Nemůžu zařadit

Stará témata

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
Aramon
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Nemůžu zařadit

Příspěvek od Aramon »

Ahoj lidičky,

dneska jsem jel z Adršpach domů (Nový Jičín), celou cestu se mi čím dál hůře řadilo, byl problém zařadit jakoukoliv rychlost (jako by tam něco blokovalo). V Mohelnici jsem zastavil, protože už se mi to zdálo neůnosné. Bohužel, to bylo naposledy, co jsem zařadil.

Když jsem neměl nastartovaný motor, všechny rychlosti šly v pohodě, ve chvíli, kdy jsem nastartoval, šla spojka sešlápnout velmi lehce, téměř bez odporu, když jsem se pokusil zařadit rychlost, nešlo to, jakoby to kladlo odpor.

Volal jsem známému, aby mne odtáhl, měl po ruce nějakého mechanika, a ten mi poradil (vzhledem ke vzdálenosti odtahu), ať zkusím zařadit a teprve potom nastartovat. Tohle šlo, ale nesměl jsem vyřadit, protože nešlo zařadit jinou rychlost. Tak jsem jel na čtyřku (na kterou se mi podařilo se rozjet za nevábného smrádku spojky). Ovšem místy se prostě na čtyřku jet nedalo, a tak jsem vždy sešlápl spojku, zdálo se, že tento volnoběh fungoval), ale postupem, čím víc jsem tu spojku sešlapoval, účinnost přestávala, ani nešlo vyřadit, musel jsem to "vyškubnout silou"...

Můžete mi někdo poradit, jestli je chyba v převodovce, nebo ve spojce, případně kde mám hledat chybu, případně kolik by to mohlo stát?

Jo, mám Passata 1.9TD 93 ročník.

Díky za každou radu.

Uživatelský avatar
Paskal
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7640
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Paskal »

No :thk: ja bych to typnul na spojku. :tooth:

Uživatelský avatar
Aramon
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aramon »

Paskal píše:No :thk: ja bych to typnul na spojku. :tooth:
Jj, já taky..myslím, že se nevypíná...ale něco konkrétního? Co přibližně? Abych mohl zkouknout ceny, případně jestli bych to spravil "na koleně"...Přibližně jak dlouho může trvat oprava (jestli je tu nějaký servisák)

Díky moc za info

Uživatelský avatar
Paskal
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7640
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Paskal »

No co tam muže byt v haji ...přitlačak,lamela, ložisko vypinaci...to poznaš až se to rozebere.
No jinak na koleně asi těžko...musi jid dolu převodovka a pak je spojka. :wink:

Uživatelský avatar
Aramon
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aramon »

Lamelu mam fungl novou, auto jsem pred par dny vytahnul ze servisu. Mel jsem to v Autokleveru v Novém jičíně. Praskl mi rozvoďák, takže motor v haji, nechal jsem si tam vyměnit motor a při té příležitosti mi měnili i lamelu, protože ta původní prý k tomu motoru nepasovala (prý jiný výrobce motoru, nevím, nevyznám se)... Sice jsem poukazoval na to, že když nemám sešláplou spojku, že se ozývá jakýsi cvrkot, jako přehazovačka na kole, jak tam ten cvrček vždyzky bzučel...Když jsem sešlápl, bylo krásné ticho....

Možná to má souvislost...Mimochodem, v tom servisu mi sice motor vyměnili, ale podělali co se dalo: nechali mě odjet bez vody v chladiči, přestože chvíli předtím to bylo na "testovací jízdě 100 kilometrů", opačně tam namontovali takovou tu černou kovadlinku(nevím jak to nazvat),jak končí táhla šajtrpáchy na té ose, díky čemuž nešla zařadit jednička (stačilo to dát vzhůru nohama a už je to vpoho-"opravili" v jiném servise ihned po nakouknutí)...Autoklever má být značkový servis Škoda, čili asi i VW?

Uživatelský avatar
Paskal
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7640
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Paskal »

Aramon píše:Lamelu mam fungl novou, auto jsem pred par dny vytahnul ze servisu. Mel jsem to v Autokleveru v Novém jičíně. Praskl mi rozvoďák, takže motor v haji, nechal jsem si tam vyměnit motor a při té příležitosti mi měnili i lamelu, protože ta původní prý k tomu motoru nepasovala (prý jiný výrobce motoru, nevím, nevyznám se)... Sice jsem poukazoval na to, že když nemám sešláplou spojku, že se ozývá jakýsi cvrkot, jako přehazovačka na kole, jak tam ten cvrček vždyzky bzučel...Když jsem sešlápl, bylo krásné ticho....

Možná to má souvislost...Mimochodem, v tom servisu mi sice motor vyměnili, ale podělali co se dalo: nechali mě odjet bez vody v chladiči, přestože chvíli předtím to bylo na "testovací jízdě 100 kilometrů", opačně tam namontovali takovou tu černou kovadlinku(nevím jak to nazvat),jak končí táhla šajtrpáchy na té ose, díky čemuž nešla zařadit jednička (stačilo to dát vzhůru nohama a už je to vpoho-"opravili" v jiném servise ihned po nakouknutí)...Autoklever má být značkový servis Škoda, čili asi i VW?
Jeeeeee servis :twisted: ...jak čtu co ti tam dělali tak děs a hrůza. :cry2:
V životě bych do servisu auto nedal, bo by mě asi je*lo. :obm: Rači k nějakemu znamemu nebo sam. :wink:

Uživatelský avatar
Aramon
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aramon »

No právě :lol: Teď se směju, už jsem doma v teple, ale v Mohelnici mi do smíchu nebylo a mít toho mechanika po ruce, asi by mně domů dovezla policie :lol:

No ne, spíše mne zajímalo, že když jsem teď dal za tu výměnu motoru 7 000,-, a rozhodně to tam nechci už ani reklamovat, raději to dám známému servisáku (proč já blbec ten motor nenechal na něm? možná by bylo vše v pohodě), nikdy mne nezklamal, ale už jsem do pašíka nárazově naházel spoustu peněz (brzdy, čepy, pneu, čelní sklo, teď koupit motor 4500,-, výměna motoru 7000,- a plno dalších drobností), tak by mne zajímalo, na kolik to asi příjde...

Už teď mám auto předražené (ale jinak jsem s ním spokojen):
koupil jsem ho v květnu za 50 000,- a hned nechal vyměnit brzdy, čepy, ložiska na zadku, nový výfuk střed+konec,čelní sklo, nové pneu, jen jsem neudělal rozvoďák...po třech dnech praskl...až do minulého týdne jsem sháněl motor a čekal na jeho namontování)...
Čili jsem si pořídil Passata cca za 100 000,- za 4 měsíce jsem v něm jel zhruba týden :-) Tomu se říká dobrá koupě :cry: No, teď už nic nenadělám...Jen je mi občas do breku 8)

Uživatelský avatar
Paskal
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7640
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Paskal »

No jo...když se koupi auto tak co je prvni když nemaš jistotu že se to měnilo...udělat rozvody. To je základ :!: :!:
Jinak org. sada dilu vyjde na tolik. :wink:
Přílohy
1.JPG
1.JPG (29.06 KiB) Zobrazeno 924 x

Uživatelský avatar
Aramon
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aramon »

jojo,teď už jsem poučen...

Hmmm, ta cena je....Dosti velká... :cry: Tak to mne z toho...Ach jo...

Díky moc za info...

Uživatelský avatar
Suny
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 268
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Suny »

No jestli sehnali 1.9TD za 4500,- tak to jsou opravdu borci. Za tuhle cenu je problém sehnat 1.6D v +- pojízdném stavu. Radši neváhej a svěř to někomu kdo tomu opravdu rozumí a to pokud možno ihned. Jinak se můžeš dočkat další nepříjemných překvapení :? . Hodně štestí.

P.s. Zkušenost mě naučila, že spojka na starším autě se mění vždy komplet. Tedy lamela+přítlačák+ložisko jinak to do měsíce rozebíráš znovu.

No a alespoň nějaká lepší zpráva http://katalog.mjauto.cz/index.phtml?. Luk, SACHS nebo Valeo jsou kvalitativně shodný s originálem a cena je jinde.
Naposledy upravil(a) Suny dne 02.10.2006 01:00, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Aramon
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aramon »

Oni ne, to já ten motor sehnal, dokonce přes inzerci tady na webu :-)

A garantuju, že jim kašlu na reklamaci a auto bude opět jezdit k mému "dvornímu" automechaniku 8)

Uživatelský avatar
Suny
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 268
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Suny »

Aramon píše:Oni ne, to já ten motor sehnal, dokonce přes inzerci tady na webu :-)
Jo jo na ten inzerát si vzpomínám, ale ten se musel nastrojit nebo ne? To taky dělali oni?

Uživatelský avatar
Aramon
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aramon »

http://vw-club.cz/modules.php?name=Foru ... highlight=" target="_blank

tohle je vončo... chybělo myslím že jen čerpadlo a altík...jinak byl komplet...

oni udělali:vyměnili rozvoďák+kladku+olej+filtr+spojkovou lamelu

oni neudělali:neotestovali motor,nebyli na projižďce jak řekli,bo nedali do chladiče vodu
:lol:

Jinak zbývá asi doladit čerpadlo,trošku "kýchá" při startování a je trošku zdechlý (motor),ale snad se to poštelováním spraví

IMHO:jak poznám, že je to motor 1.9? nemůže to být třebas slabší? Možná stupid dotaz,ale každý se vyzná v něčem jiném 8)

Uživatelský avatar
Suny
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 268
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Suny »

Au, takže přehazovali čerpadlo, vstřiky a turbo (vlastně jenom to nejsložitější na naftovém motoru - správné nastavení čerpadla a rozvodů). No a honem k mechanikovi na kontrolu vzhledem ke kvalitě jejich práce a radši bych nechal rovnou seřídit čerpadlo, zkontrolovat nastavení rozvodů a napnutí řemene.

P.s. Vzhledem k nepřítomnosti vody doufej, že se na tu testovací jízdu opravdu vybodli.

Uživatelský avatar
Aramon
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aramon »

No určitě se na ni vybodli :lol:

"No tak teď s tím přijel mechanik, nalítal s tím skoro 100 kiláků, abychom měli jistotu, že je vše v poho, že nikde nic neteče, třeba voda a tak, a vypadá to v pohodě..."

Tak tohle mi řekl předávající :lol:

Já ujel cca 70 metrů a ručička letěla moc rychle nahoru, tak jsem raději zastavil a vypnul motor. KOuknu na nádržku, žádná voda...hm...asi ji krapet uteklo jsem si řekl... počkal jsem, až motor úplně vychladne a chtěl dolít vodu...3 litrový kanystřík nestačil, ještě jsem šmatlal pro další a ten trošku načal...Prostě mazec :cry:

Ale máš pravdu: hned si to nechám překontrolovat, abych měl ve všem jistotu...Jen mě se*e, že značkový servis, já jim tam dám auto které bylo ve všem good,jen prostě motor vháji, a oni mi vrátili šrot...

No však pak ještě poreferuju, co mi řekne mechanik a co to bude stát a co všechno ještě raději udělal...No...snad mi dá zas nějakou slevičku, když už jsem stálý zákazník :-)

Odpovědět

Zpět na „Archiv“