RÁD BYCH SLYŠEL VÁŠ NÁZOR NA ROZVODY.....

Stará témata

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
sipmart
Řidič
Řidič
Příspěvky: 182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Zlínský kraj

RÁD BYCH SLYŠEL VÁŠ NÁZOR NA ROZVODY.....

Příspěvek od sipmart »

Koupil jsem před měsícem VW Passat B5 1.9 Tdi, 66kw, auto před3 roky dovezené z Rakouska, serviska, nedýmý, jede super, rozvody dělány, když bylo najeto 130tis v Porsche Brno, viděl jsem doklad....auto jsem koupil, mělo 140tis, najel jsem 3 tis km a naráz začalo hodně klepat...zastavil jsem a v tom městě požádal o pomoc kluka co dělal 7 roků ve VW a teď más svoji dílnu...první si myslel, že to klepání jde nahoře od vačky či šálků...díval se na to před mýma očima to bylo ok...pak sdělali kryt na rozvodech a ejhle....rozvodový řemen byl přetrhaný, na vnější straně a měl 2/3 svojí původní šířky...rozvoďák tím, že byl tenší přeskočil o zub. Tento mechanik mi řekl, že to udělali ozubené kola u vačky a čerpadla....svým opotřebením, že auto má najeto 500tis a je tam ostrá hranka....jelikož jsem to viděl poprvé nemoh jsem soudit a tak jsem mu věřil....vyměnil mi kola, rozvoďák, vodní pumpu(to s tím nesouvisí), a kolo a šroub taky na klice......ujedu asi 300km a jdu za svým mechanikem...měl tam kamoše co dělá ve VW. říkal, že kola jsou v pořádku....tak říkám mrkni se na to jak mi udělali ty rozvody....a ejhle....na vačce rozvoďák vcelku v prostřed ikdyž taky trochu na vnějším okraji a u vačkového kola byl víc blíž k okraji a už bylo vidět na něm malé mikrotrhlinky.....takže můj mechanik říká....jediné co tam bylo je špatný odklon čerpadla, který se dá zpravit, aniž by se cokoliv muselo kupovat. Jaký je váš názor? ve 130tis komplet rozvody dělali v Porsche Brno a asi ten odklon udělali špatně a v tom městě kde se mi to pokazilo tento mechanik, který už měl poznat, že se jedná o špatný odklon čerpadla mi řekl, že to je těmi ozubenými koly.....on říká, že odklon čerpadla nastane velmi, ale velmi zřídka a můj mechanik, že se to vcelku stává. Rád bych slyšel váš názor na toto vše a tak mám pocit, že jsem vyhodil v servise několik tisíc, když stačilo pouze tohle........a servis ve kterém mi to dělali mi nechce uznat, to že to takhle jezdí, že je velmi těžké zjistit, že to bylo v tom odklonu.....díky za váš názor......

Uživatelský avatar
xpassat
Pilot
Pilot
Příspěvky: 736
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, BK, Bce

Příspěvek od xpassat »

Pokud jsem to dobře pochopil, tak chybu udělali v Porche Brno, kde dělali první výměnu rozvodů. Pokud je na toto doklad, musí dodržet záruku 24měsíců, nebo 90tis. km (co nastane dřív). Teď jde o to, pokud je co reklamovat, nejspíše k žádné škodě nedošlo, protože jsi to včas odhalil....nebo jsem to možní špatně pochopil.

Konečně, v každém případě Tě asi v Porche pošlou někam, protože jsi Ty, nebo původní majitel nedodržel servisní interval výměny řemene a to je 90tis. km.... :(
...ale ta záruka musí být, takže nevím...

Uživatelský avatar
sipmart
Řidič
Řidič
Příspěvky: 182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Zlínský kraj

Příspěvek od sipmart »

ne tak to není.....mělo by to být asi na Porsche, protože to dělali když mělo auto 130tis a teď má nějakých 142tis a je to rok zpátky....spíš mě štve, že v druhém servise, když se mi to stalo a přeskočil zub, řekli, že to bylo ozubenými koly na vačce a čerpadle, že jsou nadměrně opotřebené, ale přitom si myslím, že to bylo špatným náklonem čerpadla a že to zedřela ostrá hrana kladky.....

Uživatelský avatar
SexedUp
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 387
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pražák se vztahem k Olomouci
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SexedUp »

No hlavně budš těžko něco uplatňovat u Porsche, když se v tom někdo vrtal a předělal vše... ani ten následující známý nemohl posoudit v jakém stavu byla kola, když jsou nová.... takže si na nikom nic nevezmeš :cry:

Ale víc Ti k tomu neřeknu, mám V6 a tam je samostatný řemen jen na čerpadlo a skutečně se to čerpadlo dá blbě naklonit a řemen odchází.

Uživatelský avatar
sipmart
Řidič
Řidič
Příspěvky: 182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Zlínský kraj

Příspěvek od sipmart »

no u Porsche už ne....kdyby ten co mi to teď dělal řekl jednoznačně je to v náklonu, tak to můžu u Porsche uplatňovat, protože to dělali komplet a faktura je na 16tis. Jinak teď si vezmu na tom servise co mi to dělali teď, protože se zbytečně měnili ozubené kola, a kolo na klice, přitom stačilo jenom udělat správný náklon, popř. vyměnit držák, dát rozvoďák a jezdit....teď to budu muset dělat stejně, protože po 4 dnech jezdění ten rozvoďák na čerpadlovém kole zase jde do vnější strany....a stejně jsem slyšel, že to neudělá ani to ozubené kolo, ale ostrá hrana kladky....tak pak někomu věřte...ta tohle je servis, kde mají 3 boxy, zaměstnává 5 lidí a tvrdil, že děla 7 let v origin.serv.VW.

Odpovědět

Zpět na „Archiv“