olej prevodovka

Stará témata

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
maddam
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

olej prevodovka

Příspěvek od maddam »

Zrejme mi tece olej z prevodovk mezi prevodovkou a motorem. Nevite cim by to mhlo byt pripadne jak nakladna by byla oprava ?

Jak zkontroluji, kolik je v prevodovce oleje, kudy se tam doleva a jaky olej ? Dik.

Uživatelský avatar
elit
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1573
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od elit »

Jestli tece jenom malinko(prolina), tak bych to resil az treba s vymenou spojky. U Octavie mi taky prolinal po dobu cca 100tis km a myslim, ze i novymu majiteli prolina dal.
Passat 2008 BMP

Uživatelský avatar
maddam
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maddam »

Jo zrejme jen prolina a nebo uz mam prazdnou prevodovku, tak proto jen prolina. Nechal sem totiz passata stat 2 dny v garazi a jak sem si pro nej sel byla pekne velka kaluz pod autem. Pred touto udalosti sem tam odkapla kapka z prevodovky, ale ne kdyz to stalo pres noc. Potrebuju to zkontrolovat ale nevim jak a co. Treba uz tam fakt nic nemam ?

Uživatelský avatar
elit
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1573
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od elit »

maddam píše:Jo zrejme jen prolina a nebo uz mam prazdnou prevodovku, tak proto jen prolina. Nechal sem totiz passata stat 2 dny v garazi a jak sem si pro nej sel byla pekne velka kaluz pod autem. Pred touto udalosti sem tam odkapla kapka z prevodovky, ale ne kdyz to stalo pres noc. Potrebuju to zkontrolovat ale nevim jak a co. Treba uz tam fakt nic nemam ?
No jestli byla velka kaluz, tak bych to asi resil. Urcite ma nekde kontrolni sroub. Kde ale je to netusim. Etku mam v druhym compu.
Passat 2008 BMP

Uživatelský avatar
Vali
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 456
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: olej prevodovka

Příspěvek od Vali »

maddam píše:Zrejme mi tece olej z prevodovk mezi prevodovkou a motorem. Nevite cim by to mhlo byt pripadne jak nakladna by byla oprava ?

Jak zkontroluji, kolik je v prevodovce oleje, kudy se tam doleva a jaky olej ? Dik.
Jakej rok výroby máš, řeknu ti tu kontrolní zátku.

Uživatelský avatar
maddam
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: olej prevodovka

Příspěvek od maddam »

Vali píše:
maddam píše:Zrejme mi tece olej z prevodovk mezi prevodovkou a motorem. Nevite cim by to mhlo byt pripadne jak nakladna by byla oprava ?

Jak zkontroluji, kolik je v prevodovce oleje, kudy se tam doleva a jaky olej ? Dik.
Jakej rok výroby máš, řeknu ti tu kontrolní zátku.
12/1997, ale potrebuju vedet presne jak vypada, na jaky je klic a kde presne je at nepovolim neco jineho. A taky kudy nalejt a co kdyz bude malo. Dikes.

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: olej prevodovka

Příspěvek od Mára_VR6 »

maddam píše:
Vali píše: Jakej rok výroby máš, řeknu ti tu kontrolní zátku.
12/1997, ale potrebuju vedet presne jak vypada, na jaky je klic a kde presne je at nepovolim neco jineho. A taky kudy nalejt a co kdyz bude malo. Dikes.
a nechceš si radši zajet za někým do servisu, ať ti ho za kilčo doleje? :wink:
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

Uživatelský avatar
maddam
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: olej prevodovka

Příspěvek od maddam »

Mára_VR6 píše: a nechceš si radši zajet za někým do servisu, ať ti ho za kilčo doleje? :wink:
Chci. Kde mi to za kilco zkontroluji a dolejou ? (kilco=100Kc ceskych)

Uživatelský avatar
Vali
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 456
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vali »

Tak tady,a měří, se to až to začne tíc z roho plnícího otvoru, tak jestli ho vytočíš, tak by měl tect olej, ale jestli ti nepoteče, tak je ho tam málo, dej si pozor na jakou stranu zvedáš auto, rači jenom sundej kolo, anech to ve stejný výšce, jinak se ti ten olej nahromadí na jednu stranu
Přílohy
obrázek028.jpg
obrázek028.jpg (52.09 KiB) Zobrazeno 680 x

Uživatelský avatar
maddam
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maddam »

Vali píše:Tak tady,a měří, se to až to začne tíc z roho plnícího otvoru, tak jestli ho vytočíš, tak by měl tect olej, ale jestli ti nepoteče, tak je ho tam málo, dej si pozor na jakou stranu zvedáš auto, rači jenom sundej kolo, anech to ve stejný výšce, jinak se ti ten olej nahromadí na jednu stranu
Dikes Vali. Jeste by mi pomohlo, kdyby mi nekdo sdelil, co se do toho leje a kde to sezenu, pripadne za kolik. No a taky by byla dobra informace, kdybych tam nahodou na neci radu nalil neco jinyho, nez tam bylo puvodne, jestli to nemuze udelat nejaky problem. Vali jak se jmenuje ten softik, ze ktereho si mi poslal picture vyse ?

Uživatelský avatar
Vali
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 456
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vali »

Ten soft se menuje autodata.

Odpovědět

Zpět na „Archiv“