Ovládací páčka tempomatu - B5

Stará témata

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
SexedUp
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 387
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pražák se vztahem k Olomouci
Kontaktovat uživatele:

Ovládací páčka tempomatu - B5

Příspěvek od SexedUp »

Tak můj pašík vymyslel fakt trik hodný amerického filmu... jedu si tak do kopce po D1 nohu na zemi, na tempomatu 140 km/h a blížím se ke kamionu a v levém pruhu 50 m za mnou zhruba stejně rychle jedoucí auto... V pohodě na předjetí, jenže hodím levej, tempomat se vypne a než sem našel nohou plyn, měl jsem to auto za zadkem. Docela překvápko... :evil:

:arrow: DOTAZ: Takže zkrátka levý blinkr mi začal vypínat tempomat, nejdřív jen občas, pak se stoprocentní spolehlivostí a teď už je "vypnutý" stále. Evidentně jde o problém některého ze spínačů nebo drátů v páčce. Takže jde to nějak rozdělat? Musím sundat volant? Vyskočí na mě 100 pérek a rozprchnou se po místnosti? Kdo ví a poví? Díky :lol:

Uživatelský avatar
vally_ny
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1922
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vally_ny »

myslím,že bude asi celá páčku v čoudu,nevím,jestli tam je ve vnitř nějakej tišťák,nebo co.Možná bude asi nejlepší ji vyměnit za novou.Když tu stávají rozebereš a něco ti vyskáče,stejně pro novou poběžíš.U tempomatu bych asi neriskoval,aby ti pak nedělal při jízdě ještě větší problémy než teď :?
Obrázek

Uživatelský avatar
SexedUp
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 387
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pražák se vztahem k Olomouci
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SexedUp »

vally_ny píše:myslím,že bude asi celá páčku v čoudu,nevím,jestli tam je ve vnitř nějakej tišťák,nebo co.Možná bude asi nejlepší ji vyměnit za novou.Když tu stávají rozebereš a něco ti vyskáče,stejně pro novou poběžíš.U tempomatu bych asi neriskoval,aby ti pak nedělal při jízdě ještě větší problémy než teď :?
Přesně tohle jsem nechtěl slyšet :twisted:

Paskalééééé nebo někdo, plíííís co ta svině stojí :?: Levá páčka (blinkr+tempomat), Passat B5 1999, 2,5TDI V6 110kw, tiptronic 4 Motion

DĚKUJI

Alda
Profík
Profík
Příspěvky: 916
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: HK

Příspěvek od Alda »

Někde v nabídkách jsem viděl páčku bez kabelu za 450,- tak si prolez nabídky.

Uživatelský avatar
sipmart
Řidič
Řidič
Příspěvky: 182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Zlínský kraj

Příspěvek od sipmart »

Kolik tak může stát tempomat do Passat, 97ky? slyšel jsem, že do 2tis by se to dalo namontovat....je to dobrá věc či ani nééé? spotřeba si je v poho, protože to povolí jen tolik nafty kolik je potřeba.....a jsou tempomaty, které i brzdí třeba samy, z kopce, když udržují stálou rychlost?

Uživatelský avatar
kubiss
Závodník
Závodník
Příspěvky: 535
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ostravwa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kubiss »

Alda píše:Někde v nabídkách jsem viděl páčku bez kabelu za 450,- tak si prolez nabídky.
kupoval jsem novou ze superba(jsou shodne) ve skodovce za 640 kč..cislo dilu najdes na diesel power foru...

Uživatelský avatar
mardas
Řidič
Řidič
Příspěvky: 138
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: VWOlomouc

Příspěvek od mardas »

Páčka jde rozdělat bez jakékoli demontážě plastů(aspoň ta moje bez kolébky) prostě jsem ji vycvaknul zezadu přihnul kontakty a prostříkal kon.spray a zatím pohoda,ale jak začne jeb.t znovu tak poletí a koupím novou.Jdu se podívat na tu z toho superba.

Uživatelský avatar
SexedUp
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 387
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pražák se vztahem k Olomouci
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SexedUp »

mardas píše:Páčka jde rozdělat bez jakékoli demontážě plastů(aspoň ta moje bez kolébky) prostě jsem ji vycvaknul zezadu přihnul kontakty a prostříkal kon.spray a zatím pohoda,ale jak začne jeb.t znovu tak poletí a koupím novou.Jdu se podívat na tu z toho superba.
To jsem nechytil.. jak bez kolébky? Levá nemá kolébku ale čudlik.. A jako že jde podélně rozpůlit? Kerým směrem vycvaknout? jestli to ulomim, tak si mě nepřej... :lol: :lol: :lol:

Uživatelský avatar
berrky
Řidič
Řidič
Příspěvky: 172
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od berrky »

Myslim, ze nejlepsi reseni bude, kdyz si njprve zjistis kontakt na novou packu, overis si, zda je k mani a s klidnym svedomim se pustis do opravy te sve! Kdyz ti to nevyjde, tak si koupis novou... Par tehlech pacek jsem take rozdelaval (sic ne z Passata) a dopadlo to dobre! Takze se neboj a jdi do toho!!!! Muzes jen ziskat, treba ti to vyjde. Nova ti neutece....
Celou packu i s kabelama tu nekdo prodaval za 1000-1200?? Myslim, ze to byl Cosby.. Hledej ve foru.
Nafťáci všech zemí spojte se!

Uživatelský avatar
vaha
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2016
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: královehradecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vaha »

SexedUp píše:
mardas píše:Páčka jde rozdělat bez jakékoli demontážě plastů(aspoň ta moje bez kolébky) prostě jsem ji vycvaknul zezadu přihnul kontakty a prostříkal kon.spray a zatím pohoda,ale jak začne jeb.t znovu tak poletí a koupím novou.Jdu se podívat na tu z toho superba.
To jsem nechytil.. jak bez kolébky? Levá nemá kolébku ale čudlik.. A jako že jde podélně rozpůlit? Kerým směrem vycvaknout? jestli to ulomim, tak si mě nepřej... :lol: :lol: :lol:
Superb má totiž páčku s kolébkou,jako je páčka na PPC...místo tlačítka fix je kolébka,takže tim přepínačme jen zapínáš vypínáš tempomat a tou kolebkou,přidáváš,ubíráš,nastavuješ a myslím i resetuješ

Uživatelský avatar
kubiss
Závodník
Závodník
Příspěvky: 535
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ostravwa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kubiss »

vaha píše:
SexedUp píše: To jsem nechytil.. jak bez kolébky? Levá nemá kolébku ale čudlik.. A jako že jde podélně rozpůlit? Kerým směrem vycvaknout? jestli to ulomim, tak si mě nepřej... :lol: :lol: :lol:
Superb má totiž páčku s kolébkou,jako je páčka na PPC...místo tlačítka fix je kolébka,takže tim přepínačme jen zapínáš vypínáš tempomat a tou kolebkou,přidáváš,ubíráš,nastavuješ a myslím i resetuješ
presne tak!! a dle mych zkusenosti o mnoho lepsi nez tlacitkova :wink:

Uživatelský avatar
Paskal
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7640
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Paskal »

SexedUp
Nabídku už moji máš. :) tak pak dej vědět. :wink:

Uživatelský avatar
alnek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 199
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha / Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od alnek »

pokud se najde někdo, kdo mi ji namontuje (samozřejmě ne zadarmo) z Prahy, nechť se mi prosím ozve do SZ. mám Passat variant B5 81kW 1,9Tdi r.v. 98
A VWo tom to je :-)

LKP

Odpovědět

Zpět na „Archiv“