Tiptronic POMOOOC

Stará témata

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
Brasil10
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 477
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Tiptronic POMOOOC

Příspěvek od Brasil10 »

Právě se mi asi vys... Tiptronic. Na PC svítí, jako bych měl zařazeno všechno (PRND432) a když dám "sekvenci" tak tam svítí furt to samý, a pořád si to řadí samo. Zařadí maximálně čtyřku, a když rychlejš zastavim (resp. pomalu nezastavuju), tak v tom škubne (skočí tam poněkud divně jednička). Když se rozjíždim, tak řadí na dvojku až kolem 3000ot. Pak zdá se do čtyřky řadí normálně.. Pětku nedá vůbec. Couvačka jde (ale pořád tam svítí PRND432) Ví někdo něco??
:...(
Theenk

Uživatelský avatar
elit
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1573
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od elit »

Diagnostika.
Passat 2008 BMP

Uživatelský avatar
Softy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 487
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava, SLOVAKIA
Kontaktovat uživatele:

Re: Tiptronic POMOOOC

Příspěvek od Softy »

Brasil10 píše:Právě se mi asi vys... Tiptronic. Na PC svítí, jako bych měl zařazeno všechno (PRND432) a když dám "sekvenci" tak tam svítí furt to samý, a pořád si to řadí samo. Zařadí maximálně čtyřku, a když rychlejš zastavim (resp. pomalu nezastavuju), tak v tom škubne (skočí tam poněkud divně jednička). Když se rozjíždim, tak řadí na dvojku až kolem 3000ot. Pak zdá se do čtyřky řadí normálně.. Pětku nedá vůbec. Couvačka jde (ale pořád tam svítí PRND432) Ví někdo něco??
:...(
Theenk
Moze byt ze sa v nej zblaznil software, mozno bude treba prekodovat RJ prevodovky. A ak nie tak zozen dobry servis na automaty..
VW Passat variant 3BG 1,9Tdi PD 130PS Tiptronic, Bejvávalo než mi ho UKRADLI :( :( :(
AUDI A6 avant 2,5 TDi 180PS Tiptronic
http://s11.bitefight.cz/c.php?uid=70420

Uživatelský avatar
elit
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1573
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od elit »

Muze to byt nektery z ventilu. VAG ti rekne presne a podle toho se zarid.
Passat 2008 BMP

Uživatelský avatar
gagin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od gagin »

To jsem měl taky, to to skočí do nouzáku. Když vypneš motor a nastartuješ znova zmizí to? Mysleli si že je něco s převodovkou, pak přesli na motor a na konec zjistili spatne naftové cerpadlo, ale muze to delat cokoliv v motoru. Zjisti co napise za chybu VAG.

Uživatelský avatar
Phoenix
Pilot
Pilot
Příspěvky: 774
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Phoenix »

Tak jsme to napíchli na vag a tohle nám vyjelo:

18152-spínač tiptronicu rozpoznání (F189) Zkrat ke kostře P1744-35-10- -- Sporadicky

17090-snímač jízdního stupně (F125) Nesmyslný signál P0706-35-00- --

Když dám vymazat, tak se smaže logicky pouze sporadická závada 18152, ale po nastartování se zas ukáže. Druhá závada smazat nejde. Nic jinýho to nehlásí. Ve VISu k tomu nic není.


Měl už to někdo z vás rozebraný a kde se nachází ten spínač a ten snímač? Co s tím dál?
PHOENIX-shoří jen proto,aby vznešený znovu povstal z popela a vzlétl vzhůru k nebesům...
http://WWW.VW-CULT.CZ

Uživatelský avatar
Phoenix
Pilot
Pilot
Příspěvky: 774
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Phoenix »

Vypnutí nebo zapnutí zapalování na to nemá vliv, prostě to pořád svítí všechno.
PHOENIX-shoří jen proto,aby vznešený znovu povstal z popela a vzlétl vzhůru k nebesům...
http://WWW.VW-CULT.CZ

Uživatelský avatar
elit
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1573
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od elit »

Kontaktuj nekoho kdo dela primo automaty
Passat 2008 BMP

Uživatelský avatar
Brasil10
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 477
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Brasil10 »

Tak zítra se snad dovolám na technika tiptroniku v plzni, tak doufam, že bude věsět a za slušnou cenu :( Třeba ještě dneska někdo něco poradí. Ví někdo kde je to čidlo? Jak vypadá?

Uživatelský avatar
gagin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od gagin »

metam nejaka chyba taky visela a nesla smazat, az po odpojeni baterky tak na 20 min cca a potom sla smazat. Ale to neresi asi tu zavadz, zkus jesine nejakyho odbornika na automaty, jak ti psali. Dej pak vedet jak si dopadl.

Uživatelský avatar
Brasil10
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 477
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Brasil10 »

Tohle jsou poslední novinky... Dnes mi snad zavolá a řekne mi, že je to hotový, že tam visel drátek :P

Tak dnes mi doporučili ten spínač na boku převodovky, ale chtěl to rovnou měnit (cca 15,000kč bez práce), tak sem se na to vys... a odvezl ke svýmu technikovi, ten to vidí na čidlo pod pákou řazení.... Snad se na to zítra dostane, a budem chytřejší... Jinak olej s filtrem byli měněný cca 30000km Jestli to bude něco horšího, a cenově zábavnějšího, tak mi je*ne

Uživatelský avatar
Boby
Řidič
Řidič
Příspěvky: 72
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Příspěvek od Boby »

Mne to taky delalo neco podobnyho a bylo to v Vstrikovacim cerpadle. Blby pocatek vstriku a kvuli to hazelo do nouzaku a tim to i blokuje prevodovku.

Uživatelský avatar
Brasil10
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 477
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Brasil10 »

Boby píše:Mne to taky delalo neco podobnyho a bylo to v Vstrikovacim cerpadle. Blby pocatek vstriku a kvuli to hazelo do nouzaku a tim to i blokuje prevodovku.
No jo, jenže, to by neházel VAG chybu na převodovce ne? Proč nehodí chybu na čerpadle (v tvým případě)??? To by byl potom k hov... Když mi VAG řekne, že je to čidlo na převodovce, tak by to asi nemělo být nic jiného. Nebo se pletu? Pak by VAG neměl žádný smysl

Uživatelský avatar
elit
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1573
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od elit »

Praskli mi ted obe zarovky v brzdovych svetlech. VAG mi vypsal chybu brzdoveho spinace a zaroven to hlasilo i chybu na prevodovce v menici momentu.
Passat 2008 BMP

Odpovědět

Zpět na „Archiv“