Passat B5 vs Octavia

Stará témata

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
20mira
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 24.02.2006 21:02

Passat B5 vs Octavia

Příspěvek od 20mira »

Čau, chci si kupovat jedno s těhle aut a chci se zeptat jaké by bylo lepší
je B5 více prostornější u řidiče jak Octavia ?
a chtěl bych slyšet porovnání od vás protože B5 nemá každej a Octavii každej-takže plno z vás s tím má zkušenost
chtěl bych něco kolem 150k benzín nejlépe 1.8... díky moc za vaše názory 8)

Uživatelský avatar
hodys
Pilot
Pilot
Příspěvky: 809
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: třebíč
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hodys »

passat je pohodlnější, tišší a líp se s ním jezdí a hlavně je prostornější, ale je náročnější na servis.. přední náprava, silentbloky motoru, apod.. oktávka je větší dělník. tam budeš jenom jezdit a jezdit. oktávka je podle nejlepší volba když se sečtou všechny plusy a mínusy.. ale dost záleží na vkusu. obě to jsou slušný auta.
Passat B8, Passat B7

BMW R1150 GS http://www.mvautoservis.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
elit
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1573
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od elit »

Oktavie je "velky" auto na malym podvozku. Vzadu ukrutne malo mista. Vepredu to jde.

Mel jsem ji 3,5 roku, pak jsem sel do Passatu. Rozdil nepopsatelnej.
Passat 2008 BMP

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Příspěvek od Mára_VR6 »

Jednoznačně Passata
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

Uživatelský avatar
Chudej student
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4438
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Chudej student »

Octavka je Golf nebo spis Bora....Passat je Superb..takze asi tak...
http://www.escape6.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
20mira
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od 20mira »

ted mám felicii a je pro mě strašně malá je to o proti Okt a B5 velikej rozdíl v prostoru ?

Uživatelský avatar
bedja
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 455
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: ZL Kraj

Příspěvek od bedja »

20mira píše:ted mám felicii a je pro mě strašně malá je to o proti Okt a B5 velikej rozdíl v prostoru ?
Tohle jsem řešil taky...oktavie versus passat...četl jsem recenze atd měl jsem jasno oktavii s černou kapličkou a klimou a 1.8 Turbo...
pak jsem sedl do auta pár jich objel a bylo mi upřímně na blití...Ten šedý interier prostě nezkousnu ikdyž je pro mě oktavie praktičtější než passat v sedanu...
pak jsem se u známého svezl passatem a za týden jsem jednoho vlastnil a byl ještě levnější než ty vybydlené oktávky...
Jediné mínus je ten servis, ale za to máš komfort, bezpečnost, atd...
kdo nemá auto ... umře jinak.... :)

Uživatelský avatar
bedja
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 455
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: ZL Kraj

Příspěvek od bedja »

Navíc mi přijde vzhledem ke stejnému stáří obou vozů passat o moc modernější a to nejen vzhledem...
kdo nemá auto ... umře jinak.... :)

Uživatelský avatar
DMS
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4941
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Mladá VWslaw

Příspěvek od DMS »

bedja píše:
20mira píše:ted mám felicii a je pro mě strašně malá je to o proti Okt a B5 velikej rozdíl v prostoru ?
Tohle jsem řešil taky...oktavie versus passat...četl jsem recenze atd měl jsem jasno oktavii s černou kapličkou a klimou a 1.8 Turbo...
pak jsem sedl do auta pár jich objel a bylo mi upřímně na blití...Ten šedý interier prostě nezkousnu ikdyž je pro mě oktavie praktičtější než passat v sedanu...
pak jsem se u známého svezl passatem a za týden jsem jednoho vlastnil a byl ještě levnější než ty vybydlené oktávky...
Jediné mínus je ten servis, ale za to máš komfort, bezpečnost, atd...
? praktičnější ? Tím,že se vzadu mačkají lidi na sedačkách ? Jinak se sedanem problém nemám, sklopím zadní sedačky a mám prostor až do kufru :wink: A porovnávat dvě velikostně odlišné platformy asi není to pravé.....má to být,jak psal student - Ocatvia versus Golf, Passat vs.Superb tak.

Uživatelský avatar
bedja
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 455
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: ZL Kraj

Příspěvek od bedja »

DMS píše:
bedja píše: Tohle jsem řešil taky...oktavie versus passat...četl jsem recenze atd měl jsem jasno oktavii s černou kapličkou a klimou a 1.8 Turbo...
pak jsem sedl do auta pár jich objel a bylo mi upřímně na blití...Ten šedý interier prostě nezkousnu ikdyž je pro mě oktavie praktičtější než passat v sedanu...
pak jsem se u známého svezl passatem a za týden jsem jednoho vlastnil a byl ještě levnější než ty vybydlené oktávky...
Jediné mínus je ten servis, ale za to máš komfort, bezpečnost, atd...
? praktičnější ? Tím,že se vzadu mačkají lidi na sedačkách ? Jinak se sedanem problém nemám, sklopím zadní sedačky a mám prostor až do kufru :wink: A porovnávat dvě velikostně odlišné platformy asi není to pravé.....má to být,jak psal student - Ocatvia versus Golf, Passat vs.Superb tak.
myslel jsem kufr....že se dá u oktávie otevřít i s oknem, ale to fakt jediná výhoda...jak píšeš..nemůžou se stavět vedle sebe...

když jsem měl kombíka tak jsem ho využil snad jednou a jak jsem si koupil sedana, tak jsem tak třikrát nadával... :lol: když jsem tam chtěl narvat telku tak ty sklopky moc nepomohly... :lol:
kdo nemá auto ... umře jinak.... :)

Uživatelský avatar
DMS
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4941
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Mladá VWslaw

Příspěvek od DMS »

bedja píše:
DMS píše: ? praktičnější ? Tím,že se vzadu mačkají lidi na sedačkách ? Jinak se sedanem problém nemám, sklopím zadní sedačky a mám prostor až do kufru :wink: A porovnávat dvě velikostně odlišné platformy asi není to pravé.....má to být,jak psal student - Ocatvia versus Golf, Passat vs.Superb tak.
myslel jsem kufr....že se dá u oktávie otevřít i s oknem, ale to fakt jediná výhoda...jak píšeš..nemůžou se stavět vedle sebe...

když jsem měl kombíka tak jsem ho využil snad jednou a jak jsem si koupil sedana, tak jsem tak třikrát nadával... :lol: když jsem tam chtěl narvat telku tak ty sklopky moc nepomohly... :lol:
telku můžeš hodit na zadní sedačky :wink:

Uživatelský avatar
bedja
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 455
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: ZL Kraj

Příspěvek od bedja »

DMS píše:
bedja píše: myslel jsem kufr....že se dá u oktávie otevřít i s oknem, ale to fakt jediná výhoda...jak píšeš..nemůžou se stavět vedle sebe...

když jsem měl kombíka tak jsem ho využil snad jednou a jak jsem si koupil sedana, tak jsem tak třikrát nadával... :lol: když jsem tam chtěl narvat telku tak ty sklopky moc nepomohly... :lol:
telku můžeš hodit na zadní sedačky :wink:
Tak to taky dopadlo, ale když já si potrpím na pořádek...to abych sebou pořád vozil deku, ikdyž ta se může kdykoliv hodit.... :lol:
kdo nemá auto ... umře jinak.... :)

Uživatelský avatar
DMS
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4941
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Mladá VWslaw

Příspěvek od DMS »

bedja píše:
DMS píše: telku můžeš hodit na zadní sedačky :wink:
Tak to taky dopadlo, ale když já si potrpím na pořádek...to abych sebou pořád vozil deku, ikdyž ta se může kdykoliv hodit.... :lol:
já s sebou vozím takovejch věcí, můžu díky vellkýmu kufru :wink:

Uživatelský avatar
T-Diesel
Řidič
Řidič
Příspěvky: 68
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Moravěnka, Morava...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od T-Diesel »

zalezi jak jsi moc narostl :lol:
pokud jsi normalniho vzrustu, nejakych 175 cm, tak ti oktavka mala nebude. S prostorem u ridice je to tak, ze v passatu si polepsis hlavne v oblasti loktu a ramen, s prostorem u nohou je to plus minus stejne, omezuje tam siroky stredovy panel.

Pokud jezdis sam nebo ve dvou, tak ti dobre poslouzi octavia a to hlavne v pripade, ze davas prednost spolehlivosti a hospodarnosti provozu. Pokud se chces povozit a jsi ochotny za to zaplatit o par penez navic, tak jednoznacne passat.

S nakupem octavie (ale i passatu) je docela problem, protoze za nizsi castky se prodavaji opravdu spise "vybydlena" auta. Ale vyber je obrovsky, takze to chce jen hledat (doporucuju spise soukromniky nez bazary).

Octavia je velmi dobra i jako liftback, kufr je obrovsky, pokud vozis vetsi veci tak na passata limuzinu zapomen, bys jenom nadaval a omezovalo by te to.

Vim co rikam, na octavii jsem toho za 2,5 roku najel docela dost a ted jsem presedlal na passata.

Uživatelský avatar
marwin
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 211
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: seVWerní čechy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marwin »

no ja mam 200cm a 120kg a dozadu do oktavky bych se soukal tezko, nastesti tam moc nejezdim a nastesti mam passata ;o)
ze nejde otevrit kufr i s oknem to je jasna nevyhoda v ty maly dire oproti oktavce, ale to jsou veci, ktery sou proste dany...

kdyz sklopim zadni sedadla, tak dam do kufru dvere o rozmerech 200*90cm, coz je az neskutecny, ne ze bych tam vozil dvere a mel z auti delnika ale jednou jsem je vezl ;o))) a taky jsem jednou mel moznost koupit pracku za super cenu a tak jsem vzdau otevrel dvere, dal tam deku kterou vozim sebou porad v tom OOOOBROVSKYM kufru a dal sem pracku velkou jako krava na sedacky, je to velky obrovsky skvely auto! SEDAN JE SUPER!

Odpovědět

Zpět na „Archiv“