Manzeta na kloubu

Stará témata

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
Fox
Řidič
Řidič
Příspěvky: 162
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha/Milovice
Kontaktovat uživatele:

Manzeta na kloubu

Příspěvek od Fox »

Tak jsem dneska koukal na podbehy u Pasika B5,5 a zjistil ze vlevo je ohozenej vazelinou. Duvodem je kompletne roztrzena manzeta na vnejsim kloubu u kola. Nevim si moc rady jak to opravit a kolik stoji nova manzeta. Poradte prosim presne jak to co nejsnaze rozdelat a opravit.
Diky. :wink:
Passat forevwer :)

Uživatelský avatar
Paskal
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7640
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Paskal »

Je to brnkačka. :) Ja sem kupoval jednu sadu na jedno kolo za 400Kč (je vtom manžeta gumová !!!!!,objimky,šroub, podložka,perko a vazelina) Jinak jestli ti mužu poradit tak si nekupuj uměloteflonovou...je to z materialu jak octova flaška a houby vydrží. :twisted:

A k samotne vyměně zhruba:
Než si zvedneš auto tak si povol prostředni šroub(imbus) na středu u kola.
Pak povoliš kolo...zvedneš auto a sundaš kolo...povoliš předni rameno na těhlici....celou těhlici i s kotoučem vytočiš do boku...pak sklepneš kinsťak s poloosy(mužeš ho pak taky vymyt a dát novou vazelinu)....daš movou manžetu a mužeš skládat. :) :wink:

Uživatelský avatar
Fox
Řidič
Řidič
Příspěvky: 162
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha/Milovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fox »

Takze z tech ramen staci uvolnit z tehlice jen predni horni?
Passat forevwer :)

Uživatelský avatar
Paskal
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7640
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Paskal »

Fox píše:Takze z tech ramen staci uvolnit z tehlice jen predni horni?
Předni spodni... :)

Uživatelský avatar
radekVW
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 316
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Veřovice-Novy Jicin-RpR-PRAHA 6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od radekVW »

ja jsem tu samou sadu kupoval co paskal za 200,- :lol:

Uživatelský avatar
Paskal
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7640
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Paskal »

radekVW píše:ja jsem tu samou sadu kupoval co paskal za 200,- :lol:
Jenom aby :old: jestli nekecáš... :P :)

Uživatelský avatar
radekVW
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 316
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Veřovice-Novy Jicin-RpR-PRAHA 6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od radekVW »

NE ja nekecam mit fax nebo scener tak ti poslu ucet.. :D

Uživatelský avatar
B5
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 339
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Příspěvek od B5 »

Tak jsem dnes při náhodné kontrole zjistil, že i moje jedna manžeta je protržená. Sám to dělat nebudu, vidím v barvách jak nepovolím tu středovou matici takže - kolik to tak může stát v autodílně? Mám jednu skoro za barákem kde mi to udělají jen mám pocit že ceny dělají podle toho jak se vyspí - do 1500,- za obě?

Uživatelský avatar
Paskal
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7640
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Paskal »

Uprostřed je šroub na 15ku imbus...jde to v pohodě...vemeš si pulmetrovou trubku a je to. :) :wink:

Uživatelský avatar
B5
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 339
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Příspěvek od B5 »

Jo to je přesně vono proč se mi do toho nechce :D

Uživatelský avatar
maddam
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maddam »

Tak ja jsem si to delal minuly tyden sam. Dokonce 2x, prvni pokus nevysel. Podruhe sem musel pouzit stahovak na cepy. A POVOLOVAL SEM dolni zadni cep (ne dolni predni). Sada me stala 480,- komplet se sroubem, pojistkama atd. (sada GKN Driveline, zadna sprcka), sroub sem nechal starej 17 tka imbus, bo novej byl na matici (abych to mel na obou stranach stejny :-) ). Nejvetsi porod byl sklepnout homokinetak, uz sem to sel zabalit kdyz sem si dal posledni pokus a poradne do toho mlastil (s vedomim a radou technika ze kinetak rad praska :-) ). Je to totiz treba sklepnout pres pojistny dratovy krouzek, pak se dava novy. No zvonilo mi v usich jeste tyden jak sem mel strcenou hlavu pod blatnikem a mlatil do toho. A zaver ? Dnes bych do toho sel znovu. Je to brnkacka.

Uživatelský avatar
B5
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 339
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Příspěvek od B5 »

Jo, další věc kterou vidím v barvách, jak mlátím do kloubu :D

Před panelákem se tyhle věci blbě dělaj (máme tu jen kolmý stání a ještě nějak užší aby bylo víc míst), víc místa je jen na invalidech a to je zase na půl roku bez papírů....Dnes jsem byl v servisu a za práci chtějí dohromady 600,- za oba, matroš si dodám, takže neřeším.

Když jsem bydlel na vesnici, tak jsem rozebral všechno, když jsem to nestihl, stálo auto na špalkách přes noc nebo bylo prostě otevřený. Teď místní nepřizpůsobiví by měli pocit, že si maj taky něco sundat.

Uživatelský avatar
shitnet
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 46
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od shitnet »

ok, to je ferova cena ale dej bacha aby ti s tim nic neudelali! resp. nepo*rali to. Me to jednou delali a tak mi to po*rali ze behem 2mesicu se to zase roztrhlo. A to jezdim se svim autickem malo a kdyz tak opatrne! Takze kdyztak se snaz bejt u toho, kdyz to uz bude hotovi tak to nepoznas.

Uživatelský avatar
airbone
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 476
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: DOMA

Příspěvek od airbone »

ja som zas nemohol povolit tu inbusovu maticu na kole, stalo ma to dost namahy, navyse som musel zohnat taky kluc, ale ja som tam mal tusim 17ku inbus, tak som zohnal sesthran tyc 17ku a potom aj poriadnu paku, nakoniec to povolilo. Manzetu som zohnal za 350sk, so vsetkym, gumenu. Robota asi na hodinku.

Odpovědět

Zpět na „Archiv“