centrálne zamykanie

Stará témata

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
gabikuk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 09.11.2009 18:27

centrálne zamykanie

Příspěvek od gabikuk »

Zdravým všetkých klubákou,potreboval bi som poradiť.Mám problém pri zamykaní s dialkovým ovládaním ale aj so zamykaním s kľúčom.S kľúčom mi zamkne asi tak na tretí,štvrtý krát,s diaľkou to nezamkne skoro nikdyBlbnú predné pravé dvere,sem tam aj ľavé zadné.V čom je problém?/mikrospínače,celé zámky?Ďakujem pekne.Mám B5.

Uživatelský avatar
pepanos
Profík
Profík
Příspěvky: 937
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: centrálne zamykanie

Příspěvek od pepanos »

se zámkama ti moc neporadím,ale to táma patří do Interiér-Elektro,sem do archivu moc lidí nechodí.

tady jsem přece jen něco vyhrabal

Zdroj Tomm
ALARM
Blikajici cervena diodka ve dverich ridice znaci ze je aktivni tzv. SAFE zamceni, to znamena ze zamky nejdou otevrit zevnitr (zlodej rozbije okno, ale neotevre dvere). Aktivuje se pouze pokud jsou vsechny zamky v poradku, a jedine zamknutim klicem zvenku nebo zamknutim pomoci dalkoveho ovladani. Tlacitkem zamknout na panelu u ridice se neaktivuje safe, protoze se predpoklada ze nekdo je uvnitr a tedy by se nemohl dostat ven (napr. pri nehode, atd.) a stejne tak pokud je aktivni safe a otocite klickem ve spinacce, tak se safe deaktivuje.

Zamky u vw jsou kapitola sama pro sebe, v kazdem je nekolik mikrospinacu, ktere sleduji polohu dveri, polohu safe zapadky, v prednich dverich i polohu klice v zamku (presneji polohu vlozky). Pokud se poskodi vedeni od zamku, konektor u tisteneho spoje nebo primo mikrospinac, tak NECO prestane fungovat. A nyni zalezi co. Pokud je to mikrospinac (nebo kabel od nej) snimajici polohu dveri, tak se nebude rozsvecovat lampicka po otevreni dveri. Pokud to bude mikrospinac pro polohu safe zapadky, tak nebude blikat diodka a vadny zamek pri prvnim zamceni nebude mit aktivni safe (tedy pujde otevrit zevnitr).

Vsechy tyto zavady se zaznamenavaji do pameti zacad komfortni jednotky. Lze je sice (avsak jen priblizne) identifikovat podle vyse uvedenych informaci, ale jistejsi je precist pamet zavad komfortky a presne vite kde hledat.

Zamek se da budto opravit - spatny kontakt mezi tistenym spojem a konektorem se da propajet, spatny mikrospinac vymenit (vw je nevyrabi, musite improvizovat) atd. Risknout se da i pouziti "starsiho" zamku z vrakoviste. Pokud tuto opravu sverite do VW servisu, tak si budou uctovat 4500 za novy zamek + samozrejme praci.

SAFE se da vypnout/zapnout pokud rychle 2x po sobe zamcete (u "zdravych" zamku), nebo pokud jednotka nema informaci o polze safe zapadky (spatny mikrospinac, konektor..), tak se musi 3x zamknout, ale mezi jednotlivymi zamcenimi pockat cca 5s.

Odpovědět

Zpět na „Archiv“