Rada ohledne poruchy

Stará témata

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
Tomasek1234
Pilot
Pilot
Příspěvky: 830
Registrován: 24.02.2006 21:02

Rada ohledne poruchy

Příspěvek od Tomasek1234 »

Auto mam tyden po servisni kontrole. Vcera behem jizdy se rozsvitila kontrolka ABS a ESP (trojuhelnicek s vykricnikem) a auto behem jizdy prestalo reagovat na plyn. Po zastaveni jsem znovu nastartoval a motor bezi bez problemu az do chvile kdy seslapnu plyn. V tu chvili se opet rozsviti zminene kontrolky, otacky se pomalu zvednou na cca 1300 a nic. Na plyn auto nereaguje. Pokud takto necham motor chvilku bezet rozblika se kontrolka zhaveni a pocitac vyhodi hlasku "Motor do dilny".
V servisu me vemou az koncem tydne tak by me zajimalo co by to mohlo byt, jestli problem treba na plynu nebo nejaka draha zalezitost (ridici jednotka, vstrikovani atd..) abych se podle toho mohl zaridit (prodat zenu do otroctvi apod..) :( Dik za rady.

Uživatelský avatar
JonatanCl
Pilot
Pilot
Příspěvky: 839
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: CL,Lbc,Uranový doly a pak různě
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JonatanCl »

Jestli to máš po servisní kontrole, tak neprodávej ženu do otroctví, ale vlítni do servisu a doj*bej je jak sirotky a nech si to zdarma opravit - vypadá to, že hrabli do elektriky a nedocvakli pod krytem možná nějaký sdružený konektor, který se jízdou vysunul, rozpojil a je po žížalách. Věc 2, je dodrbnutá jednotka ESP, ale to zjistíš na VAGu, ale reagoval bych shodně, jako v případě č 1. Zj*bal bych servis.
Toť můj dojem.
Velký lidi potřebujou velký auta - a jezdit v nich sami:-)

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Příspěvek od Tomm »

Presne co popisujes je zavada na el.plynu. Budto vlastni plyn.pedal nebo treba spatnej kontakt.
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
prassat
Pilot
Pilot
Příspěvky: 773
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severozápad

Příspěvek od prassat »

Snímač elektronického plynu - nesmyslný signál (nebo žádný) = nouzové řešení ECU = zvýšený volnoběh právě těch 1200-1300 ot./min pro dojetí do servisu.... :?
Passat B8 sedan 2016, BiTDi, DSG 4x4 @ 223 kW/560 Nm
Superb sedan 2009, V6 3.6 FSi, DSG 4x4 @ 191 kW/350 Nm
Fabia 2005, 1.4i 16V + automatka @ 55 kW/126 Nm

Uživatelský avatar
TNT
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4309
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kdesi na jihu :)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TNT »

Nebo taky voda na konektorech pod RJ motoru,....To se mi taky stalo,psalo to spatnej pedal,ale byla to jen voda... :wink:

Uživatelský avatar
Tomasek1234
Pilot
Pilot
Příspěvky: 830
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Tomasek1234 »

Pokud vim tak delali sterace. Mel sem v haji ty silonovy cepy. Je to 14dni co to delali (sem se pro jistotu jeste dival). Ale je to rv. 2001, komplet servisovany auto (proto sem jel na servisku jinak bych se na to vykaslal) ted mam 125tis. takze mi to prislo dost divny, takova zavazna porucha najednou.
Uvidim urcite se jim to u Horejska nebude libit, ze by to melo bejt na jejich naklady. Kazdopadne cekam az mi zavolaj, ze mas volno pac mi tvrdej, ze jsou full :( . Tak doufam, ze to uznaj jako svoji chybu a ja zaplatim jen odtah. Dik vsem za rady, hned je mi lip ze to asi nebude oprava za 50tis.
Dekuju.

Uživatelský avatar
JonatanCl
Pilot
Pilot
Příspěvky: 839
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: CL,Lbc,Uranový doly a pak různě
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JonatanCl »

Tomasek1234 píše:Pokud vim tak delali sterace. Mel sem v haji ty silonovy cepy. Je to 14dni co to delali (sem se pro jistotu jeste dival). Ale je to rv. 2001, komplet servisovany auto (proto sem jel na servisku jinak bych se na to vykaslal) ted mam 125tis. takze mi to prislo dost divny, takova zavazna porucha najednou.
Uvidim urcite se jim to u Horejska nebude libit, ze by to melo bejt na jejich naklady. Kazdopadne cekam az mi zavolaj, ze mas volno pac mi tvrdej, ze jsou full :( . Tak doufam, ze to uznaj jako svoji chybu a ja zaplatim jen odtah. Dik vsem za rady, hned je mi lip ze to asi nebude oprava za 50tis.
Dekuju.
Ježkovo voči, měl jsi to u Gerharda - tedy nevím, kde všude má pobočky, ale jestli to bylo v Lípě v bývalém Velimexu, tak potěš koště - tam nebyli schopný ani sehnat správnou žhavicí pojistku na trojkovýho Golfa - a přitom jsem jim diktoval katalogový číslo z Etky.
Pak bych odhadoval jejich průšvih
Velký lidi potřebujou velký auta - a jezdit v nich sami:-)

Uživatelský avatar
Tomasek1234
Pilot
Pilot
Příspěvky: 830
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Tomasek1234 »

JJ koukam, ze s nima mas podobny zkusenosti. Je to opravdu Gerhard v byvalem Velimexu. Doufal sem, ze servisni kontrola bude posledni vec, se kterou sem se na ne obratil. Tak sem se spletl. :( kua. Ted jen doufam, ze nebudou delat problemy s placenim a nebo mi tvrdit, ze je to oprava za 10tis. Jejich jednani uz znam a tak se obavam nejhorsiho. chjo :(
btw. ses koukam z okresu, doporuc kam s Passatem do solidniho servisu. Pokud mas dobry zkusenosti rad se stanu jejich zakaznikem. Dik.

Uživatelský avatar
JonatanCl
Pilot
Pilot
Příspěvky: 839
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: CL,Lbc,Uranový doly a pak různě
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JonatanCl »

Mám to trochu složitější - pokud chceš značkovej servis, zatím nemůžu nadávat na VW Auto Enge v Liberci, zatím s nima byla vzždycky dobrá domluva. Kupoval jsem tam našim Polotovara, jezdí tam na garančky a bez potíží.
Pokud chceš něco v Lípě, tak brácha dává podnikový VW do San Plusu na Špičáku - jsou to sice škodováci, ale dělají i VW a zatím taky žádná stížnost.

Já teď dělal na doporučení rozvody u Fiaťáků, co jsou za uranovým učilištěm u hotelu Lípa - docela šikovný motoráři. Na rozvody u TDi jsem si doma netroufnul.

Když jsem míval B2, tak jsem ho občas hodil do učňáku v Dubici - asi tušíš, o kom mluvím - relativně levný, zvládnou ledasco, záruky dávají, i když auta vlastně používají k výuce budoucích automechaniků. Hlavně, když jsem si rozhodil motor - ale to jsem míval 1.8i benzín stříkačku KE-Jetronic a poradili si s tím.

Geometrie nechávám dělat v Barum servisu v Liberci na Americké ulici.

Jinak zbytek dělám komplet sám na dvorku - pokud to jde. Takový ty drobnosti, jako oleje, chlazení, elektriku, alarm, poloosy, ramena, brzdy a tak.

Takže asi takhle v globále - nemám vybraný servis, střídám je podle potřeby.

Ségře jsme jejího nabořenýho Golfa dali dohromady s bráchou na dvoře - žádný servis, jen nám známej opravil plastovej nárazník - musel ho říznout a svařit - máme ho přes plot a dělá plasty na motorky :lol:
Velký lidi potřebujou velký auta - a jezdit v nich sami:-)

Uživatelský avatar
Tomasek1234
Pilot
Pilot
Příspěvky: 830
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Tomasek1234 »

Dk moc za info. K memu problemu jen tolik : vcera odpoledne jsem voval do Horejska v Litaku a jen tak zbezne sem se ptal na Garanci Mobility, kterou mam uvedenou ve fakture od servisni kontroly a bylo mi receno, ze mam narok na zdarma odtah, nahradni auto pripadne odvoz taxikem atd... Tak sem mu s otevrenou hubou podekoval a volal do Lipy. Tam mi pan St**** (nebudu ho jmenovat) rekl, ze na me uplne zapopmel a ze snad behem par dni. Nacez sem mu rekl, ze jim reklamuju na h***o udelanou servisni kontrolu - on mi zacal tvrdit, ze to neni uplne jiste a ze to jeste nevidel bla bla.. a pak sem mu pripomel ze mam Garanci mobility, protoze mam auto kazdy rok servisovany v autorizovanem VW servisu. Tomu se zacal hrozne divit a ze jak mam stary auto. Kdyz sem mu rek ze 12/2000 tak se hrozne divil a ze se na to musi jeste podivat. Kazdopadne nakonec rozhovor ukoncil s tim, ze zitra rano (Středa) pro to prijednou a odtahnou k nim a podivaji se na to.
No a aby toho nebylo malo tak jeste vecer jen tak z legrace do auta vlezu nastartuju a vse normalne funguje. Najezdil sem pro jistotu asi 50km a nic. Takze jak zde bylo uvedeno tak jak mi delal sterace pri servisni kontrole tam neco zprasil u ridici jednotky do ktere se pak v Soboru pri ceste z Jablonneho dostala voda a hodilo to tuhle chybu. Voda v garazi za tri dny vyschla a auto jede. Ted budu volat do Horejska, ze odtah neni potreba ale kontrola na VAGu a oprava a utesneni ECU ano tak uvidime.
Kazdopadne vsem dik o dlasim prubehu budu informovat.

Uživatelský avatar
Tomasek1234
Pilot
Pilot
Příspěvky: 830
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Tomasek1234 »

je 9:00 a sem z5 ze servisu. Mam na stole vypis z diagnostiky. Jak sem se domnival, ze chyba je navlhnutim ridici jednotky po spatne montazi tak to asi nebude ono. Podle chyboveho hlaseni slo o

Snimac 1/2 polohy plynoveho pedalu - G79+G185
Nesmyslny signal
sporadicka zavada

ABS/EDS/ASR/ESP - Bosch 5.3
8D0907389D
ABS/ESP front D46
Kodovani 4255

S tim, ze pri diagnostice to chybu nehlasilo a tudiz mam jezdit dal a pokud se problem objevi znovu tak za cca 2000Kc koupit a vymenit tento snimac.
Tak doufam, ze o vikendu me nikdo nepotka jak stojim u krajnice nedaleko Chlumce nad Cidlinou :D

Odpovědět

Zpět na „Archiv“