to nebylo ve větší rychlosti jak 60km/h :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=UiQBRcKi4Rg
odteraz už hodiny nerobím :mrgreen:
DAS AUTO

Uživatelský avatar
ropo39
Řidič
Řidič
Příspěvky: 187
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: jde pasik prevratit?

Příspěvek od ropo39 »

chalani tak moja kara 4motion z ESP, plny rajd, plny plyn lad pod kolesami, a nepohla sa ani štipku do šmyku, etš aj si ubrala a pekne v stope kolečko vybrala, otras, toto sa so škorpikom zo zadnym nahonom neda ani zrovnať, s tym som lietal aj na bananovej šupke :-))

Uživatelský avatar
klimbik
Závodník
Závodník
Příspěvky: 653
Registrován: 18.03.2008 12:25
Bydliště: OstraVWa

Re: jde pasik prevratit?

Příspěvek od klimbik »

diky diky. obcas tam jeste jezdim a zatim bylo vsechno v poradku. ted je tam krasny snih uplacany, tak je to zase trochu o necem jinem nez na castecne zledovatelem a aspon to tak nenici gumy.
jinak jsem vcera jel do obchodu a nejaky typek z feldou predemnou zabrzdil (ja jsem si radsi drzel odstup), smyklo se mu to mirne doprava, protoze cesta byla zesikma a jak se to snazil vyrovnat (asi to prave nikdy nezkousel), tak se dostal sikmo na druhou stranu a dalsi srovnani bylo az o auto pred nim. zadna velka skoda, dve feldy, ale tak to dopada, kdyz se malo trenuje na snehu a clovek nevi, co se s autem muze stat. samozrejme nerikam, ze jsem nejaky colin mcray, to by jeste par set let trvalo, nez bych takhle ridil, ale urcite to pomaha.
moje instruktážní videa!
-->EGR-OFF na AFN 81kw
-->EGR-OFF na BLS 77kw
-->MAF-OFF
-->dvojitá koncovka výfuku
-->čištění a kontrola žhavičů

pokud se vám líbily, nezapomeňte lajkovat! :)

Uživatelský avatar
maxik.mad
Řidič
Řidič
Příspěvky: 80
Registrován: 22.10.2008 18:25
Bydliště: Přerov

Re: jde pasik prevratit?

Příspěvek od maxik.mad »

klimbik píše:neprevratilo se :)

ale prijeli tam jeste tri auta, dva z toho jezdili a slo jim to daleko pekneji nez me. jeden mel letni gumy, tak to asi proto a ten druhy, mel B4ku kombika, tomu zase daval pekne zahulit.

nicmene zkusenost se hodi. jelo mi to skoro vzdycky tak jak jsem mel otoceny volant, takze vlastne spravne.

malo snehu :)
S tímhle by Ti to taky šlo :lol: http://www.youtube.com/watch?v=QEfdr0Y0 ... re=related

Uživatelský avatar
rapid.direct
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3875
Registrován: 17.02.2008 20:08
Kontaktovat uživatele:

Re: jde pasik prevratit?

Příspěvek od rapid.direct »

majkl1 píše:Ne. Jde o fyziku.
Rychlost, tření, výška těžiště, osa v které se pohybuje těžiště, zrychlení(zpomalení) a ještě mraky jiných faktorů. Ale kdo nevěří, ať tam běží 8)

No vzhledem k tvýmu zážitku ti věřím :wink:

Uživatelský avatar
Shear_5
Profík
Profík
Příspěvky: 939
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ratíškovice
Kontaktovat uživatele:

Re: jde pasik prevratit?

Příspěvek od Shear_5 »

Převrátit se dá všechno.. Prázdné parkoviště a sníh je dobré, kdosi mi tvrdil, že Pašíka nejde utrhnout, možná jak kterého, ale ten můj teda šel.. Na ledu snad jedině ve vyšší rychlosti o patník, jinak je to takové "sumo"..

Jinak zapnout si ESP a jít jezdit smykem, to je vážně nápad.

Mimochodem, Pašík nečichl ke sportovním vlastnostem ani na sníženém podvozku ani na ničem jiném, takže na blbnutí bych si bral jiné auto, jenom s vrakem škoda 120 se dá užít na sněhu více srandy než v Pašíkovi..

S předohrabem je dobré zkusit zpátečku, plný kotel, plný rejd a už to létá, jinak pro trochu srandu se to musí vždycky rozjet..

To je vše co si myslím, na sněhu jsem toho moc nenablbnul, mám raděj létání vzduchem, akorát je to drahý špás :cry:

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“