Manžeta na homokineťáku, silentblocky

Stará témata

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
maddam
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Manžeta na homokineťáku, silentblocky

Příspěvek od maddam »

Cus vsici. Praskla mi manzeta na levym homokintaku a to dost brutalne. Poradi nekdo zda-li si tomuzu vymenit sam, jaky naradi, co kde povolit a sundat ? Jo a kdyby nekdo vedel kde nejlevneji sehnat sadu vsech 3 silentblocku motoru tak budu rad. Dikes vsem Mara.

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Příspěvek od Mára_VR6 »

měla by se dát sehnat mažeta, která se dá přetáhnout ze předu přes kloub, je to jednodušší, nemusíš rozebírat poloosu :wink:
demontáž:
1- imbus č.14 na golu, trhákem+dlouhou trubkou povolíš šroub ve středu těhlice.
2- zvedneš auto, sundáš kolo.
3- povolíš 6 sřoubů na poloose u převodovky je to torx 45 tuším, potřebuješ 2 dlouhý nástavce na golu..
4- vyndáš poloosu
5- upneš poloosu do svěráku, srazíš kloub
6- použiješ nový mazivo, je součástí sady, nasadíš novou manžetu
7- opakuješ kroky 3,2,1 jen s tím rozdílem, už jen dotahuješ :wink:
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

Uživatelský avatar
Paskal
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7640
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Paskal »

Ja polosu nevyndávam...kineťak sklepnu z polosy na autě. Když ho mám dole tak ho rozeberu a vymyju a dám novou vazelinu co dostaneš k manžetám. :wink:

Uživatelský avatar
maddam
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maddam »

Paskal píše:Ja polosu nevyndávam...kineťak sklepnu z polosy na autě. Když ho mám dole tak ho rozeberu a vymyju a dám novou vazelinu co dostaneš k manžetám. :wink:
Jenze to musis povolit cepy dole na poloose a pak musis na geometrii co ?
Ja jsem zhodnotil, ze bude lepsi nechat to tak a koupit tu univerzalni delenou a origo se sundavanim davat az se bude menit kloub. Co ty na to ?

Uživatelský avatar
Paskal
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7640
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Paskal »

maddam píše:
Paskal píše:Ja polosu nevyndávam...kineťak sklepnu z polosy na autě. Když ho mám dole tak ho rozeberu a vymyju a dám novou vazelinu co dostaneš k manžetám. :wink:
Jenze to musis povolit cepy dole na poloose a pak musis na geometrii co ?
Ja jsem zhodnotil, ze bude lepsi nechat to tak a koupit tu univerzalni delenou a origo se sundavanim davat az se bude menit kloub. Co ty na to ?
Spodni rameno se jen povoli...celou těhlici z kotoučem vytočiš do boku...na geometriji to nemá vliv. :wink:

Uživatelský avatar
Cody_ke
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 416
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kosice - Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cody_ke »

Paskal píše:
maddam píše: Jenze to musis povolit cepy dole na poloose a pak musis na geometrii co ?
Ja jsem zhodnotil, ze bude lepsi nechat to tak a koupit tu univerzalni delenou a origo se sundavanim davat az se bude menit kloub. Co ty na to ?
Spodni rameno se jen povoli...celou těhlici z kotoučem vytočiš do boku...na geometriji to nemá vliv. :wink:
Presne tak ja som to tiez tak robil pokial nesahnes na dve skrutky na riadiacej tyci nema sa ti co rozladit, co sa tyka geometrie. Akurat mas dve moznosti. bud dat dole spodne capy, alebo vrchne. Len pri vrchnych je ten problem ze ta skrutka co ich drzi sa zvykne zapiect a ked nemas stahovak na tu skrutku je to dost problematicke ju vybrat, a ked ju doseries a nevies vzbrat ej to dost velky problem

Uživatelský avatar
passikk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 71
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u brna

Re:

Příspěvek od passikk »

jo detail: 81KW má 16ku nynbus na poolosy :lol:

Uživatelský avatar
maddam
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re:

Příspěvek od maddam »

passikk píše:jo detail: 81KW má 16ku nynbus na poolosy :lol:
Tak to je pekny, ja mam k dispozici jen 17ku :-( Uz mi nekdo presne na nejakym obrazku poradi co mam kde povolit, abych to mohl udelat na aute ? Predpokladam povolit, vyhnout, vysunout poloosu z kola, ocistit, nova manzeta, nova vazelina a zpet.

Odpovědět

Zpět na „Archiv“