palivove filtry

Stará témata

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
kubiss
Závodník
Závodník
Příspěvky: 535
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ostravwa
Kontaktovat uživatele:

palivove filtry

Příspěvek od kubiss »

cau vsem! jaky je vas nazor na kvalitu palivovych filtru? zkusenosti rady....ne¨kdo rika jedine bosch, protoze levne smecky v zime delaji bordel a auto nestratuje ve velkych mrazech...ja myslim ze je to vsechno to same...tak se pochlubte!!! :wink:

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Příspěvek od Tomm »

U benzinu bych rekl ze je to jedno, u TDI bych dal original vw. Preci jen to neni takova polozka...
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
kubiss
Závodník
Závodník
Příspěvky: 535
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ostravwa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kubiss »

Tomm píše:U benzinu bych rekl ze je to jedno, u TDI bych dal original vw. Preci jen to neni takova polozka...
jj presne... zajima me TDI ...

Uživatelský avatar
Macek71
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Macek71 »

a v čem je problém u TDI?

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Příspěvek od Tomm »

Macek71 píše:a v čem je problém u TDI?
Treba proto ze v zime nafta tuhne a tak je kvalita filtru rozhodujici zda nastartujes nebo ne. A taky bych rekl ze naftaci jsou nachylnejsi na kvalitu paliva mnohem vic nez benziny. Jinymy slovy, do benzinaku nalejes skoro cokoliv a jede to, ale v pripade nafty zalezi hodne na kvalite.
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
Macek71
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Macek71 »

OK dík za radu

Uživatelský avatar
Paskal
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7640
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Paskal »

Tomm píše:
Macek71 píše:a v čem je problém u TDI?
Treba proto ze v zime nafta tuhne a tak je kvalita filtru rozhodujici zda nastartujes nebo ne. A taky bych rekl ze naftaci jsou nachylnejsi na kvalitu paliva mnohem vic nez benziny. Jinymy slovy, do benzinaku nalejes skoro cokoliv a jede to, ale v pripade nafty zalezi hodne na kvalite.
:) pravě že to je naopak....do naftaku naleješ fritovaci olej a pojedeš a z benzinem ne-e. :wink:

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Příspěvek od Tomm »

Paskal píše:
Tomm píše: Treba proto ze v zime nafta tuhne a tak je kvalita filtru rozhodujici zda nastartujes nebo ne. A taky bych rekl ze naftaci jsou nachylnejsi na kvalitu paliva mnohem vic nez benziny. Jinymy slovy, do benzinaku nalejes skoro cokoliv a jede to, ale v pripade nafty zalezi hodne na kvalite.
:) pravě že to je naopak....do naftaku naleješ fritovaci olej a pojedeš a z benzinem ne-e. :wink:
To sice nalejes, ale pokud se bavime o novejsich TDI a TDI-PD, tak ti na fritak dlouho jezdit nebudou. Zkus nekdy natankovat postupne plnou obyc nafty u benziny, pak u shellu diesel extra a nakonec V-Power diesel, a uvidis o cem mluvim :wink:
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
Paskal
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7640
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Paskal »

Tomm píše:
Paskal píše: :) pravě že to je naopak....do naftaku naleješ fritovaci olej a pojedeš a z benzinem ne-e. :wink:
To sice nalejes, ale pokud se bavime o novejsich TDI a TDI-PD, tak ti na fritak dlouho jezdit nebudou. Zkus nekdy natankovat postupne plnou obyc nafty u benziny, pak u shellu diesel extra a nakonec V-Power diesel, a uvidis o cem mluvim :wink:
Ja netankuju ani u Benziny ani u Shellu...liju do svého ze sudu :) a v zimě -20 a na prvy ťuk. :P A už ne jeden benziňak chtěl v zimě ať ho rostáhnu. :wink:

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Příspěvek od Tomm »

Paskal píše: Ja netankuju ani u Benziny ani u Shellu...liju do svého ze sudu :) a v zimě -20 a na prvy ťuk. :P A už ne jeden benziňak chtěl v zimě ať ho rostáhnu. :wink:
Tak ja minulou zimu v -27°C shell naftu bez prisad a taky naskocil 8O
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
kubiss
Závodník
Závodník
Příspěvky: 535
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ostravwa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kubiss »

Paskal píše:
Tomm píše: To sice nalejes, ale pokud se bavime o novejsich TDI a TDI-PD, tak ti na fritak dlouho jezdit nebudou. Zkus nekdy natankovat postupne plnou obyc nafty u benziny, pak u shellu diesel extra a nakonec V-Power diesel, a uvidis o cem mluvim :wink:
Ja netankuju ani u Benziny ani u Shellu...liju do svého ze sudu :) a v zimě -20 a na prvy ťuk. :P A už ne jeden benziňak chtěl v zimě ať ho rostáhnu. :wink:
no podivej na mistra paskala...tak ze SUDU jo??!!!!

Uživatelský avatar
xpassat
Pilot
Pilot
Příspěvky: 736
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, BK, Bce

Příspěvek od xpassat »

Taky tankuji v zimě letní naftu ze svého sudu a startuje, jak o život a nikdy mně nafta nezamrzla /nebo spíš nezatuhla/ :lol:
Vzhledem k tomu, že mám 81kW AFN, tak do něj můžu nalejt takřka vše, dobře jezdí na mix s řepkovým olejem - mimochodem, lépe než na Shell V-power diesell, který jsem chtěl ze zvědavosti vyzkoušet...

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Příspěvek od Tomm »

xpassat píše:Taky tankuji v zimě letní naftu ze svého sudu a startuje, jak o život a nikdy mně nafta nezamrzla /nebo spíš nezatuhla/ :lol:
Vzhledem k tomu, že mám 81kW AFN, tak do něj můžu nalejt takřka vše, dobře jezdí na mix s řepkovým olejem - mimochodem, lépe než na Shell V-power diesell, který jsem chtěl ze zvědavosti vyzkoušet...
To nechapu, to jako fakt jezdi repka lip nez V-Power diesel?? :wow:
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
maddam
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maddam »

Nooooo ... tak to jste rychle odbehli od filtru. Me doporucuji jedinne MANN. Filtr je tam hlavne na to, aby filtroval, kdyz uz se usazenina a bordel v nafte dostane az pred vstriky, jako takova posledni pojistka. Cim kvalitnejsi filtr, propusti mene usazenin. I ten nejkvalitnejsi filtr je treba pravidelne menit !
No a kdyz uz mate bordel v nadrzi, je treba odstranit pricinu, tedy vycistit nadrz. Pak se daji za sebou tak 3-4 nejlevnejsi filtry po vyjeti nadrze a pak nejakej kvalitni drzak (napr onen MANN). No a zasada je, nejezdit na rezervu, pac pak se otevre naka klapka v nadrzi ci co a cucnete si prave onen bordel od spoda.

Uživatelský avatar
Fox
Řidič
Řidič
Příspěvky: 162
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha/Milovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fox »

No ja semtam leju repku v malem pomeru do nafty i u sveho PD ... uvidim co z toho bude, ale jezdi to na to pekne :wink:
Passat forevwer :)

Odpovědět

Zpět na „Archiv“