Dodávka nafty

Stará témata

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
Sigi007
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bukovany

Dodávka nafty

Příspěvek od Sigi007 »

Zdar chlapáci, mám pořádný problém. U mého pašíka (syncro) mám problám s nádrží nebo palivoměrem. Už se mi dvakrát stalo, že po rozsvícení kontrolky rezervy jsem ujel 40km a byl jsem na suchu, ale teď se mi to stalo když jsem se vracel z dovolené a na budíku jsem měl ještě čtvrt nádrže. Netušíte někdo kde je problém?? Je to věcí budíků, nebo tý dvojijitý nádržě (že by se třeba nepřelévala nafta do té druhé půlky)?? Moc dík za rady.

Uživatelský avatar
Cody_ke
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 416
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kosice - Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodávka nafty

Příspěvek od Cody_ke »

Sigi007 píše:Zdar chlapáci, mám pořádný problém. U mého pašíka (syncro) mám problám s nádrží nebo palivoměrem. Už se mi dvakrát stalo, že po rozsvícení kontrolky rezervy jsem ujel 40km a byl jsem na suchu, ale teď se mi to stalo když jsem se vracel z dovolené a na budíku jsem měl ještě čtvrt nádrže. Netušíte někdo kde je problém?? Je to věcí budíků, nebo tý dvojijitý nádržě (že by se třeba nepřelévala nafta do té druhé půlky)?? Moc dík za rady.
hmm ja bz som povedal ze je to iba chyba plavaku v nadrzi, vzbrat vymenit a mas po probleme

Uživatelský avatar
Sigi007
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bukovany

Příspěvek od Sigi007 »

Tak se obávám, že to tím nebude. Včera jsem vyhodil sedačku a otevřel obě dvě víka do nádrže. Ta pravá, ve které je plovák a je od tud nasávána nafta, je skoro prázdná. V té levé je nějaká hadička a asi čerpadlo, je skoro plná. Netušíte někdo jak to funguje??

Alda
Profík
Profík
Příspěvky: 916
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: HK

Příspěvek od Alda »

Tak pokud je ta nadrz, kde je povak, prazdna, tak ti musi budiky ukazovat ze jsi na suchu - pokud ne, tak je to chyba plovaku.

Uživatelský avatar
paranek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 469
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

nádrž

Příspěvek od paranek »

Sigi007 píše:Tak se obávám, že to tím nebude. Včera jsem vyhodil sedačku a otevřel obě dvě víka do nádrže. Ta pravá, ve které je plovák a je od tud nasávána nafta, je skoro prázdná. V té levé je nějaká hadička a asi čerpadlo, je skoro plná. Netušíte někdo jak to funguje??
Bohužel nemám zkušenost konkrétně s nádrží passat. Obecně však bývá na dně propojovací trubička, která by měla udržovat stejnou hladinu. Logicky - fyzika - propojené nádoby. Pokud by byla z nějakého důvodu ucpaná, plnění nádrže bude OK, ale při odčerpávání odčerpáš jen tu půlku...
Jinak mám B5 benzin a tam je plovák na čerpadle, ale blbne mi to taky. Došel mi takhle benzin 30km od Rozvadova.

Uživatelský avatar
Sigi007
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bukovany

Re: nádrž

Příspěvek od Sigi007 »

paranek píše:
Sigi007 píše:Tak se obávám, že to tím nebude. Včera jsem vyhodil sedačku a otevřel obě dvě víka do nádrže. Ta pravá, ve které je plovák a je od tud nasávána nafta, je skoro prázdná. V té levé je nějaká hadička a asi čerpadlo, je skoro plná. Netušíte někdo jak to funguje??
Bohužel nemám zkušenost konkrétně s nádrží passat. Obecně však bývá na dně propojovací trubička, která by měla udržovat stejnou hladinu. Logicky - fyzika - propojené nádoby. Pokud by byla z nějakého důvodu ucpaná, plnění nádrže bude OK, ale při odčerpávání odčerpáš jen tu půlku...
Jinak mám B5 benzin a tam je plovák na čerpadle, ale blbne mi to taky. Došel mi takhle benzin 30km od Rozvadova.
U čtyřkolky ale žádná trubička není, protože je tam kromě výfuku také kardan.

Uživatelský avatar
Dusan vw
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 246
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dusan vw »

Jo jo to znám taky jednou se mě rosvítila kontrolka a po 1. kilometru jsem stál, ale pak už byl klid a od doby co jezdim na plyn mě nádrž na benzín nezajímá :wink:

Odpovědět

Zpět na „Archiv“